Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania !

Campionatul European de Drift "King of Europe" in Romania ! Premiera in Romania ! Campionatul International de Drift KOE - Etapa oficiala: 19-20 Septembrie 2009 - POLUS - CLUJ

Reply
 
Thread Tools
Old 20-09-09, 20:50   #106
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Din cate stiu eu, e36 cu fata de e46, dotz, a castigat.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:06   #107
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

da asa e loc 1 bmw(dotz)
Tengu loc 3
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:10   #108
MissMig

Stage 1
 
MissMig's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 9
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

De fapt Tengu chiar locul 4 din pacate....
MissMig is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:13   #109
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Pana la urma cat a luat Tengu ? 3 sau 4?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:13   #110
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Din cate stiu eu, e36 cu fata de e46, dotz, a castigat.

da DOTZ a castigat , pe 2 ...M3-ul rosu cu nr de Slovacia , pe 3 Nissanul galben cu nr de Bulgaria, pe 4 Tengu? .........

totusi ....chiar daca lumea zice ca a fost organizat foarte bine evenimentul eu am cateva chestii de obiectat....foarte multe masini cu adevarat tunate au ramas la poarta nefiind lasati sa intre dupa-amiaza......poate unii oameni nu au reusit sa ajunga pana la ora 10 , se mai si munceste in Romania ....inca o chestie .........s-a pus foarte mult accent pe drift iar sectiunea tuning a fost lasata de izbeliste era ora 19 azi toata lumea pleca iar cei cu masinile expuse se intrebau unii pe altii daca mai este vreo premiere sau se poate pleca acasa ......mai sunt cateva chestii gen ssambata .....tziganeala curata la ora 12 cand pur si simplu nu se putea trece printre masinile parcate pentru expo .....total aiurea parcate.neorganizate, fara standuri ....prea putine locuri pt tuning expo.....masini stock lasate inauntru iar cele modificate ...la poarta ......pur si simplu fiecare facea ce il taia capul.....sa speram ca pe viitor se vor rezolva chestiile de genul acesta si nu vor fi probleme
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:16   #111
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
da DOTZ a castigat , pe 2 ...M3-ul rosu cu nr de Slovacia , pe 3 Nissanul galben cu nr de Bulgaria, pe 4 Tengu? .........

totusi ....chiar daca lumea zice ca a fost organizat foarte bine evenimentul eu am cateva chestii de obiectat....foarte multe masini cu adevarat tunate au ramas la poarta nefiind lasati sa intre dupa-amiaza......poate unii oameni nu au reusit sa ajunga pana la ora 10 , se mai si munceste in Romania ....inca o chestie .........s-a pus foarte mult accent pe drift iar sectiunea tuning a fost lasata de izbeliste era ora 19 azi toata lumea pleca iar cei cu masinile expuse se intrebau unii pe altii daca mai este vreo premiere sau se poate pleca acasa ......mai sunt cateva chestii gen ssambata .....tziganeala curata la ora 12 cand pur si simplu nu se putea trece printre masinile parcate pentru expo .....total aiurea parcate.neorganizate, fara standuri ....prea putine locuri pt tuning expo.....masini stock lasate inauntru iar cele modificate ...la poarta ......pur si simplu fiecare facea ce il taia capul.....sa speram ca pe viitor se vor rezolva chestiile de genul acesta si nu vor fi probleme
Sa speram ca v-a mai fi un viitor .... ce au reusit baieti astia ,anume sa aduca aceasta competitie in Romania este minunat, iar in ceea ce priveste organizarea este de inteles ....au fost foarte multe masini si era si normal sa nu fie totul ca la carte
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:16   #112
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
da DOTZ a castigat , pe 2 ...M3-ul rosu cu nr de Slovacia , pe 3 Nissanul galben cu nr de Bulgaria, pe 4 Tengu? .........

totusi ....chiar daca lumea zice ca a fost organizat foarte bine evenimentul eu am cateva chestii de obiectat....foarte multe masini cu adevarat tunate au ramas la poarta nefiind lasati sa intre dupa-amiaza......poate unii oameni nu au reusit sa ajunga pana la ora 10 , se mai si munceste in Romania ....inca o chestie .........s-a pus foarte mult accent pe drift iar sectiunea tuning a fost lasata de izbeliste era ora 19 azi toata lumea pleca iar cei cu masinile expuse se intrebau unii pe altii daca mai este vreo premiere sau se poate pleca acasa ......mai sunt cateva chestii gen ssambata .....tziganeala curata la ora 12 cand pur si simplu nu se putea trece printre masinile parcate pentru expo .....total aiurea parcate.neorganizate, fara standuri ....prea putine locuri pt tuning expo.....masini stock lasate inauntru iar cele modificate ...la poarta ......pur si simplu fiecare facea ce il taia capul.....sa speram ca pe viitor se vor rezolva chestiile de genul acesta si nu vor fi probleme


observatori ziceau ca tengu e pe loc 3
iar problema era ca au fost multe masini la car audio ,dupa ce au iesit de la car audio era cat de cat loc
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:21   #113
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

sa dea D-zeu sa fie asa tengu pe 3 .........stie careva cine ce premii au luat ...eu stiu doar de a3-ul rosu ca a luat best exterior ....atat ca am plecat la 7...m-a sunat propietarul sa-mi spuna ..............daca stiti postati aici
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:23   #114
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Parerea mea e ca erau altele care meritau mai mult ca audi!
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:26   #115
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Ca si BMW'ul cu numar 66FLY , o masina exceptionala la exterior , unicata in romania
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:27   #116
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Da WRX-u nu l-a vazut nimeni?
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:28   #117
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

cred ca golful 2 rosu ghetto cult merita ........cel putin mie mi-a placut enorm
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:30   #118
Xerius
Nissan Driver

Stage 5
 
Xerius's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

loc 1: Adam Kerenyi - BMW E36 3.8L (masina pe care scria DOTZ)
loc 2: Norbert Kovacik - BMW E46 M3 ( m3-ul rosu din SK )
loc 3: Todor Dunev - Nissan S13 ( s13'le galben - Firenza )


Ei trei au fost la podium.
__________________


street racers never get old !
Xerius is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:31   #119
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Probabil au meritat locurile respective. Azi pe tengu nu l-am prea vazut sa faca mare lucru pe acolo in afara de cele 3 ture plus prima de incalzire care au fost superbe. Restul si-au rupt masinile, tot respectul pentru perechea Mercedes si BMW, au facut super show si nu s-au jenat sa-si rupa masinile ( putin si la propriu )

Last edited by xxdadixx; 20-09-09 at 21:34.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 21:32   #120
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: King of Europe Drift Series - ETAPA din Romania - DESCRIERE EVENIMENT

Quote:
Originally Posted by Xerius View Post
loc 1: Adam Kerenyi - BMW E36 3.8L (masina pe care scria DOTZ)
loc 2: Norbert Kovacik - BMW E46 M3 ( m3-ul rosu din SK )
loc 3: Todor Dunev - Nissan S13 ( s13'le galben - Firenza )


Ei trei au fost la podium.
Se pare ca Ungaria domina aceasta competitie, prin Adam Kerenyi
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -