Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii

Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii Loc pentru reclamat tranzactii nereusite. Sunt acceptate doar reclamatiile insotite de dovezi clare.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-18, 08:01   #1
poleposition

Stage 2
 
poleposition's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 48
Default Austroglass Parbrize EVITATI groapa de gunoi

Da, am fost sa imi schimbe un cheder, mai exact rama geamului fix de la usa din spate, intrucat s-a stricat chedereul, ma rog, am dat cu racleta si l-am julit iarna trecuta. Asa incat, am comandat rama/cheder noua, OEM de la BMW si m-am dus la astia, sa mi-l schimbe. M-am gandit ca fiind o retea mare, cu multe puncte de lucru, sigur fac treaba buna, nimic mai fals.

Am luat masina dupa cum vedeti in poze, rama de pe interior taiata pur si simplu (de fapt aia este fix rama noua comandata), trim-ul exterior facut praf, si geamul lipit la loc vai steaua lui, cu silicon pe afara, oribil, lucrare de bordura in cel mai bun caz, plus panoul usii intepat cu surubelnita.

Desigur, am facut reclamatie, am completat formular, s-a "constatat" saptamana trecuta si urmeaza sa nu se intample nimic, intrucat tocmai am fost sunat de catre angajatul care a "lucrat" la masina, desi nu inteleg de cand are caderea un lucrator din service sa sune clientul, sa imi spuna textual, ca masina mea oricum e un TOMBERON, ca nu imi va plati absolut nimic, ca n-am decat sa ma duc unde vreau ca pe el nu-l intereseaza, asta coroborat cu genul ala de golaneala de puscarias. Deci eu asa ceva nu am patit in viata mea, ma rog, situatia nu ramane asa, cu siguranta.

evitati gunoiul asta de service, desi pe site se lauda cu nu stiu cate locatii, cred ca sunt niste amarate de francize, gen nu cred ca exista o guvernanta corporativa in stricto sensu:

http://austroglass.ro


Am facut reclamatie la ANPC, RAR si banuiesc ca ajung si la politie, cu semcheritul ala care m-a sunat.

poze cu daunele si poze cu TOMBERONUL. Eu cred ca masina mea nu este totusi un tomberon, mai ales ca sunt genul care isi intretine foarte bine masinile, cred ca am topic si cu M6-le pe aici si iata, inlocuiesc pana si un cheder de la un geam mic, putin ciupit, pentru ca imi statea pe creier.

Oricum, am sa verific zilele urmatoare, insa fac pariu ca soarecu' asta tupeist are cazier, cardeala asta si genul ala de golaneala la tupeu, este caracteristica borfasilor astora marunti de au vreo suspendare ceva pe drept comun, pe circumscriptia unui judet.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4848.JPG
Views:	153
Size:	704.3 KB
ID:	3204013   Click image for larger version

Name:	fio.jpg
Views:	95
Size:	952.2 KB
ID:	3204014  
poleposition is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -