Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii

Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii Loc pentru reclamat tranzactii nereusite. Sunt acceptate doar reclamatiile insotite de dovezi clare.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-11, 22:52   #1
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Reclamatie user Bodyspeed !

Lucrurile stau cam asa :
de pasti am cumparat oltcitul de la https://forum.4tuning.ro/member.php?u=6090,cu banii in doua jumatati,prima cand am luat masina de la el,a doua urmand sa fie platita dupa cca o luna;cand a sosit termenul stabilit am mers si i-am dat banii fara discutie,urmand sa facem si actele;am stabilit cu tatal lui o zi ,am facut contractul de vanzare,acesta spunandu-mi ca merge a doua sa scoata fiscalul din Craiova si ca ma suna intr-o zi doua sa vin sa-l iau,desigur telefonul s-a lasat asteptat,si cand l-am sunat initial nu mi-a raspuns,apoi la cateva zile mi-a raspuns si mi-a spus ca nu a putut ajunge si ca are niste probleme si ca sa mai astept aproape 2 saptamani;a trecut perioada asta,iar sun,iar nu-mi raspunde decat peste cateva zile,si la fel sa mai astept ca are de plata ceva restante ,si ca incearca sa scoata fiscalul doar la oltcit dar sa astept pana se intoarce din concediu o cunostinta de-a dansului care lucreaza la fisc.Trece si perioada asta,aceeasi poveste cu raspunsul la telefon asa ca am mers direct unde lucreaza dansul,si acolo mi-a spus ca nu poate sa-l scoata si ca sa mai astept ca incearca sa rezolve,evident doar amanari peste amanari.Acum o luna mi-a spus ca pe 6 octombrie am fiscalul,ca de obicei am sunat 3 zile,dar telefonul era inchis,asa ca am fost iar la dansul la munca si acolo mi-a spus sa astept putin afara ca are de terminat niste hartii,am iesit la masina si l-am scapat din ochi cateva minute,timp in care a plecat pur si simplu pe alta usa

Drept urmare momentan masina sta inca neinmatriculata pe numele meu,desi banii i-am dat la timp,si i-ar fi ajuns sa-si plateasca datoriile la stat dar na,asa e cand mergi pe incredere cu oameni neseriosi!
Acum probabil o sa-mi spuneti ca nu e el de vina,ca masina nu e pe numele lui,dar eu lui i-am dat banii,deci ma asteptam ca si el sa se preocupe de acest certificat fiscal...

Daca ma poate cineva sfatui cam ce e de facut il rog sa o faca,eu tin neaparat sa inmatriculez masina
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 11:11   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Reclamatie user Bodyspeed !

se face un an,fiscalul nu l-am vazut inca,bodyspeed e si moderator pe acest forum,asa oameni ne conduc?
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 28-12-12, 20:17   #3
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Reclamatie user Bodyspeed !

Craciunu a trecut,fiscal ioc
julaikos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -