Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii

Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii Loc pentru reclamat tranzactii nereusite. Sunt acceptate doar reclamatiile insotite de dovezi clare.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-12, 11:51   #1
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,036
Member of:
[VW]
Default Reclamatie user vladutzu

Totul a inceput in momentul in care am dat peste topic-ul https://forum.4tuning.ro/501-anunturi...-4-1-8-gt.html

Am luat legatura cu vladutzu, ne-am inteles pentru un volan fara airbag la pretul de 150 ron cu transportul inclus. Mi-a trimis poze volanul, m-a sunat cand l-a trimis, toate frumoase pana in momentul in care am fost sunat de cel de la curierat si mi-a spus ca am de ridicat un colet si trebuie sa platesc 180ron nu 150ron asa cum a fost intelegerea.

Il sun pe vladutzu si-l intreb cum ramane cu intelegerea noastra. A incercat sa-mi spuna ca e mai scump daca nu punea asa si m-a rugat sa il ridic iar in momentul in care intra banii sa imi depuna 30ron in cont.

Am acceptat pentru ca m-am gandit la el, nu am vrut sa refuz coletul si sa fie nevoit sa plateasca transportul degeaba. Toate s-au intamplat in 29/11/2012 iar timp de 2 saptamani m-a tot mintit ca nu au intrat banii, ca nu a ajuns in Cluj, ieri cand am vorbit cu el mi-a spus ca a pus altcineva banii ca el nu stiu ce probleme are cu buletinul, am incercat sa-l sun sa-i spun ca nu a intrat nici un ban si sa rezolve problema dar nu a mai raspuns cu toate ca i-am trimis si un mesaj text pe telefon.

Multi o sa spuna ca pentru 30ron nu merita deranjul si asa este dar asa cum eu am acceptat coletul pentru ca el sa nu achite transportul degeaba asa putea sa isi respecte si el cuvantul si sa puna cei 30ron in cont.

Atasez conversatia cu el din PM de unde reiese pretul volanului iar cand ajung acasa pun si poza cu chitanta de la curier.


Sper ca cei care vor sa cumpere de la el sa se gandeasca de doua ori la cat de neserios poate sa fie.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vladutzu.jpg
Views:	165
Size:	219.2 KB
ID:	2636557   Click image for larger version

Name:	2012-12-14_12-46-00.jpg
Views:	172
Size:	50.8 KB
ID:	2636572  
__________________



Pe Umm Design gasiti template-uri pentru WordPress gratuite, tutoriale Photoshop si multe altele ....
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -