Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii

Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii Loc pentru reclamat tranzactii nereusite. Sunt acceptate doar reclamatiile insotite de dovezi clare.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-12, 09:06   #1
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Reclamatie: maff_77 (Maftei Ionut)

In mare, pt cine nu are rabdare sa citeasca tot, m-a pus sa ii trimit o flansa pt serpi de 1.8t, pe care n-a ridicat-o si n-a mai raspuns la telefon...si se pare ca nu e prima data cand face asa.

Flansa in cauza: https://forum.4tuning.ro/465-turbine-...-1-8t-20v.html

Cum s-a intamplat:

Duminica, 10 iunie: Se hotaraste el sa cumpere flansa de la mine, vorbim pe mess detaliile, date de contact, etc. si stabilim ca i-o trimit marti, 12 iunie prin Fan Curier.
Marti, 12 iunie: Dupa ce impachetez flansa si o pregatesc de trimis, inainte sa chem curierul ii mai dau un telefon de confirmare si-mi spune s-o trimit ca ii trebuie. Si o trimit.
Joi, 14 iunie: Ziua in care trebuia sa primesc rambursul. Il intreb pe mess daca a primit flansa, imi spune ca a venit dar nu a putut s-o ridice ca a fost la nu stiu ce inmormantare la Botosani si ca o ia vineri daca ajunge la timp, daca nu, sambata.
Sambata, 16 iunie: Dupa ce vineri mi-a zis ca n-a reusit sa ajunga, sambata vorbesc cu el pe mess si imi zice ca gata, A LUAT-O! Bun...
Luni, 18 iunie: Din nou, trebuia sa primesc rambursul, nu-l primesc. Sun la Fan Curier sa vad care e problema, ca sa aflu ca nesimtitul n-a ridicat flansa sambata asa cum a zis. A fost sunat sambata de cei de la curier si le-a spus ca o ia el luni.
De-atunci, nici n-a fost s-o ia, nici nu mai raspunde la telefon sau pe mess, in schimb a deschis topic de cumparare galerie 1.8t ...concluziile le trageti singuri.
Drept urmare, flansa se va intoarce la mine si voi plati plimbarea ei la Constanta si inapoi.
Mai jos atasez printurile cu discutia pe mess, foile de la curier si statusul AWB de pe site-ul Fan Curier de azi, 21 iunie. Pana una alta, vad ca asta e un comportament obisnuit la jegul asta obosit, pacat ca am vazut tarziu postarea: https://forum.4tuning.ro/204-zona-com...ml#post4862274
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	maff_77.jpg
Views:	278
Size:	142.7 KB
ID:	2473534   Click image for larger version

Name:	maff_77(1).jpg
Views:	252
Size:	107.3 KB
ID:	2473535   Click image for larger version

Name:	maff_77(2).jpg
Views:	229
Size:	97.4 KB
ID:	2473536  

Click image for larger version

Name:	IMG_2590.JPG
Views:	215
Size:	2.47 MB
ID:	2473537  
__________________
VW Corrado 1.8 20VT
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 15:17   #2
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: Reclamatie: maff_77 (Maftei Ionut)

Si a mai incercat o data, de pe alt user: xpartmagazin
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	xpart.jpg
Views:	319
Size:	61.4 KB
ID:	2496406   Click image for larger version

Name:	xpart1.jpg
Views:	290
Size:	40.6 KB
ID:	2496407  
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -