Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii

Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii Loc pentru reclamat tranzactii nereusite. Sunt acceptate doar reclamatiile insotite de dovezi clare.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-12, 08:43   #1
bogdan_FVJ
Daewoo Driver

Stage 5
 
bogdan_FVJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,839
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Reclamatie user low.

Prin acest thread as dori sa avertizez toti colegii de forum sa nu faca aceleasi greseli pe care le-am facut eu...Si anume, sa trimita pe incredere piese/accesorii in schimbul promisiunii ca banii vor veni ulterior...

Am trimis userului " low. ", pe care il consideram de incredere, niste ceasuri de bord de Espero undeva pe la inceputul lunii cu promisiunea ca in data de 20 voi primii banii pe card.. Din pacate nici in ziua de azi nu am vazut nici un leu (din cei 70 de lei datorati) si mai mult, se pare ca nici la telefon/PM sau SMS nu mai raspunde..

Astea fiind spuse, inca o data va avertizez...nu faceti astfel de greseli ca veti ramane cu buza umflata ( din pacate, daca verificati tot aici pe topicurile de reclamatii, la mine e a 2-a oara cand patesc asa deci nu este o simpla intamplare).


Stima!


PS: daca nu am dreptate il invit pe userul low. sa posteze orice dovada de plata a sumei de 70 de lei pe numele meu sau in contul meu (va garantez ca nu stie nici la ce banca am cardul)!

PS2: daca sunt dubii legate de afirmatiile mele voi cauta hartia de la Fan Courier ca dovada ca bordul a ajuns la el!
__________________

Ford Mondeo MK3 2.0 TDDi....
Daewoo Cielo GLE 1.5....

EX: Dacia 1310
EX: Opel Kadett GSi
EX: Daewoo Espero 1.5 16v

Dezmembrez Daewoo Cielo
Vand cateva piese Espero
bogdan_FVJ is offline   Reply With Quote
Old 18-04-12, 22:08   #2
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatie user low.

Cauta totusi hartia de la curierat, te rog...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-04-12, 23:20   #3
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Reclamatie user low.

bogdan, am citit, astept.
fxa, am citit, se tot discuta o forma si pentru asta.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 21-04-12, 15:11   #4
bogdan_FVJ
Daewoo Driver

Stage 5
 
bogdan_FVJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,839
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Reclamatie user low.

poza cu hartia de la Fan Courier.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01347.JPG
Views:	219
Size:	837.3 KB
ID:	2407480  
bogdan_FVJ is offline   Reply With Quote
Old 06-12-12, 09:47   #5
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Exclamation Re: Reclamatie user low.

Userul "LOW" ( pe 4tuning / motociclism / cieloclub / gmclub ) sau " draky90" ( computergames / okazii ...) sunt aceeasi persoana si este un mare tepar !

http://forum.computergames.ro/223-co...50/page-2.html
Asta este topicul in care m-a tepuit si pe mine cu o placa video cu artefacte . Dupa ce am spus despre el , m-au contactat mai multi spunandu-mi de tepele si incercarile lui de a da teapa si lor si altora .
Numele lui este TOADER GEORGE . Este din Ramnicu Valcea , judetul Buzau . Are un Espero "tunat" si s-a bagat pe aceasta tema pe multe site-uri , pentru a da cat mai multe tepe .
Pe okazii are vre-o 2 conturi observabile pana in prezent ( draky90 si ynna93 ) . Pe prietena lui o cheama Dobre Alina , tot din Ramnicu Sarat .Impreuna isi fac conturi peste tot , adica si pe site-uri de discutii generale si chiar pe cele frecventate de femei si incep prin sfaturi si apoi prin discutii de vanzare produse . Un exemplu este site-ul TPU.ro .
Are postate multe filmulete ale produselor pe youtube si alte site-uri :
http://nunta2.com/show/ynna93
Foloseste mai multe numere de telefon , majoritatea pe cosmote , cartele . Prefer sa nu le dau deocamdata , pentru ca , daca nu-mi returneaza banii pe produs , imi rezerv dreptul de a-i face surprize pe viitor .
Inca nu m-am hotarat daca sa merg la politie direct sau mai intai sa vb. cu parintii lor , sa stie ce plozi au crescut . El are 22 de ani , ea mai mica , parca 19 .
Daca se mai strang cativa , sunt dispus sa va ofer toate informatiile despre ei , ca si ea este la fel de vinovata ca el si sa facem ceva in privinta lor si nu ma refer neaparat la violenta . Sumele de bani nu sunt atat de mari incat sa vreau sa le fac cu adevarat rau , dar nici nu sunt marunt , astfel incat eu oricum voi merge mai departe cu actiunile improtriva lor , pana cand da banii si isi ia produsul .
M-am saturat de astfel de persoane , mi-e scarba de ele , niste parveniti din BZ , care traiesc din tepe si manarii pe net si ei cred ca asta e calea catre o viata implinita .
Eu inca o data rog moderatorii / adminii acestui forum sa banneze permanent contul lui si pe forum si pe site si pe anunturi ! Aceasta actiune nu ar face decat bine , sa protejeze alti useri de buna credinta de tepele acestui nenorocit !
marius_eugen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -