Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 04-12-11, 23:44   #1
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default yamaha tzr 50 :D

decurand mi-am achizitionat o yamaha tzr cu "cateva" probleme , cum ar fi: - semeringul de la cutie este muci -pinionul mic este sudat de ..ax tipic romanesc -renzorul de la melc care indica viteza nu exista -carene lipite cu fibra si plasa de tantari ....si care logik au crapat -toba cred k infundata si sudata in ...foarte multe locuri -set motor schimbat cu unul china de "foarte buna calitate" -arcul de la tija de ambreiaj rupt si acum sa enumeram lipsurile: -scaritele pasager -micul "eleron" -doapele de la manere PLANURI DE VIITOR: -carene refacute ca la carte (acum sunt la vopsit ) -set motor top performace de 80 putin modificat -toba de yamaha yzf -muzicuta polini -cablu cu senzor pentru chilometraj -arc tija ambreiaj -doape pentru manere si restul ramane de vazut.....
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 15:26   #2
rs-dey

Stage 5
 
rs-dey's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 918
Member of:
[2 Roti]
Default Re: yamaha tzr 50 :D

ai niste poze?
cam multe lipsuri are,jur) si la faza cu pinionu sudat pe ax o sa ai de munca.
rs-dey is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 20:11   #3
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: yamaha tzr 50 :D

Quote:
Originally Posted by rs-dey View Post
ai niste poze?
cam multe lipsuri are,jur) si la faza cu pinionu sudat pe ax o sa ai de munca.
o sa pun si poze , in poze arata bn sunt pozele care erau cand era la vanzare pretul cerut era 1100 euro dar a fost achizitionata cu 25 mil
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-11, 22:54   #4
rock_angel

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 348
Member of:
[2 Roti]
Default Re: yamaha tzr 50 :D

iti recomand sa nu pui toba de yzf
daca tot ii pui set top,pune-i o evacuare completa gianelli(gasesti la scuter-centre)
P.S: daca ai nevoie de un mecanic da-mi PM
rock_angel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -