Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Scuterul meu

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-10, 19:16   #31
hotsun

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 50
Default Re: [My Scoot] Aprilia Sr

Quote:
Originally Posted by spawny View Post
Unde e bujia aia fara fisa era sonda pt temperatura apei. Nu exista set cu 2 bujii )
pai stiam ca nu exista .. dar pana mea ) mersi de explicatie
hotsun is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 20:12   #32
rs-dey

Stage 5
 
rs-dey's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 918
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Sr

posibil sa fi pierdut sonda si a pus bujie in locul ei,dar sincer nu mi'ar fi trecut niciodata prin cap sa pun asa ceva in locul sondei,mai bine punea un surub scurt,dar nu bujie
rs-dey is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 23:59   #33
urs_e30

Stage 5
 
urs_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 469
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Sr

nu are cum sa existe set cu 2 buji deoarece nu sunt 2 pistoane ... unde sunt mai multe buji sunt si mai multe pistoane ... acolo era o gaura de la sonda si ce a zis sa bage o bujie ...
__________________
Tears will get you sympathy, sweat will get you results ...
urs_e30 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 00:51   #34
rinzou

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 736
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [My Scoot] Aprilia Sr

Stiu motocicleta V2 cu 4 bujii gen 2 bujii pe 1 piston. Deci este posibil , dar nu la scutere.
rinzou is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 17:45   #35
hotsun

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 50
Default Re: [My Scoot] Aprilia Sr

mersi de explicatii , raman dator ... care stiti ceva vopsitor in cluj dati de veste va rog
hotsun is offline   Reply With Quote
Old 18-08-10, 01:34   #36
hotsun

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 50
Default Re: [My Scoot] Aprilia Sr

Sa va povestesc ce am patit azi .. )) m-am tot dat cu scuterul cu varumeo linistiti si am prins o portiune cu drum drept si liber .. i-am dat span si dintr-o data a sarit ceva in transmisie( clar ca ori s-a rupt cureaua ori a sarit jos ) ) mno si ce sa facem cu scuterul... l-am parcat acolo langa un camin studentesc ca noi aveam de mers undeva si urma sa luam scuterul la intoarcere si sa il impingem acasa. Mergem noi , ne facem treburile si cand venim inapoi .. de la departare vedem langa scuter o multime de oameni.. uimiti fugim repede cand eram mai aproape am vazut si politia si urlau aia acolo ca nebunii ) ajungem acolo.. am spus politistilor ca sunt proprietarul scuterului daca este ceva problema .. si unu incepe ca nebunu .. asta e scuterul meu !! a fost furat dintre lacuri !!! e scuterul meu stiu dupa ghidon si dupa mai multe !! ) uimit.. desfac acolo la serii sa se uite politistii ca ala avea actele la el.. se uita .. ma omule nu sunt acceleasi serii ! dupaia urla ala ca nebunu .. da ca astea se pot schimba !! dar e scuterul meu !! sunt sigur !! ) eu nu aveam actele la mine asa ca am mers repede cu un taxi pana acasa sa la aduc.. am venit cu actele , seriile mele in regula tot .. numar contract tot.. face politistu mno ma omule vezi ca nu e scuterul tau ? ala tot nu se poate prea multe detalii sunt de la al meu ) si pana la urma normal ca politia i-a calmat si i-a trimis acasa ) si pana la urma a zis ala ca daca ma roaga , poate sa vina maine cu un mecanic sa vada ce motor am in el si dinalea.. ca sa nu fiu rau am zis ca sa vina cu cea mai mare placere doar ca tot tot ce desface el le pune la loc cu mecanicul ) si pana la urma a zis ca ma suna maine ... cu toti nervii ce ii aveam a trebuit sa si imping scuterul pana acasa
hotsun is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -