Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2009 -- 10-12 aprilie 2009 -- Bucuresti - Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-09, 15:33   #16
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Babanu e celebru pentru plimbarile lui asurzitoare...nu stiu cum de nu l-ai sesizat.
J.D is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 15:50   #17
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Quote:
Originally Posted by berbeaca View Post
Nu e vina mea ca nu ati avut grija sa se stie ora la care va avea loc concursul...in fine nu are rost sa ma contrazic cu voi....in loc sa tineti cont de parerea cuiva din public voi sariti cu parul si cu provocari aaabsolut inutile...dar ma rog...faceti cum vreti numai ca de ce se mai organizeaza concursuri daca publicul nu conteaza???

berbeaca, ti-am citit posturi pe mai multe topicuri. Esti un "Gigi Contra" autentic, romanesc 100%. Desigur, este foarte usor sa comentezi de pe margine, mai ales cand nu ai habar cu ce se mananca subiectul. Asta este alt sport national tipic romanesc. Competitiile de sunet sunt organizate cu un scop. Si asta nu pentru amuzamentul publicului care NU intelege care este distractia acestui sport. Concursurile se organizeaza pentru CONCURENTI, care CONCUREAZA ca sa CASTIGE. Asta presupune implicare, efort, munca, tehnica, atentie, sacrificii. Chestii care nu au legatura cu privitul si comentatul de pe margine.

Pe scurt, masinile alea fac CE TREBUIE sa faca. Daca TIE nu iti convine chestia asta, nu te obliga nimeni sa privesti.

Au fost cazuri cand masinile au mers 3-4 ore pe zi, Babanu e un exemplu bun, avea si sursa la indemana. Da' vorba aia, "Clopotul nu bate de doua ori pentru o baba surda!". La un eveniment nu ai cum sa vezi si sa auzi tot ce e interesant. Asta NU inseamna ca nu exista!

Provocarile ti-au fost lansate pe o linie amicala. In sensul ca: hai si vezi pe pielea ta despre ce este vorba ca sa intelegi de ce se procedeaza asa. Cat despre banii bagati in masina si disponibilitatea fiecaruia, alta remarca PUR romaneasca! NU te priveste pe tine bugetul si cheltuiala altuia, sau cum alege sa faca aceste lucruri. De pe margine poti sa privesti, nu da sfaturi si nu judeca atata timp cat nu esti in pozitia celui care FACE.

Nu-ti baga nimeni pumnul in gura, ai dreptul la o opinie PERTINENTA. Apropo de durerea ta, vizitatorii vin fiindca isi doresc, nu fiindca trebuie. Mare diferenta. Si ca sa intelegi... Stii de ce nu ma duc sa vad un joc de golf? Fiindca as incepe sa vorbesc exact ca tine, despre lucruri la care nu ma pricep dar despre care imi permit sa-mi dau cu parerea. De pe margine, desigur. Parerea mea...
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 15:52   #18
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Postati ON TOPIC. berbeaca, daca vrei sa continuam discutia, pe PM la mine. Asta pana imi dai niste argumente rezonabile pentru pozitia ta.

ON TOPIC, avem peste 45 de inscrisi si mai multi care inca lucreaza! Numaram in continuare.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 16:39   #19
berbeaca

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 83
Thumbs down Re: Campionatul National de Car Audio

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Postati ON TOPIC. berbeaca, daca vrei sa continuam discutia, pe PM la mine. Asta pana imi dai niste argumente rezonabile pentru pozitia ta.

ON TOPIC, avem peste 45 de inscrisi si mai multi care inca lucreaza! Numaram in continuare.


Da ok la revedereee,....macar o sa stiu sa sfatuiesc persoanele interesate sa nu mearga ca nu se schimba nimic....a si ultima chestie...daca nu se face pt public de ce se mai platesc biletele si de ce se mai organizeaza concursul intr-un loc amenajat oficial...ma rog e a doua oara cand sariti ca muscati din cauza ca nu va pup in f..nd asta e frate nu toti sunt lingai pe aici dar oricum o sa ma dezabonez fiindca numai oameni de nimic exista pe 4tuningu asta
berbeaca is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 16:48   #20
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Iti respect decizia de a te retrage, sunt sigur ca multi o sa planga dupa tine. Daca persoanele alea interesate gandesc ca tine, poti sa le sfatuiesti fara probleme. Nu o sa se supere nimeni.

Omul plateste biletul fiindca VREA si fiindca asa e normal si natural oriunde in lume. Nu fiindca e obligat. Romanul are uneori alt punct de vedere, da' asta nu inseamna ca se si aplica. Stii?

Asa e berbeaca, pe 4Tuning se intalnesc peste 40.000 de oameni lingai si de nimic pe zi. Si toti te asteptam pe tine, ca sa ne arati calea cea dreapta! Nu simti ca esti usor absurd?

Sa stii ca puteam si aveam motive sa-ti dau ban de cateva ori pana acum. Dar bati campii intr-un mod suficient de original incat sa fii amuzant. Totusi, sa nu sarim calul. La urmatoarea iesire in decor ne despartim, cu sau fara vointa ta.

Numai bine!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 02-04-09, 23:07   #21
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Se poate "publica" lista celor 45+ de concurenti?
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 03-04-09, 16:58   #22
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Nu SKR, ca de obicei, nu. Unii vor sa surprinda, altii inca lucreaza iar altii mor de curiozitate sa vada cu cine cad in clase. Nu vreau sa rup o bucata buna din farmec. Numarul total al participantilor va fi mai mare decat cel al inscrisilor. Asa se intampla de fiecare data.

Stii vorba aia... Curiozitatea a ucis pisica!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 03-04-09, 17:23   #23
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Am inteles
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 04-04-09, 20:57   #24
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

am citit si eu nelamuririle omului berbeaca asta,,,,,,,noi nuy suntem asa viteji sa te acuzam reciproc ca tu esti alt tip de lingau ca noi.....dar daca ai avea habar de car audio nu asa ai privi lucrurile....ceea ce intereseaza un participant fie ori incepator ori pro vine din timp isi pregateste masina sistemul il mai lustruieste il prezinta unora altora interesati te mai uiti si tu cu ce te ''lupti'' si deja stii mai multe....acolo e o atmosfera amicala multi meergem si pentru a ne revedea a ne amuza ca multi dintre noi de multi ani ne ''batem'' sau jucam intre noi si nu ne jignim ci radem unu cu altu nu unu de altu
un mic exemplu(aici vreau sa ma refer la ora prezentei la eveniment ...nu dupa un anume program ci vii printre primi la 8-9 dim mai ales ca esti loco nu la 12-13 ) eu sunt din oradea vin pana-n bucuresti cu o rabla de 25 de ani ma scutura de mor are suspensie sport fff rigida e coborata tare la sol deci nu e ceva foarte placut la drum lung aaaa apropo nu prea pot trece de 100-120 ultima data a trebuit 40 de minute sa depasesc un aro dar stiu ca cine va fi acolo multi amici multe masini multe FEMEI si cel mai important o atmosfera a concursului in derulare care de ex pentru mine in ambianta amicilor din toata tzara e o mare placere.....ca vorba aia nu ne vedem in fiecare zi.....cunostinta asta de cauza nu o ai tu dar pentru asa ceva iti trebuie pasiune si multa ambitie iti vorbesc din experienta
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 17:03   #25
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Detalii, program de desfasurare si altele, la:

https://forum.4tuning.ro/589-campionatul-national-car-audio/117957-program-cnca-4tuningdays-2009-a.html
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 18:06   #26
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Detalii, program de desfasurare si altele, la:

https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=117957
hehe, ce asteptam
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 19:56   #27
TBonu

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 294
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Si rezultatele cand le vedem si noi pe net?
TBonu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 14:22   #28
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Galerie foto. Vor mai urma si altele.

Rezultatele la SPL se vor afisa in aceasta seara.

https://forum.4tuning.ro/589-campionatul-national-car-audio/118755-cnca-4tuningdays-2009-galerie-foto.html
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 14:51   #29
RollerMAN

Stage 4
 
RollerMAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 193
Default Re: Campionatul National de Car Audio

Si fisele scanate de sq cam pe cand?
RollerMAN is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 16:42   #30
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Campionatul National de Car Audio

ce ma amuza topicul asta in care aterizeaza persoane ca berbecu asta)))) sincer .. si de ex eu vin din cluj la show si de data aceasta nu am terminat masina si am venit fara.. pt atmosfera si prieteni si FEMEI ..exact cum a spus sandu. si o sa o facem la fiecare eveniment oriunde e in tara. felicitari tuturor participantilor
__________________
Team C.S.R.
alexufo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -