Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-10, 19:17   #16
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

Ovi,
In plus de ce a spus Fusco, nu uita ca o masina se regleaza in multe "zeci" de ore, in niciun caz in citeva minute, chiar daca vor fi multe persoane cu bunavointa.
Nu uita ca gusturile si educatia muzicala difera enorm de la un individ la altul.
Fa-o "p-aia" cu castie si p-ailalta cu "concertele", si-ti vei regla masina singur, mult mai bine decit ajutat ...
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:24   #17
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

baietii....eu sunt perfect de acord cu voi,pe cealalta parte in schimb eu nu am fost in viata mea la un concert decent live,nu am acasa scule muzicale care sa sune nici macar 1/3 din cum suna masina mea(de fapt chiar nu am deloc daca ma gandesc mai bine).....asta e problema mea,insa dupa 10 min de ascultat masina lui ceachi la cluj am descoperit ca ceva lipseste la mine si am remediat(in masura mica dar am reusit sa mai imbunatatesc ceva la mine),apoi am ascultat si masina lui banu,si a lui dragos,....si asa am mai avut o experienta care pt altii probabil e un lucru banal,care se poate face saptamanal,eu degeaba pierd zeci de ore in masina,pt mine suna extraordinar de bine de fiecare data cand cobor din ea,apoi iarasi urc a doua zi ascult relativ destul de multa muzica la standarde calitative care lasa de dorit,mai ascult iarasi ceva mai ok si parca iarasi as mai putea jongla cu ceva,exact cum spunea si fuscobal ca si inregistrarea te poate pacali,chiar si acum dupa ce de doua saptamani am bordul sus pe masina ca deja uitasem cum suna 7 canale de cand e dat jos si am max 5 ore(cu indulgenta)de setari,am cel putin 4 setari salvate in procesor care mie toate mi se par ok desi sunt diferente mici dar notabile intre ele,de aceea incerc sa particip la aceste competitii,nu merg pentru cupe,nu am asa pretentii de la mine incat sa sper la asa ceva,stiu cat si unde mai am de lucru la instalare,ce greseli am facut si ce voi modifica in viitor(sa nu uitam ca totul,dar totul se rezuma la bani,ca daca aveam banii care i-am investit de-a lungul anilor comasati intr-un an numai si ajungeam undeva unde probabil nici in urmatorii doi nu sunt sigur ca voi ajunge)dar chestia e ca eu nu ma grabesc,nu pot,de aceea iau lucrurile asa cum sunt,ma bucur nespus de fiecare etapa la care particip,citesc destul de mult(pentru timpul meu liber)despre acest fenomen si imi fac planuri,care in masura mai mare sau mai mica mi le-am implinit pana acum,a fost mult mai greu cu criza asta,va fi la fel de greu si in viitorul apropiat pentru mine dar nu ma plang,ci dimpotriva in continuare voi face tot ce pot,si le multumesc prietenilor mei care ma ajuta in a ma deplasa macar de doua ori pe an la bucuresti si in rest peste tot unde e mai aproape,chiar daca nu e competitie sq dar macar mai schimb o vorba,o parere cu alti oameni care au mai multa experienta decat mine si spre norocul meu ma ajuta cu cate un sfat,cate o idee.probabil daca as tine neaparat as putea merge la cineva care are posibilitatea sa scoata din sistemul meu tot ce e mai bun,as face cateva drumuri pana in arad ca e mai aproape si ar suna masina mea la un nivel mult mai competitional,dar asta nu e scopul meu,cu tot respectul pentru sergiu care ani la randul mi-a impartasit ce a invatat el in state,om care si azi are experienta si ureche mai buna decat a mea,dar in ultimul timp mi-am setat cam singur masina ca sa invat si eu,sa nu il mai rog sa piarda zilnic din timpul lui....
oricum as mai putea povesti enorm de multe legate de acest subiect,scurt si la subiect DIYMA,este locul de unde am invatat cam tot ce stiu,este ceea ce pentru mine e important,in rest.....astept sa ne vedem la bucuresti,si ma rog pentru vreme buna ca e programat cam repede acest show pentru cei care nu sunt din bucuresti,iar competitia de sunet va fi cam friguroasa pentru noi cei care vom sta afara
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:55   #18
IM

Stage 5
 
IM's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 811
Thumbs up Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

Foarte important postul lui fuscobal!
IM is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 23:09   #19
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

Ionut,
O masina o poti regla cit de cit si in citeva ore. Am facut si eu masini cu numai citeva zile inainte de concurs, reusit sa nu las pe nimeni sa-mi ia cupele. Dar o setare cu adevarat buna care sa apropie foarte mult instalatia de adevaratul ei potential, nu ai cum sa o faci in 24 ore.
saxo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 09:32   #20
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

Bogdane..vii la show in acest weekend cu dracusorul ?
Sau cel putin la o bere, un mic, o poza..
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 09:37   #21
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

Vin Alex,chiar de astazi o sa ajung ca am de adus o masina pentru show.

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
Bogdane..vii la show in acest weekend cu dracusorul ?
Sau cel putin la o bere, un mic, o poza..
bogdan2670 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 09:38   #22
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

Quote:
Originally Posted by bogdan2670 View Post
Vin Alex,chiar de astazi o sa ajung ca am de adus o masina pentru show.
Perfect! Ne vedem acolo!
Bafta!
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:19   #23
yo_tibitzu

Stage 5
 
yo_tibitzu's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 750
Member of:
[Hyundai]
[2 Roti]
[Oltcit]
Default Re: SQ League @ CNCA 2010 - Regulament si detalii!

Felicitari tuturor participantilor...data viitoare sper sa vin si eu mai pregatit ...
yo_tibitzu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -