Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-09, 02:41   #1
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

De ce Trofeul Pasionatului? Fiindca este o competitie care se adreseaza exclusiv proprietarietarilor de sisteme car audio aftermarket (NU stock) care nu au ajuns pana acum la nici o competitie de sunet sau eveniment asemanator. Stim ce inseamna prietenii care iti admira instalatia sau bucuria de a monta un subwoofer pe care l-ai asteptat atat de mult. Sau poate un set de componente bune in usile antifonate, ca acum stii ca prinde bine. Regulile sunt foarte simple si singura care conteaza decisiv este prezenta ta la eveniment!

Daca reusesti sa ajungi la noi lucrurile sunt foarte simple. Orice posesor de sistem audio aftermarket este invitat si chiar asteptat pentru o simpla evaluare a sistemului. Arbitrii oficiali isi vor face timp sa asculte sau sa masoare SPL-ul, dupa caz, indiferent de nivelul tehnic al montajului!

Tot ce trebuie sa faci este sa te inscrii pe lista doritorilor si in rest, sa te bucuri de rezultate, oricare ar fi ele. Este momentul ideal sa afli ce ai instalat in masina, sa iti imparti pasiunea cu alti concurenti, sa castigi si niste premii EXTREM de atractive daca reusesti sa faci o surpriza placuta si, cel mai important sa afli ce trebuie sa modifici ca sa cresti calitativ! Nu trebuie sa-ti faci grija de categorii, fiecare participant are sanse egale fiindca nu exista o comparatie intre sisteme!

Cel mai bun moment pentru a lua contact cu familia Car Audio!

Este destul sa-ti exprimi interesul si vei fi contactat pentru restul detaliilor!


IMPORTANT!

Este de la sine inteles ca orice instalatie Car Audio are inclinatii spre calitate sonora sau presiune sonora. Iar aceasta inclinatie poate fi decisa de arbitrii si organizatori, de posesorul sistemului sau in urma unei discutii amicale, de comun acord.

Motiv pentru care toate masinile inscrise pentru Trofeul Pasionatului se vor juriza si masura folosind programul celorlalte doua competitii, SQ League si SPL Challenge. Masinile inscrise la Trofeul Pasionatului vor folosi aceleasi clase si regulamente de incadrare dar vor fi jurizate dupa un clasament complet diferit, fara nici un fel de comparatie cu ceilalti competitori.


Asta inseamna ca dupa ce va inscrieti aici si sunteti contactati personal trebuie sa decideti daca doriti sa ne onoroati cu prezenta intr-una din zile sau in ambele zile de concurs, pentru fiecare categorie in parte.

Clasamentul final si general, premiile si rezultatele sunt specifice competitiei "Trofeul Pasionatului" si nu au nici o legatura cu celelalte competitii. Acum, probabil ca va intrebati ce anume se poate puncta la o instalatie simpla, considerata de unii lipsita de sanse? Ei bine, se poate puncta aspectul, rezultatul sonor final, presiunea acustica produsa si acuratetea instalarii. La fel de bine se poate aprecia si pasiunea competitorului, modul in care acesta isi prezinta sistemul sau pur si simplu atitudinea fata de fenomen. Si ca se se intample aceste lucruri trebuie sa fiti doar PREZENTI. Restul este cat se poate de simplu si de natural.


Una dintre conditiile de participare ce merita mentionate spune ca orice concurent la Trofeul Pasionatului trebuie sa participe pentru prima data la un astfel de eveniment. Si acest detaliu va fi discutat personal si relaxat dupa ce primim datele de contact trimise in vederea inscrierii.

Pentru cei care isi fac griji legate de performanta sistemelor este bine de specificat ca exista combinatii de buget mic ce ofera calitate sonora peste medie. La fel, cand vine vorba de SPL (presiune sonora) ne-a fost dat sa gasim sisteme de putere mica si medie, cu costuri chiar mici de instalare, care in anumite masini au facut rezultate mai mult decat respectabile. Asa ca sunt toate sansele sa ai combinatia castigatoare. Acum este momentul sa afli! Si ca sa citam un viitor participant: Nu aveti nimic de pierdut! Dar de castigat, da!


In cateva zile vom anunta exact si premiile raportate la fiecare categorie de concurs, plus premiul cel mare, Trofeul Pasionatului!

Pentru inscriere accesati linkul urmator:

https://forum.4tuning.ro/589-campionatul-national-car-audio/113875-inscrieri-cnca-4tuningdays-2009-a.html
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1037.JPG
Views:	939
Size:	4.11 MB
ID:	834776   Click image for larger version

Name:	P1080912.JPG
Views:	1004
Size:	3.49 MB
ID:	834777   Click image for larger version

Name:	P1080914.JPG
Views:	937
Size:	2.74 MB
ID:	834778  

Click image for larger version

Name:	IMG_0287.jpg
Views:	997
Size:	2.64 MB
ID:	834779   Click image for larger version

Name:	IMG_1016.JPG
Views:	919
Size:	3.26 MB
ID:	834780   Click image for larger version

Name:	IMG_1117.JPG
Views:	927
Size:	3.18 MB
ID:	834782  

__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 22:23   #2
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

ca o completare la ce a spus ReLaXXX, mentionez ca si participant de anul trecut ca sunt sanse destul de mari sa fiti surprinsi ff placut de ceea ce se intampla acolo. probabil, si mai mult ca sigur multi refuza sa vina la astfel de competitii din frica de a se face de ras, insa nimeni nu va rade, ba din contra... nu stiu daca ajuta la ceva ce am zis eu aici sau daca are vre-un sens dar poate reusesc sa aduc un strop de incredere celor mai "fricosi" dintre voi. succes
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 21:26   #3
raidaru

Stage 5
 
raidaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by antidotu79 View Post
ca o completare la ce a spus ReLaXXX, mentionez ca si participant de anul trecut ca sunt sanse destul de mari sa fiti surprinsi ff placut de ceea ce se intampla acolo. probabil, si mai mult ca sigur multi refuza sa vina la astfel de competitii din frica de a se face de ras, insa nimeni nu va rade, ba din contra... nu stiu daca ajuta la ceva ce am zis eu aici sau daca are vre-un sens dar poate reusesc sa aduc un strop de incredere celor mai "fricosi" dintre voi. succes
ma bag si eu la trofeul pasionatului, sper sa nu ma fac de ras

Last edited by raidaru; 21-03-09 at 21:31.
raidaru is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 23:07   #4
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by raidaru View Post
ma bag si eu la trofeul pasionatului, sper sa nu ma fac de ras
pe tn nu te primesc organizatorii la tp ca esti mai veteran asa de fel si nu dupa experienta cat dupa sistem, ca sa zic asa
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 23:23   #5
raidaru

Stage 5
 
raidaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by antidotu79 View Post
pe tn nu te primesc organizatorii la tp ca esti mai veteran asa de fel si nu dupa experienta cat dupa sistem, ca sa zic asa
eh nu, o sa am 1 sau 2 difuri de 1200 watts bucata? chiar asa mult vi se pare??
raidaru is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 17:59   #6
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by raidaru View Post
eh nu, o sa am 1 sau 2 difuri de 1200 watts bucata? chiar asa mult vi se pare??
aaa pai daca asa stau treburile mai bine stai acasa ca nu ai nicio sansa...
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 13:03   #7
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

ma gandeam sa facem aici o prezenta cu cei care vin la trofeul pasionatului cum se obisnuieste si pe la celelalte categorii.
asadar prezenta trofeul pasionatului:

1. antidotu79 cu gzna 2800x si type r 12
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 20:20   #8
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Cred ca inscrierile se fac prin PM la utilizatorul Relaxx dar daca se anunta si aici ...I'm in !
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 20:25   #9
antidotu79

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 444
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

pai da, se fac pe pm la relaxxx, dar am zis asa, sa ne cunoastem mai bn
antidotu79 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 23:30   #10
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Pai hadeti sa ne cunoastem atunci :P
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 23:54   #11
sorin_sorin95

Stage 5
 
sorin_sorin95's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 871
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Pentru trofeul pasionatului in care dintre cele 3 zile se tine proba?
Nu am sanse mari cu un JBL GTO1202d+MNCv400 dar e un inceput.
sorin_sorin95 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 01:03   #12
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Sorin, pentru SPL, sambata. Astept un PM pentru inscriere in cazul in care te decizi. Curand, programul complet.

PS: Au avut altii sanse si cu mai putin. Ma repet, chiar nu ai nimic de pierdut!

Bafta!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 01:30   #13
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Ai doar de castigat!
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 13:09   #14
shaid-kid

Stage 5
 
shaid-kid's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 882
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

Deci daca am mai participat si ultima oara la trofeul pasionatului acum numai am voie sa particip? Ca la spl nu am nici o sansa cu greii.. Eu nu am scule profi..nici urma de antifonare )
shaid-kid is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 13:11   #15
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Trofeul Pasionatului @ 4TuningDays 2009!

La trofeu nu mai ai cum sa participi..insa te inscrii la incepatori..important e sa vii
Bafta!
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -