Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > Campionatul National de Car-Audio

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-09, 23:09   #31
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

nu stiu J.D. daca a mai facut ceva la masina dar restul sunt o necunoscuta pentru mine,va fi concurenta serioasa pentru 123 si pentru 456 in categoria asta voi cu europenele noi cu romania
P.S. poate ne surprinde bogdan,poate peste,cine stie ce aduce ziua de 12,noi oricum vom fi acolo,tu iarasi pregateste cd-urile tale magice ca acum vreau sa stau macar 15 min in masina ta,si mai sunt destule acolo care vreau sa le audiez
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 23:27   #32
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Pai Bogdan ce sa ne surprinda ?
El cred ca va intra la cinci canale ,asta daca nu vrea el sa intre cu noi in clasa iar Peste n-ai sa vezi , apropape ca mi-as paria un aplificator ca nu vine!
CD-urile sunt pregatite , insa si cel care va fi dat GRATUIT tuturor participantilor este foarte frumos.
__________________
CDA-7990R F#1 Status CD Tuner + PXA-H900 F#1 Status Multimedia Manager , BRAX Matrix 1.1 , BRAX Matrix 2.1 , 2*BRAX Matrix 6.1 PP , 4*BRAX X 2000.2 Graphic Edition platinum ,2* BRAX Matrix 10.1

ceachi is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 23:43   #33
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by ceachi View Post
Pai Bogdan ce sa ne surprinda ?
El cred ca va intra la cinci canale ,asta daca nu vrea el sa intre cu noi in clasa iar Peste n-ai sa vezi , apropape ca mi-as paria un aplificator ca nu vine!
CD-urile sunt pregatite , insa si cel care va fi dat GRATUIT tuturor participantilor este foarte frumos.
Daca pariezi un amplificator de-al tau , il aduc fortat pe peste la competitie , doar ca sa-mi pun mainile pe o bijuterie dinaia ... ...
Bogdan daca intra in clasa la 5 canale o sa fie interesanta clasa .
__________________
///Alpine DVA-9965 , Micro-Precision 7.28MKIII , Micro Precision Z-170 MKIII , Brax Matrix X2400.2 Graphic Edition Chrome ,Phase Aliante SI 12 Limited, Brax X2000.2 Graphic Edition Platinum , Brax PowerCap , Aurix , STP , Dynamat , Exide PowerCell - VW Passat B6
AUDIOPIL - Echipamente Car-Audio.
[URL="http://www.audiopil.ro"]
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 01:39   #34
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by margineanu ovidiu View Post
nu stiu J.D. daca a mai facut ceva la masina dar restul sunt o necunoscuta pentru mine
Eu ma bat pentru ultimul loc, insa, fiindca nu am mai reusit sa fac nimic pe partea audio de la ultimul concurs nu cred ca voi avea mari probleme in atingerea obiectivului...cu toate astea insa. o sa zic ca restul participantilor si-au dorit mai mult victoria.
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs
J.D is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 02:26   #35
bogdan2670

Stage 5
 
bogdan2670's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 604
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by ceachi View Post
Pai Bogdan ce sa ne surprinda ?
HA HA HA HA Poate cu o noua masina? Poate cu 7 canale?Poate cu multimedia?De ce esti sigur ca nu pot surprinde?Urat din partea ta sa ai o astfel impresie despre mine!!!!Lasa ca pun eu mana pe tine ......
bogdan2670 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 07:22   #36
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

deci am zis primu de pe acum, pui-pui locu 4
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 17:07   #37
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by bogdan2670 View Post
HA HA HA HA Poate cu o noua masina? Poate cu 7 canale?Poate cu multimedia?De ce esti sigur ca nu pot surprinde?Urat din partea ta sa ai o astfel impresie despre mine!!!!Lasa ca pun eu mana pe tine ......
nenea vorbim de bogdan ybr ca el are sistem de 7 canale,chiar daca nu complet,nu am vorbi urat de tine ca doar nu vrem sa atragem furia lui dracu asupra noastra salut si abia astept sa ne vedem
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 01:34   #38
Marinu

Stage 5
 
Marinu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 697
Member of:
[Moderators]
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Nu facem o limita de cash si aici?!? =)) ceva gen pana in 5000 etc , nu de alta dar nu vreau sa se zica dupa ce va fac, ca a fost blat


Regulamentul este flexibil, asta in primul rand pentru ca aceasta competitie a luat nastere si este organizata numai pentru voi, pasionatii Car-Audio. Am preferat ca totusi de data asta sa punem toate instalatiile cu 7CH la un loc, pentru ca aproape in orice situatie instalatiile cu 7CH au un mare avantaj in fata celor cu 5CH. Pentru a imparti clasa in doua, avem nevoie de ceva mai multe masinii cu 7CH.

Ideea creerii unui regulament, in care ponderea punctajului de "Instalare" sa fie mult mai mica decat cea a "Calitatii Sunetului", a fost adoptata pentru a-i incuraja si pe cei cu deficiente in acest sens, insa in functie de caz si de dorintele voastre, in timp putem aduce schimbari. Dorinta noastra esta ca regulamentul, echipa si organizarea CNCA sa creasca in calitate, odata cu instalatiile voastre Car-Audio, si tocmai de aceea dupa fiecare competite vom evalua cu atenie nivelul competitiv si cantitatea de masini aferente fiecarei clase, urmand, daca este nevoie sa aducem modificari pentru a creste calitatea competitiilor.

Pentru orice nelamurire va astept cu intrebari.
__________________
Music lets you know.. You are alive !

More at: https://www.facebook.com/ArtInMotionExclusive

Last edited by Marinu; 22-03-09 at 01:38.
Marinu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 04:00   #39
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

banule, ziceai ceva de mici si bere???......count on me.... nu ar strica si niste coaste de porc pe gratar(pt. cunoscatori)
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 11:56   #40
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Pai aduc gratarul...ca nush daca o sa gasim ceva bun..cunoscatorii sper sa fie ca restul rezolvam..
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 17:54   #41
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
Pai aduc gratarul...ca nush daca o sa gasim ceva bun..cunoscatorii sper sa fie ca restul rezolvam..
Clar ma bag si eu la mici . Ma primiti ?!
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 19:52   #42
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by bogdan2670 View Post
HA HA HA HA Poate cu o noua masina? Poate cu 7 canale?Poate cu multimedia?De ce esti sigur ca nu pot surprinde?Urat din partea ta sa ai o astfel impresie despre mine!!!!Lasa ca pun eu mana pe tine ......
Hai ma Bogdane si tu acum te superi!
Glumeam si eu normal ca poti sa ne surprinzi , numai ca daca nu ai mai zis nimic am banuit ca nu ai mai schimbat nimic la sistem.
Ce sa zic ,mi-ar place sa treci si tu la 7 canale sa fim multi in clasa si sa fie mare concurenta (nu ca acum nu ar fi).
Ne vedem la concurs bafta!
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 23:12   #43
AlexBanu
VW Driver

Stage 5
 
AlexBanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,777
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Exclamation Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by animalutz View Post
Clar ma bag si eu la mici . Ma primiti ?!
Normal..la cat loc ai in portbagaj putem sa-l facem acolo..
AlexBanu is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 23:20   #44
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

Quote:
Originally Posted by AlexBanu View Post
Normal..la cat loc ai in portbagaj putem sa-l facem acolo..
Pana la salon , mi se injumatateste locu din portbagaj ... Urmeaza ceva ... Da nu-i nimic , gasim noi loc , nu-i problema .
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 00:46   #45
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: SQ League @ 4TuningDays 2009!

@ceachi : YBR-mobilul intra astazi in service pt a primii o o infatisare mai agresiva
7 ch nu cred dar nimic nu este imposibil.
sper sa nu dezamagesc nici la 5ch chiar daca pana acum am locuri extreme 2.3.7.8
masina va intra in lucru intr-o saptamana si se va lucra la ea suficient cat sa cante la show, nu neaparat cu finisaje ca nu bag mana in foc ca vor fii gata.
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP B 20 YTD

Come to the DDark side..... We have cookies!
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -