Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > WRC - FORMULA 1 - Alte sporturi cu motor

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-09, 15:53   #16
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

Quote:
Originally Posted by Cr0c0 F View Post
asta ziceam si eu...nush de ce nu le fac un cockpit cu geam si protectie..pana acum au mai fost diferite cazuri cu pasari si alte obiecte..dar nimeni nu sa invatat minte...bine totusi ca nu a fost mai grav..
Asa ar trebui.. da e greu pt ei si au lasat o asa.. sunt multe impedimente.. design ul .. sa i dea sa bea apa la pilot.. intake ul 3 sa fie mai ridicat... sa faca un mecanism de glisare..
__________________
andreiuuu is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 19:12   #17
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

Quote:
Originally Posted by Cr0c0 F View Post
asta ziceam si eu...nush de ce nu le fac un cockpit cu geam si protectie..pana acum au mai fost diferite cazuri cu pasari si alte obiecte..dar nimeni nu sa invatat minte...bine totusi ca nu a fost mai grav..
nu se prea poate fiindca se strica aerodinamica
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 20:11   #18
country boy

Stage 3
 
country boy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 110
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

Quote:
Originally Posted by andreiuuu View Post
Acum .. ma gandesc ca o sa recalculeze design ul monopostului si anume cockpit ul. Presupun ca o sa i puna un geam aseamenea avioanelor de vanatoare... unul de pexiglas macar.. ar fi fost altceva..
fratioare nu pot sa recalculeze intreaga aerodinamica a unui monopost din cauza unei piese desprinse aiurea, accidente se intampla oricui imi pare sincer rau ce i sa intamplat lui Massa
insanatosire grabnica si sper sa-l vad anul viitor din nou intr-un monopost de F1 insa de data asta poate la McLaren sau Renault

Kia Rio
country boy is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 21:08   #19
Racer21

Stage 5
 
Racer21's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,646
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

Pai eu sper sa il vad pe Massa cat de curand concurand intr-o cursa, si nu la McLaren sau Renault

Oricum, cred ca nu se prea poate sa vedem cockpituri la monoposturi pt. ca aerodinamica este scazuta foarte mult, si implicit viteza, iar ceea ce se urmareste in viitorii ani de F1 este ca masinile sa fie mult mai rapide, si pt asta trebuie si aerodinamica.

Oricum, multa sanatate lui Massa si FORZA FERRARI!
__________________
Machetele Mele
Racer21 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 22:28   #20
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

Quote:
Originally Posted by country boy View Post
fratioare nu pot sa recalculeze intreaga aerodinamica a unui monopost din cauza unei piese desprinse aiurea, accidente se intampla oricui imi pare sincer rau ce i sa intamplat lui Massa
insanatosire grabnica si sper sa-l vad anul viitor din nou intr-un monopost de F1 insa de data asta poate la McLaren sau Renault

Kia Rio
corect.. imi pare rau pt ce s-a intamplat.. dar forma monoposturilor cu avantajele si dezavantajele ei, face parte din farmecul acestui sport.. n-ar mai fi formula 1..
cat despre Massa, poate ramane la FERRARI !!!!!
__________________
VW Mk4 TDI-PD - [ R A V ]
fucking busy.. sau invers.. (daca ai logan si zici "i-am dat 250 si mai aveam pedala" ma inspiri sa-ti dau la m**e..)
ravy09 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 10:54   #21
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

UPDATE:
" Doctorul Robert Veres, cel care l-a operat pe Felipe, a anunţat că brazilianul a suferit răni şi la nivelul globului ocular şi că este mult prea devreme pentru a se pronunţa dacă Massa ar putea să mai piloteze vreodată. Doctorul confirmă însă faptul că această operaţie i-a salvat viaţa şi că accidentul putea să îi fie letal. "
REPET: Mare pacat ca a pierdut anul trecut campionatul
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 11:14   #22
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

Operaţia a fost, se pare, reuşită, pacientul arătând semne vitale foarte bune şii find capabil să îşi mişte membrele, ceea ce înseamnă că lovitura nu i-a afectat creierul. De asemenea, aceeaşi sursă declară că Felipe poate comunica pasiv, dar pentru a îi facilita recuperarea, medicii l-au indus într-o stare de comă. Este posbil, însă, ca sezonul actual să fie cam încheiat pentru brazilian.

eu zic ca niciodata oricate masuri de securitate s-ar lua un pilot nu va fii 100% in siguranta..
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 15:26   #23
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: Accident teribil suferit de Felipe Massa in GP Ungaria.

Urat...Felipe sus si in monopost din nou:>
teen.ager is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -