Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > WRC - FORMULA 1 - Alte sporturi cu motor

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-09, 23:00   #1
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Cel mai prost pilot din F1...??

Oare care este?
Fiecare sa-si exprime parerea personala!
Uite un clip ce va poate ajuta sa auziti de cei despre care putini au auzit:
click AICI
Daca nu merge intrati pe youyube si scrieti asta: The worst Formula 1 drivers in the world!
__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy

Last edited by Dark Side; 16-05-09 at 14:29.
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 01:34   #2
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cel mai prost pilot din F1...??

Nu exista pilot in F1 care sa fie slab, putem lua exemplu pe oricine vreti si daca ne uitam prin cate campionate a trecut fiecare inainte de a ajunge in F1 o sa va dati seama ca orice pilot din F1 chiar e pilot autentic cu palmares impresionant in alte campionate foarte puternice.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 14:04   #3
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Cel mai prost pilot din F1...??

Vorbesc de ratatii aia care nu au resit nici macar sa se califice la vreo cursa... Uita-te in clip si ai sa vezi despre ce vorbesc.
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 14:17   #4
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Cel mai prost pilot din F1...??

We're sorry, the page you requested cannot be found.
Asta zice cand dau click pe link-ul dat de tine.
Eu zic sa asculti ce zice ONO41, ca zice foarte bine.
E o performanta sa stii sa pleci de pe loc cu un monopost de formula 1... ce sa mai zic de condus..
Brian is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 18:54   #5
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cel mai prost pilot din F1...??

Hai sa o luam cu inceputul unuia din piloti, il propun pe Lewis Hamilton pentru ca el e campionul mondial, din cate stiu a facut mai multi ani Karting iar ceva mai tarziu a concurat in foarte multe campionate pe monopost, din cate stiu a fost sponsorizat de Mercedes multi ani.

Am dat un simplu search pe google cu numele lui si iata ce am gasit:

1993-2001: Paticipe aux divers championnats de Kartings, il y cottoie Nico Rosberg et Robert Kubica

2002: Formule Renault britannique Winter series, Lewis Hamilton finit 3ème

2002: Formule Renault britannique, Lewis Hamilton finit 5ème

2003: Formule Renault britannique (Manor Motorsport), Lewis Hamilton est champion

2004: Formule 3 Euroseries, Lewis Hamilton finit 5ème

2005: Formule 3 Euroseries (ASM F3, Dallara-Mercedes), Lewis Hamilton est champion

2006: GP2 (ART Grand Prix), Lewis Hamilton est champion lors de sa première saison en GP2.

2007: Première saison de Formule 1 chez McLaren-Mercedes. Lewis Hamilton termine deuxième avec 109 points.

2008: Deuxième saison en Formule 1 chez McLaren-Mercedes. Lewis Hamilton termine premier avec 98 points.

Last edited by ono41; 16-05-09 at 18:58.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 20:21   #6
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Cel mai prost pilot din F1...??

Vorbesc de piloti prosti,ce nu au menire pet F1 care pur si simplu nu se pot califica la o cursa nici macar pe o pozitie si care atunci cand au reusit sa se califice erau aproape sa fie ajunsi de piloti cu o tura inaintea lor.
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 19:33   #7
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Cel mai prost pilot din F1...??

Prietene, tu ce nu intelegi? Ono ti-a dat un exemplu clar. In F1 nu ajungi pt ca esti un parvenit si vrei sa iti faca taticul tau un moft cumparandu-ti un loc in F1, in ciuda faptului ca esti un analfabet incurabil si apesi pe frana in loc de acceleratie in timp ce amesteci in cutia de viteze ca in oala cu bulion.

Pilotii aia despre care presupun ca vorbesti tu nu ii ajuta masina. Ei poate ca sunt telentati dar daca nu dispun de o masina capabila de performante notabile, nu au prin ce sa se afirme. Ca in fiecare campionat/circ sunt echipe mari si echipe mici. Acele echipe mici poate ca abia isi permit sa se mentina acolo sunt si, pentru moment, sunt multumite cu ce realizeaza.

Dupa parerea mea, subiectul topicului si eventual discutiile de aici nu duc nicaieri (poate la certuri).

Toate cele bune!
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 20:25   #8
99MZT

Stage 2
 
99MZT's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 40
Default Re: Cel mai prost pilot din F1...??

Quote:
Originally Posted by Snapy_xxl View Post
Prietene, tu ce nu intelegi? Ono ti-a dat un exemplu clar. In F1 nu ajungi pt ca esti un parvenit si vrei sa iti faca taticul tau un moft cumparandu-ti un loc in F1, in ciuda faptului ca esti un analfabet incurabil si apesi pe frana in loc de acceleratie in timp ce amesteci in cutia de viteze ca in oala cu bulion.

Pilotii aia despre care presupun ca vorbesti tu nu ii ajuta masina. Ei poate ca sunt telentati dar daca nu dispun de o masina capabila de performante notabile, nu au prin ce sa se afirme. Ca in fiecare campionat/circ sunt echipe mari si echipe mici. Acele echipe mici poate ca abia isi permit sa se mentina acolo sunt si, pentru moment, sunt multumite cu ce realizeaza.

Dupa parerea mea, subiectul topicului si eventual discutiile de aici nu duc nicaieri (poate la certuri).

Toate cele bune!
Nu este adevarat, vorbesti sa te afli in treaba si sper sa nu ma faci sa cred ca ai umplut forumul acesta cu explicatii demagogice precum acesta. Au fost foarte multi piloti in istoria formulei unu care au fost retrasi pe parcursului unui an competitional pentru neperformanta, cu atat mai mult sa conduci o masina performanta si sa nu produci rezultate. Din pacate chiar daca este regina sporturilor cu motor, in formula 1 ajung si piloti slab pregatiti care au in spate un buget mare, un nume cu renume, sau vin cu sponsori foarte puternici si ajung la echipele codase ajutandu-le sa scape din colaps. In formula 1 ca sa intri si sa rezisti ca echipa trebuie sa ai un buget serios. Cat despre ce spune domnul Onoriu este un simplu exemplu de palmares bogat al unui pilot talentat in care s-a investit foarte mult si care a fost "crescut" de catre Ron Dennis si ajutat sa ajunga direct pe grila de start.. Sa-ti dau un exemplu simplu din multele: echipa Renault, Alonso si Piquet. Eu nu stiu cat timp o sa mai indure Flavio neperformanta celui de-al doilea. Chiar daca conduc aceiasi masina performantele sunt extrem de mari si tare imi este frica ca si el va ajunge in lista pilotilor underperform. Cat despre titlu este exagerat pus "prosti" ci mai degraba neperformanti.

Last edited by 99MZT; 25-05-09 at 20:33.
99MZT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -