Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-11, 12:09   #1
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Oltenia MotorSport Championship
Etapa a 2-a
VTM Ghercesti


DETALII EVENIMENT


Concursul se va desfăşura între orele 10:00-14:00 şi va avea:
- o urcare de recunoaştere/antrenament;
- două urcări de concurs.

Primul start va fi dat la ora 10:00.

Mai jos aveţi ataşat traseul şi regulamentul particular.

TAXA DE INSCRIERE: 130 LEI
LIMITA DE 40 DE MASINI


Grupe de participare:
1) maşini cu motoare până la 1400 cmc
2) maşini cu motoare între 1401 şi 1600 cmc
3) maşini cu motoare între 1601 şi 1800 cmc
4) maşini cu motoare între 1801 şi 2000 cmc
5) maşini cu motoare peste 2001 cmc, aspirate sau turbo, cu tracţiune faţă/spate
6) maşini cu motoare de 2000 cmc şi peste, echipate cu turbo şi tracţiune integrală
7) maşini cu motoare DIESEL





FOARTE IMPORTANT: fiecare sicana lovita = 5 secunde de penalizare

Rugaminte : atunci cand va anuntati participarea si precizati numarul de concurs,va rog important sa specificati si daca il aveti pe masina sau nu, in special pentru numerele preferentiale (0-50 sunt facute by default).
Inscrierile in concurs cu cerere de numar preferential vor fi sistate miercuri, 25 mai. Cine se va inscrie dupa aceasta data va primi numar la rand. Inscrierile pentru concurentii din Craiova for fi inchise sambata, 28 mai, la ora 19:00.
Concurentii din alte localitati care nu au trimis pe e-mail sau fax cererea de inscriere completata (sau datele necesare intr-un email) pana sambata, 28 mai, la ora 19:00, nu vor mai fi admisi/inscrisi in concurs.

ATENTIE, sub nici o forma nu vom face rabat de la aceste reguli fiindca nerespectarea lor duce la pierderea timpului pretios de concurs in dimineata cursei si intram in conflict cu operatorii instalatiei de cronometrare, care ne-au pus in vedere sa aiba sambata seara lista cu MINIM 90% din concurenti, un conflict pe care nu ni-l dorim sub nici o forma.

Sfatul nostru pentru concurenti - atat cei din Craiova, cat si din afara orasului - e sa fie la ora 8:30, cel tarziu, la fata locului. Cu cat ne miscam mai repede cu formalitatile cu atat ne cresc sansele sa dam drumu mai devreme la cursa.

Pogram eveniment
Sâmbătă, 28 mai 2011, începând cu ora 15°°, concurenţii sunt aşteptaţi în curtea atelierului de reparaţii auto al A.C.R., din str. Pelendava, nr. 39, pentru:
- revizia tehnică;
- repartizarea numerelor de concurs;
- şedinţa tehnică cu piloţii (ora 18ł°).

Concurenţii vor avea la ei copie după B.I./C.I. şi copie după permisul de conducere.
Maşinile de concurs vor rămâne peste noapte în curtea ACR, de unde vor pleca în coloană în dimineaţa zilei de 29 mai 2011, spre Ghercesti.

Duminică, 29 mai 2011, între orele 08ł°-09°° se vor face înscrierile concurenţilor din alte localităţi - numai cei care au trimis cererile de înscriere prin fax la numărul 0251.41.61.66 sau pe e-mail la sharpe@racingevents.ro. Între orele 09ł°-10°° - pregătirea pentru START, iar la ora 10°° se va da STARTUL în ordine descrescătoare a capacităţii cilindrice a autoturismelor - vor pleca întâi maşinile cu capacitate cilindrică mare.

STARTUL SE VA DA DIN MINUT ÎN MINUT!

ACEASTĂ ETAPĂ BENEFICIAZĂ DE CRONOMETRARE CU FOTOCELULE !

INSCRIEREA: Formular de inscriere.doc
Impreuna cu formularul de inscriere, se va depune o copie dupa permisul de conducere si una dupa cartea de identitate. Actele, impreuna cu taxa de inscriere, se vor depune fie la sediul ACR de la Mercur, fie pe bvd. Carol I, nr. 60 (la magazinul de piese auto X-Drive Auto Parts).
__________________
DelSol D13Z6

Last edited by Gabi; 07-06-11 at 08:30.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 14:28   #2
CristycRsYo

Stage 2
 
CristycRsYo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 40
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Nu's prea multe sicane ?
CristycRsYo is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 14:35   #3
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Daca nu raman pieton pana atunci.....poate mai omor si eu masina pe plaiuri oltenesti
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 18:32   #4
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Quote:
Originally Posted by CristycRsYo View Post
Nu's prea multe sicane ?
nu,sunt 3,la fel ca anul trecut,numai ca acum o sicana o sa fie compusa din 3 porti,nu din 2 ca anu' trecut
Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Daca nu raman pieton pana atunci.....poate mai omor si eu masina pe plaiuri oltenesti
numai gura e de tine :P
__________________
mu˛
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 20:33   #5
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
nu,sunt 3,la fel ca anul trecut,numai ca acum o sicana o sa fie compusa din 3 porti,nu din 2 ca anu' trecut

numai gura e de tine :P
Numai in locul meu nu iti doresc sa fii, e naspa asa doar din taste. Tocmai am aflat ca in perioada aia se face si rallysprint aici.... si cred ca mergem acolo. Daca totusi ne sucim... poate mai "agat" pe cineva....sa se inmulteasca nr de gsi-uri la start...si culmea eu singur cu 8v
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 21:10   #6
CristycRsYo

Stage 2
 
CristycRsYo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 40
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
nu,sunt 3,la fel ca anul trecut,numai ca acum o sicana o sa fie compusa din 3 porti,nu din 2 ca anu' trecut

numai gura e de tine :P
Deasta am si intrebat daca nu sunt prea multe pt ca am vazut ca sunt din 3 puncte ... si mie unul mi se par incomode pentru ca-mi merge foarte greu volanul si trebuie sa ies cu o viteza mult prea mica din ele fata de unul cu servo care iese cu 20-25km/h mai tare ca mn
(este incercata nu am zis doar din gura)

https://www.youtube.com/watch?v=bD0qcWWwFwg
CristycRsYo is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 21:34   #7
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

E mai bine cu sicane....crede-ma. Decat sa iti lase linii drepte....asa e parfum. Organizatorii de la mosteni au avut curajul in trecut sa lase finish-ul "liber" si e mult mai naspa.....cel putin la clasamentul general. Tu esti fericitul stapan d 150 d cai, eu la aceeasi clindree stapanesc 115. Viteza finish eu..... 174, viteza finish honda type r 220km/h. De aici trage si tu unele concluzii...m-a batut la o sutime

Ps: mai fa ceva antrenamente cu masina....sau filmarea nu e in "mansa aia buna de concurs"?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 21:40   #8
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Numai in locul meu nu iti doresc sa fii, e naspa asa doar din taste. Tocmai am aflat ca in perioada aia se face si rallysprint aici.... si cred ca mergem acolo. Daca totusi ne sucim... poate mai "agat" pe cineva....sa se inmulteasca nr de gsi-uri la start...si culmea eu singur cu 8v
oldschool :P
radem glumim da' parca n-ar strica sa te vad pe proba
creca ti-ar sta mai bine pe Ghercesti la volan decat pe margine la privit la rallysprint
P.S. SUNT mai mult decat crezi in locul tau,pe timpul cursei (la fiecare cursa) stau in zona de start,de aici trage concluziile
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 21:53   #9
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Cine a zis ca stau pe margine la rallysprint?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 23:06   #10
CristycRsYo

Stage 2
 
CristycRsYo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 40
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
E mai bine cu sicane....crede-ma. Decat sa iti lase linii drepte....asa e parfum. Organizatorii de la mosteni au avut curajul in trecut sa lase finish-ul "liber" si e mult mai naspa.....cel putin la clasamentul general. Tu esti fericitul stapan d 150 d cai, eu la aceeasi clindree stapanesc 115. Viteza finish eu..... 174, viteza finish honda type r 220km/h. De aici trage si tu unele concluzii...m-a batut la o sutime

Ps: mai fa ceva antrenamente cu masina....sau filmarea nu e in "mansa aia buna de concurs"?
Da ai perfecta dreptate dar totusi este VTM nu este un traseu de indemanare ... Sicanele se pun pt indemanare nu la un VTM
Daca traseul nu este bun pt asa cv se renunta la el si se alege altul
Plus de asta sunt 346565 variante pt micsorarea vitezei nu sicane de genul asta sau macar sa fie 1-2 mai largi care sa-ti permita sa le faci cu un 40-60km/h ca nu suntem la indemanare .. plus de asta niciodata nu se tine cont daca atinge cnv sicanale mereu se zice ca se va penaliza dar defapt niciodata nu a fost nimeni penalizat .

Last edited by CristycRsYo; 17-05-11 at 23:08.
CristycRsYo is offline   Reply With Quote
Old 18-05-11, 21:37   #11
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Quote:
Originally Posted by CristycRsYo View Post
Da ai perfecta dreptate dar totusi este VTM nu este un traseu de indemanare ... Sicanele se pun pt indemanare nu la un VTM
Daca traseul nu este bun pt asa cv se renunta la el si se alege altul
Plus de asta sunt 346565 variante pt micsorarea vitezei nu sicane de genul asta sau macar sa fie 1-2 mai largi care sa-ti permita sa le faci cu un 40-60km/h ca nu suntem la indemanare .. plus de asta niciodata nu se tine cont daca atinge cnv sicanale mereu se zice ca se va penaliza dar defapt niciodata nu a fost nimeni penalizat .
Ce mor eu pe voi cand generalizati asa.Intr-adevar,la cursa de anu' trecut nu am pus penalizarile,am recunoscut c-am gresit dar de la o cursa sa ajungi sa spui ca "niciodata nu s-a pus" parca au fost 100 de curse si la niciuna nu s-a intamplat corect.Si te contrazic,sicanele se pun la VTM-uri acolo unde e cazul.Intotdeauna am pus accent pe indemanarea pilotului mai mult decat pe pregatirea masinii.
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 08:42   #12
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

imi anunt si eu participarea ..oltcit grupa 1 pana in 1400 cm numar de concurs 69 ) .nu il am pe masina
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 08:57   #13
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Quote:
Originally Posted by Laure2fast View Post
imi anunt si eu participarea ..oltcit grupa 1 pana in 1400 cm numar de concurs 69 ) .nu il am pe masina
interesant, nu am mai fost pe acolo de foarte mult timp...poate daca e gata olteanu, vin si eu spor!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 10:30   #14
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Sper de data asta sa fiu prezent si eu.
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 08:52   #15
Whoisit

Stage 4
 
Whoisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 214
Member of:
[Honda]
Default Re: Oltenia MotorSport Championship - etapa a 2-a, VTM Ghercesti, 29 mai 2011

Cati sunt inscrisi pana acum ? Mai sunt locuri ?
Whoisit is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -