Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-11, 10:42   #1
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default RALIUL VETERANILOR, Slatina august 2011

Sunt Raull Lămboiu din Craiova.
Pentru cei care nu mă cunosc sau nu-şi mai aduc aminte de mine, precizez că am avut onoarea sa fac parte din „lotul de aur” al echipei de automobilism OLCIT, care împreună cu o alta echipa de excepţie (Clubul de Fotbal Universitatea Craiova), au adus Craiovei în acelaşi timp, titlul de Campion Naţional al României, fiecare la disciplina lui.
Am „alergat” atunci alături de piloţi olteni de top ca: Petre Cojocaru, Costi Duval, Puiu Buşulescu, Aurica Savu, Băluţă, Gîlcevescu, navigatori: Florinel Ene, Mişu Sparleanu, Eugen Pop, Florin Dicoi şi ajutaţi de mecanicii: Victor Mateiaşi, Puiu Tranca, Cristi Hodorog, Ionel Vîlcea ...
Pentru că în acest an, absolut toţi am „depăşit” pragul celor 50 de ani, am hotărât împreună cu prietenul meu Ilie Bădiţă de la Slatina, să punem în aplicare un proiect mai vechi: o „întâlnire omagială la locul faptei” un Raliu al Veteranilor, desfăşurat pe Traseul Slatina, Poganu, Scorniceşti, Slatina (aprox. 93 km parcurşi de 2 ori) în perioada 21 – 22 August 2011 (harta traseului este ataşată ).
Imi doresc mult ca aceasta acţiune să constituie în primul rând un motiv de revedere şi aduceri aminte pentru generaţia noastră (Oltcit şi „restu lumii”), alături de mai tinerii competitori ai zilelor noastre (începători sau consacraţi) şi de ce nu… o înţelegere de repetare în fiecare an.
Am făcut deja recunoaşterea traseului, cu marcarea pe teren a posturilor de arbitraj (CO, START/STOP PS), am întocmit Carnetul de Itinerar, am schiţat şi un mic Regulament Particular.
Pentru ca timpul se scurge implacabil şi nemilos, consider că trebuie să trec la pasul cel mai important în organizarea acestui proiect IDENTIFICAREA colegilor de generaţie participanţi la sportul auto (piloţi, navigatori, mecanici, arbitri sportivi sau federali …).
Datorită trecerii anilor, dar mai ales datorită schimbării „sistemului”, am pierdut legăturile de contact şi încerc prin această postare, constituirea unei prime liste de legături de contact între noi.
Am ataşat o lista deschisă de sportivi, completată parţial cu datele pe care le am eu în acest moment.
Rog pe oricine deţine informaţii, să completeze/corecteze datele lipsă, sau să adauge nume noi din generaţia anilor `80 din toată ţara, dispuşi să coopereze şi sa mă contacteze la: 0722.327762 sau mail: raulllamboiu@yahoo.com
Sunt interesat in mod special de adresele de e-mail, în care am să transmit toate documentele şi informaţiile particulare ale proiectului, dar mai ales doresc să stabilesc cu fiecare legături, prin care să solicit date individuale din perioada activă ca sportiv, pentru a încerca editarea unui „Remember”.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Traseu Raliul  OLTULUI  21-22.08 2011.jpg
Views:	106
Size:	155.3 KB
ID:	1984353  
Attached Files
File Type: doc Lista sportivi auto `80.doc (136.5 KB, 31 views)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 11:21   #2
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: RALIUL VETERANILOR, Slatina august 2011

foarte foarte tare, felicitari si dabea asteptam
cryssl is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 20:36   #3
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: RALIUL VETERANILOR, Slatina august 2011

Tocmai am primit, prin amabilitatea d.lui Rusanescu, (sub coordonarea domniei sale, cea mai mare parte din generatia noastra ne-am intrecut in campionatele nationale de automobilism ale Romaniei) o completare majora a listei "alergatorilor" auto din anii `80, dar si a celorlalti participanti la fenomenul auto, mecanici asistenta tehnica, arbitrii, organizatori.
Am sa editez putin lista si am sa o postez, fiind o buna ocazie pentru a "reinoda" vechile relatii si a le provoca pe cele noi.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 21:20   #4
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: RALIUL VETERANILOR, Slatina august 2011

Frumoasa initiativa ! Felicitari initiatorilor !
Era necesara o intalnire si poate vom admira la start si cateva "piese" cu care se concura in anii ' 80!
Succes in pregatirea evenimentului !
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-11, 20:20   #5
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: RALIUL VETERANILOR, Slatina august 2011

Ce se mai ştie, se ţine?
Când?
Unde?
Cine vine?
Nu a apărut lista promisă!
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-11, 21:08   #6
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: RALIUL VETERANILOR, Slatina august 2011

Quote:
Originally Posted by Rusanescu View Post
Ce se mai ştie, se ţine?
Când?
Unde?
Cine vine?
Nu a apărut lista promisă!
In primul rand... starea generala de "lehamite" a automobilistilor anilor `80, carora le este din ce in ce mai greu sa comunice, dar sa mai participe la o intalnire amicala, a facut ca acest proiect sa moara din fasa, din lipsa actorilor principali (se poate observa audienta..din interventiile pe forum).
Apoi problemele financiare de sustinere a logisticii, pozitia autoritatilor locale fata de sportul cu motor in zona si chiar "entuziasmul" forurilor de specialitate, face imposibila organizarea unui eveniment auto de asemenea anvergura.
Deci : cand si unde era definit inca din aprilie, dupa cum reiese din anunturile initiale (asta adepins de noi), pentru rest ... era nevoie si de VETERANI ai sportului auto romanesc, care se pare ca merita din plin caracterizarea "supermoderatorului" GABI, intr-o postare pe un alt topic.
Concluzie: evenimentul nu mai are loc nici macar la nivelul de intalnire amicala intr-o zona de agrement.
Imi cer scuze si in numele prietenului meu Ilie Badita de la Slatina, pentru ca am visat cu ochii deschisi si am facut valuri intr-o perioada cand aproape toti cei din jur, spun ca nu mai au timp de "prostii".
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-11, 21:20   #7
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: RALIUL VETERANILOR, Slatina august 2011

Ne-am pus sperante ca se va face ceva , mai ales fiind o pozitie relativ centrala pe harta tarii.
Informatia data nu ne-a surprins, avand in vedere ca nu se mai discuta nimic de un timp.
Poate auzim ceva mai placut cat de curand
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -