Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-10, 22:00   #91
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Raliul Argesului 2010

Quote:
Originally Posted by cobrelu View Post
si poze de pe parcurs
asa semnatura ?

Quote:
Originally Posted by wi7ardro View Post
roata aia ddin fata care statea suspendata este posibil sa fie din cauza faptului ca roata dupa spate i sa dezumflat .....tinand cont ca are garda foarte mica la sol ! pe langa ce ai vazut tu ..am mai vazut ca aduna din gardul viu niste bucatzi de metal
ai dreptate la treaba cu roata,habar n-am,e si asta o varianta .
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 22:07   #92
DrakeMaxi

Stage 1
 
DrakeMaxi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 11
Default Re: Raliul Argesului 2010

ala cu astra trecuse cu vreun minut inainte sa apara hora... deci a fost greseala de pilotaj
DrakeMaxi is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 22:14   #93
b37buf

Stage 5
 
b37buf's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 427
Default Re: Raliul Argesului 2010

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Din pacate da......acuma nu stiu clar ce a fost cu el....Problema sta cam asa : In pauza startului dintre ultimul monopost care facuse turul circuitului si cel al lui Hora , si-a facut aparitia o masina civila ( Opel Astra G Caravan , de culoare alba ) care a intrat pe traseu din directia startului masinilor de raliu , si a facut stanga "la cauciucurile cu jaloane" mergand spre iesirea din circuit. In acel moment Hora primeste startul , vine pe fortare si face virajul la dreapta ca sa se inscrie pe linia dreapta de urcare a circuitului , moment in care are un moment de ezitare , scapa monopostul de sub control si se urca practic pe trotuarul din dreapta unde loveste masina si ( cred ) cativa spectatori care erau pe marginea tronsonului de linie dreapta....Sincer nu am inteles prea bine ce s-a intamplat ( eram la vreo 150 m de locul accidentului ) , dar cred ca , a venit foarte tare in viraj si a vrut sa iasa in forta din acesta , insa , pe trasa calculata de el inca se mai afla masina civila si incercand sa evite un impact ( sau s-a speriat de masina care nu avea ce cauta acolo ) a franat in curba si a scapat monopostul de sub control . Cert este ca monopostul a supravirat pe iesirea din viraj , loveste bordura , se urca pe trotuar si gardul viu , si isi pierde partea fata.....Pacat...

man. opelul astra g caravan de care spuneai tu(daca nu ma insel avea nr ceva cu NIA). intr-adevar, masina era parcata un pic cam aiurea dar nu in locul accidentului, ci o curba mai sus, unde nu s-a petrecut niciun incident. ce povestesti tu acolo, nu stiu de unde ai auzit sau vazut. problema a fost alta. in tunel exista deja o masina avariata, un citroen saxo(care practic era pe trasa ideala de mers). loganul la iesirea din tunel a avut viteza cam maricica pt acel viraj si nici nu a intrat cum trebuie in viraj. in loc sa vina dinspre exterior inspre interior, a procedat invers. si asta a fost a derapat si s-a rasturnat. nu a patit nimeni nimic
b37buf is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 22:20   #94
b37buf

Stage 5
 
b37buf's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 427
Default Re: Raliul Argesului 2010

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
asa semnatura ?



ai dreptate la treaba cu roata,habar n-am,e si asta o varianta .

poza inainte cu 10 secunde de impact si poza dupa impact
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC07265.JPG
Views:	141
Size:	2.81 MB
ID:	1461485   Click image for larger version

Name:	DSC07267.JPG
Views:	143
Size:	2.70 MB
ID:	1461486  
b37buf is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 23:01   #95
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Raliul Argesului 2010

Quote:
Originally Posted by b37buf View Post
poza inainte cu 10 secunde de impact si poza dupa impact
Noi vorbeam despre accidentul lui Lucien Hora ... din Pitesti.
Tu vorbesti despre accidentul SAXO-ului ...
sunt 2 chestii diferite ...

p.s:

Transfagarasan 1 - Saxo 0
- Logan 0
e incredibil de greu drumul asta
eu nu pot sa inteleg cum majoritatea pilotilor au rezistat psihic si fizic la o zi intreaga de alergat pe drumul asta.
E groaznic de obositor,si tare in acelasi timp.
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 23:13   #96
dmo.mihai
VW Driver

Stage 5
 
dmo.mihai's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,999
Member of:
[VW]
Default Re: Raliul Argesului 2010

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Noi vorbeam despre accidentul lui Lucien Hora ... din Pitesti.
Tu vorbesti despre accidentul SAXO-ului ...
sunt 2 chestii diferite ...

p.s:

Transfagarasan 1 - Saxo 0
- Logan 0
e incredibil de greu drumul asta
eu nu pot sa inteleg cum majoritatea pilotilor au rezistat psihic si fizic la o zi intreaga de alergat pe drumul asta.
E groaznic de obositor,si tare in acelasi timp.
transfagarasanul este genial , pacat doar de starea in care se afla asfaltul
dmo.mihai is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 23:32   #97
wi7ardro

Stage 3
 
wi7ardro's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 118
Default Re: Raliul Argesului 2010

Quote:
Originally Posted by b37buf View Post
man. opelul astra g caravan de care spuneai tu(daca nu ma insel avea nr ceva cu NIA). intr-adevar, masina era parcata un pic cam aiurea dar nu in locul accidentului, ci o curba mai sus, unde nu s-a petrecut niciun incident.

eu am vazut ca avea LIV la numar ...sau ceva de genul !
wi7ardro is offline   Reply With Quote
Old 09-05-10, 23:39   #98
wi7ardro

Stage 3
 
wi7ardro's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 118
Default Re: Raliul Argesului 2010

ceva poze sau filmuleteze cu porcisteanu nu are nimeni ?
wi7ardro is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 07:47   #99
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: Raliul Argesului 2010

e greu... dar cand dai de pietre si pete de apa in curbe de viteza mare..... e mai greu
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 08:04   #100
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: Raliul Argesului 2010

Sa mor daca inteleg de ce ti-ai face poze langa o masina dupa un accident- ma refer la cei 2 de langa Saxo... https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1273434751 Dar probabil ca motivul este acelasi cu cel pt care exista stirile de la ora 5.

Last edited by gtrally; 10-05-10 at 12:32.
john17 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 09:22   #101
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default

A fost ceva de vis, superb peisajul si traseul, superb sunetul mașinilor pe urcare, impresionanta mașina lui Tempesta (cel mai frumos sunet pe urcare in PS1 si PS8 ). Păcat de calitatea asfaltului, de abandonurile existente, de penele anumitor echipaje, de accidentele "bătrānelelor", Porsche-ul si Morgan-ul. Păcat si de incidentul de la drift si de accidentul lui Hora.
Felicitări tuturor participanților, ma bucur ca nu am ratat acest eveniment ,a meritat din plin, chiar dacă am vazut decāt 3 speciale.
Sa speram ca o sa se repete si la anul, si ca o sa crească si nivelul organizării.
O sa postez cateva poze mai pe seara.
__________________
Golf mk2 Gti 16v
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 10:25   #102
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Raliul Argesului 2010

Raliul Argesului 2010 - Videointerviuri Marsica, Tempesta, Alex Mirea

Videointerviuri in exclusivitate cu Bogdan Marisca, Marco Tempestini si Alex Mirea. Vezi care sunt impresiile celor trei piloti despre cea de-a doua etapa a Campionatului National de Raliuri, Raliul Argesului! In plus, Marisca are o veste excelenta pentru fanii driftului: vine la Cluj, unde se desfasoara etapa cu numarul doi din Campionatul European de Drift, King of Europe!

Videointerviuri Marisca & Tempesta
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro



Videointerviu Alex Mirea
Filmele din 4TuningTV doar pe 4Tuning.ro

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 10:33   #103
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Raliul Argesului 2010

Quote:
Originally Posted by b37buf View Post
man. opelul astra g caravan de care spuneai tu(daca nu ma insel avea nr ceva cu NIA). intr-adevar, masina era parcata un pic cam aiurea dar nu in locul accidentului, ci o curba mai sus, unde nu s-a petrecut niciun incident. ce povestesti tu acolo, nu stiu de unde ai auzit sau vazut. problema a fost alta. in tunel exista deja o masina avariata, un citroen saxo(care practic era pe trasa ideala de mers). loganul la iesirea din tunel a avut viteza cam maricica pt acel viraj si nici nu a intrat cum trebuie in viraj. in loc sa vina dinspre exterior inspre interior, a procedat invers. si asta a fost a derapat si s-a rasturnat. nu a patit nimeni nimic
Man , eu vorbesc ce am vazut , insa nu stiu despre ce vorbesti tu concret . Opel-ul ala cu terminatia numarului LIV nu avea ce sa caute acolo . Si explica-mi si mie in care "curba mai sus " l-ai vazut tu parcat , din moment ce de pe linia dreapta ce vine de la BCR , sucursala centru din Pitesti , nu era decat un singur viraj , si anume cel pe dreapta si apoi urcare in linie dreapta pana la "acul de par" stanga din capul scuarului , coborare in linie dreapta , si revenirea la "Start" ? ...Este nevoie sa iti fac o schita a traseului ? EvilSantos , multumesc de lamurire ( si scuze pentru lungimea postului anterior ca si pentru a acestuia ), dar am avut senzatia , toti cei de pe partea dreapta a traseului pe sensul de urcare , ca a atins si cativa spectatori....Bine ca au fost numai pagube materiale nu si victime....Pacat , repet , de debutul nefast care l-a avut.....Ca si concluzie de final , a fost un raliu spectaculos si un show superb ! Reteta de succes a raliurilor
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html

Last edited by THUNDER77; 10-05-10 at 10:37.
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 10:50   #104
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Raliul Argesului 2010

Super-tari filmarile on-board , si total navigatorul lui Marisca "Nu taiaaaaaa" !!!!!!! Superb ! Mai vrem
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 11:36   #105
gtrally
4Rally

Stage 5
 
gtrally's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 409
Member of:
[RENAULT]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Raliul Argesului 2010

Ma bucur ca va plac fotografiile.o sa pun si galeria sus cat mai repede.abia am ajuns acasa si eu si acum sant la munca dar o sa le pun.
pt mine a fot un raliu extraordinr de frumos.mici probleme pe alocuri dar plusurile au fost mult mai multe.multumesc si eu lui Santos care ma ajutat destul la raliul asta si ma bucur ca ia placut.
imi pare nespus de rau de accidentul lui Luci Hora .abia asteptam sa aud masina.abia asteptam sa o fotografiez si primele fotografii care le am cu ea sant in timpuml accidentului.va rog sa incetati cu parerile depsre vina cui a fost.daca o sa continuam o sa iasa scandal si aici ca pe alte forumuri si cum v-am promis de la inceput asta nu o sa vedeti aici.o sa sterg orice post care va invinovatii pe cineva fie pe organizator fie pe luci.aveti filmarea credeti voi ce vreti.
avem atatea de povestit.sant absolut sigur ca cei care au fost au vazut si altceva decat accidentul lui hora.
__________________
4tuning4rally
http://gabitomescu.blogspot.com/
foto rally,automotive,motorsport..

Last edited by gtrally; 10-05-10 at 12:27.
gtrally is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -