Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-11-11, 15:09   #1
CIPONE

Stage 5
 
CIPONE's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,452
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Avind in vedere ca in ultima perioada de timp activitatea pe aceasta sectiune s a intensificat(din fericire), urmand exemplul altor user grupuri de pe acest forum si nu in ultimul rand ca urmare a unor discutii prealabile, vagi, cu Radu_rs cu privire la o eventuala viitoare intalnire la nivel national a membrilor acestui forum, am decis sa preiau initiativa de a deschide un topic cu aceasta tema pentru a testa un pic feedback ul unei asemenea actiuni in masura in care, bineinteles, aceasta va fi posibila.
Menirea topicului, asa cum l am gandit eu, este ca fiecare dintre noi, useri interesati de aceasta actiune sa venim cu pareri, idei, cunostinte sau relatii care ne ar fi de folos din punct de vedere organizatoric.
Pai hai sa ne gandim:
1. Intalnirea trebuie organizata undeva in mijlocul tarii pentru a putea ajunge cat mai multa lume fara maxim de efort financiar, si totodata sa fie si o zona unde suntem bine reprezentati ca si numar de useri...pentru asta eu propun ca locul de desfasurare sa fie Brasov.
2. Formatul intrunirii ma gandesc ca ar trebui sa fie cu cel putin o noapte de cazare, pentru asta fiind necesar sa inchiriem o pensiune(de preferat in totalitate)si aici vom avea nevoie de recomandari ale reprezentantilor zonali...
3. Prietene, sotii, amante sunt binevenite in masura in care ne lasa sa bem si sa studiem machete
4. Machetele sunt obligatorii.
5. mai ziceti si voi...

Sunt constient ca realizarea unei asemenea actiuni nu va fi usoara din motive lesne de imaginat, de aceea specific ca aceasta initiativa nu i menita sa atraga asupra mea responsabilitati sau obligatii de tip organizatoric sau de alt fel insa, bineinteles voi face tot ce mi sta in putiinta sa ajut la organizarea si buna desfasurare a ei.
__________________

if in doubt, flat out
machetele mele auto
machetele mele moto
CIPONE is offline  
Old 09-11-11, 15:58   #2
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

eu unul visez la asa ceva...
2010 is offline  
Old 09-11-11, 17:54   #3
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Ar fi ceva grozav.Mai ales daca ar fi prin centrul tarii, pe la Brasov/Cluj.Mi-ar placea sa ajung si eu si sa va cunosc.Mai ales daca ar fi mai multi...ar fi ceva de vis.
FED express is offline  
Old 09-11-11, 20:38   #4
radu_bv
Colectionar Machete

Stage 5
 
radu_bv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,231
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Buna idee Sunt PRO in totalitate mai ales cu realizarea ei la Brasov(gasim o pensiune ceva pe la Bran-Moeciu, doar ca e cam greu anul asta...sunt cam date toate pe fiecare weekend)
__________________
radu_bv is offline  
Old 09-11-11, 21:06   #5
aditzu123

Stage 5
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 349
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Gasim pensiuni chiar si in orasul Brasov. Sper sa ajung sa iau parte la o intalnire nationala, deci PRO (Brasov)
aditzu123 is offline  
Old 11-11-11, 12:23   #6
GrAnDe

Stage 5
 
GrAnDe's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Daca s-ar organiza asa ceva eu zic ca Bucuresti sau Rm. Valcea sunt cele mai indicate locatii
GrAnDe is offline  
Old 11-11-11, 13:27   #7
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Quote:
Originally Posted by GrAnDe View Post
Daca s-ar organiza asa ceva eu zic ca Bucuresti sau Rm. Valcea sunt cele mai indicate locatii
chiar si la Bacau...
2010 is offline  
Old 11-11-11, 13:43   #8
radu_bv
Colectionar Machete

Stage 5
 
radu_bv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,231
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Quote:
Originally Posted by GrAnDe View Post
Daca s-ar organiza asa ceva eu zic ca Bucuresti sau Rm. Valcea sunt cele mai indicate locatii
La Rm Valcea e cel mai beton...suntem toti din zona si ne-am intalni imediat...sa fim seriosi
radu_bv is offline  
Old 11-11-11, 14:01   #9
CIPONE

Stage 5
 
CIPONE's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,452
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Quote:
Originally Posted by radu_bv View Post
La Rm Valcea e cel mai beton...suntem toti din zona si ne-am intalni imediat...sa fim seriosi
da ma Radule...mai ales Costi si toti clujenii...
CIPONE is offline  
Old 11-11-11, 14:34   #10
radu_rs

Stage 5
 
radu_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,093
Member of:
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Din partea mea este ok oriunde. Putem gasi si alta zona decat Brasov, nu o fi Brasovu batut in cuie, masini avem, ne putem deplasa.

Sunt peisaje frumoase ce-i drept in Brasov, orasul este de poveste, stim si locuri frumoase prin Poiana Brasov de pozat machete. Ar merita 1 zi sa facem aici, 1 zi la Bucuresti si o 1 la Cluj, in timp, nicio graba.

Bine, la Cluj si Bucuresti as merge sa vad colectionarii de acolo, am inteles ca-s foarte de treaba
radu_rs is offline  
Old 11-11-11, 15:22   #11
patrx

Stage 4
 
patrx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 273
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Felicitari Cipone pentru initiativa.
Totusi ar merge intalnirea undeva in centrul tarii. Noi suntem pentru (cel putin eu si Dorin). Nu am postat pana acuma pentru ca asteptam intalnirea de duminica unde va fi dezbatut sibiectul. Personal, as merge pe varianta orasului Brasov; daca venim de vineri pana duminica, insotiti de consoarte, ar fi placut sa avem si alte optiuni pentru petrecerea timpului, nu doar machete 24/24.
patrx is offline  
Old 11-11-11, 16:35   #12
CIPONE

Stage 5
 
CIPONE's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,452
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Adevar graiesti tu patrx...ma bucur ca subiectul capata atentie...si eu am propus Bv tocmai din punctul asta de vedere, e mult mai usor pentru toata lumea sa ajunga acolo...ganditi va ca eu vin de la Ct, nu i tocmai aproape...
CIPONE is offline  
Old 11-11-11, 16:38   #13
JackSpinAG

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 45
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

As putea sa va propun si eu o varianta! Langa Sighisoara in comuna Danes este o pensiune da...pensiune de pensiune...are si o mica gradina zoologica...cai pentru calarit...
JackSpinAG is offline  
Old 11-11-11, 16:46   #14
CIPONE

Stage 5
 
CIPONE's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,452
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Quote:
Originally Posted by JackSpinAG View Post
As putea sa va propun si eu o varianta! Langa Sighisoara in comuna Danes este o pensiune da...pensiune de pensiune...are si o mica gradina zoologica...cai pentru calarit...
He he, acolo as vrea eu sa ajung weekendul viitor...
CIPONE is offline  
Old 14-11-11, 10:10   #15
Gica

Stage 5
 
Gica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,316
Member of:
[Colectionar Machete]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Intalnire Nationala.Propuneri,Sugestii.

Cip, mai multe detalii despre pensiunea calaretilor,daca ai fost

On topic: si eu sunt pentru varianta cu centrul tarii si pentru intalnire.
Gica is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -