Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-06, 17:41   #1
The_One_Forever

Stage 2
 
The_One_Forever's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 46
Default Vreau sa-mi iau echipament....ajutati-ma

Salut...de curand mi-am lu-at motocicleta....apoi si permisul...si acum vreau echipament...poate imi da=ti ceva sfaturi...si ceva produce...mai bune...BAFTA si Drum Uscat....
Attached Images
File Type: jpe R1-Cup-Logo.jpe (9.7 KB, 71 views)

Last edited by The_One_Forever; 15-06-06 at 17:42. Reason: Vreau sa-mi iau echipament....ajutati-ma
The_One_Forever is offline   Reply With Quote
Old 15-06-06, 19:08   #2
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re: Vreau sa-mi iau echipament....ajutati-ma

www.louis.de Vezi sa nu salivezi pe tastatura.
Casca shark, arai, preferabil de carbon, combinezon si manusi dainese, ghete sidi sau alpinestars. Ca daca ti-ai luat motorul ala de nou ai bani si de echipamentul mentionat mai sus.

Last edited by einstein1984; 15-06-06 at 19:11.
einstein1984 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 00:40   #3
baghy83

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
Default Re: Vreau sa-mi iau echipament....ajutati-ma

marci sunt destule.depinde de cat vrei sa cheltuiesti.du-te la mai multe magazine de specialitate si vezi la fata locului.marci sunt destule dainese axo alpinestars spidi pentru imbracaminte arai shoei suomy shark premier agv pt casti
baghy83 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 10:58   #4
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Vreau sa-mi iau echipament....ajutati-ma

Si nu cumpara online. Este mult mai important sa te duci la fata locului si sa probezi "pielea" inainte sa dai banul. Sunt scumpe, dom'le.
neXus is offline   Reply With Quote
Old 04-07-06, 21:17   #5
Pacatosu

Stage 4
 
Pacatosu's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 215
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: Vreau sa-mi iau echipament....ajutati-ma

Casti iti recomand Shoei sau Arai..mai ales Arai care nu se abureste viziera orice le-ai face...
O geaca cu ceva protectii...si niste protectii pnetru picioare care se pot purta pe sub blugi.( nu e obligatoriu sa iti iei combinezon).

Sfat foarte important la cumpararea unei Casti. PROBATI inainte...iei casca...o pui in cap...vezi cum intra...sa nu intre greu de tot..dar nici usor...stai cu ea in cap 15..20 de min ..vezi atunci daca te bate undeva...te jeneaza...daca nu iti e mare...pentru ca se mai lasa...
ca sa ti se potriveasca o casca trebuie sa iti stranga un pic pometii..(nu sa te jeneze) si sa nu iti sara din cap la accident. asta se verifica in felul urmator:
Cu casca in cap...iei si tragi de ceafa...(spatele castii) ridici in sus...asa vezi daca in momentul in care se propteste de barbie iti iese din cap. Daca da..nu o lua sub nici o forma pt ca la accident iti dare din cap.

Magazin de casti : United motors. au foarte multe...variate..si le gasesti pe stoc.
Pacatosu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -