Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-05-06, 22:02   #16
d3vilish_lips

Stage 5
 
d3vilish_lips's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 775
Default Re: Inca Un Accident

DDD ... shtii care e ideea .. cand eshti cu conserva pe strada eshti si te simti in sigurantza si uitzi k ala care e pe 2 roti .. si la 50 la ora daca pica de pe motor poate sa moara ... plus de asta .. viteza .. k de obicei a mai facut o victima , un tanar nevinovat. Gandeshte-te in felul urmator k daca el venea cu 150 cel de la volan nu putea aprecia viteza lui si / sau poate chiar nu l-a vazut ...

oricum pacat , pacat k s-a mai dus o viata nevinovata , cat despre cuvintele spuse despre tine nu pot sa spun nimik pot spune k sunt frumoase dar nu se cade asa ceva aici .. si nu tin partea nimanui .. nici a motociclishtilor si nici a automobilistilor



ps: psycho a redactat cele de mai sus
__________________
Psycho buhahaha
d3vilish_lips is offline  
Old 29-05-06, 22:06   #17
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Inca Un Accident

facea fitze forum`u si a postat ea in locul meu ...
Psycho is offline  
Old 29-05-06, 22:17   #18
DDD

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 6
Default Re: Inca Un Accident

Era vorba de un sfat al unui om care a vazut cum un tanar si-a prapadit viata din cauza neatentiei, plus ca este un subforum de motociclism, poate va fi invatare de minte pentru cei care se cred invincibili, poate din 10 motociclisti unul se va gandi de doua ori inainte de a baga mana in gaz, nu mai vreau sa-mi numar prietenii pe degete si nu mai vreau sa vad tineri morti in accidente.
In fiecare zi vad incepatori pe motociclete atat de puternice incat ar face sa paleasca si un motociclist experimentat, vad inconstienti care ruleaza cu viteza fara casca si echipament de protectie, nu am vrut sa lezez pe cineva, am vrut doar sa va atrag atentia ca aveti doar o viata si aia este foarte pretioasa. Inconstienta este de ambele parti, si toti, fie ca suntem automobilisti, fie ca suntem motociclisti suntem afectati de gereslile zmeilor din jurul nostru.
Aveti grija de voi.
D.
DDD is offline  
Old 29-05-06, 22:24   #19
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Inca Un Accident

Acum ceva timp a fost pus pe forum un film cu un tip care la fel a murit din cauza unui accident cu un autoturism. Filmul este destul de macabru in sensul k tipu este filmat cu moare si chiar cu plange zicand k nu vrea sa moara , este incredibil , ramai marcat cand vezi asa ceva si eu unu mi-am jurat k atunci cand in spatele meu este un motociclist sa fac orice imi sta in putintza pentru ai facilita trecerea si de a nu fii eu cel care doamne fereshte ii pune capat zilelor . de aceea prin oras in deosebi belesc ochii in oglinzi daca aud vreun motor .. si merg cu geamul intredeschis pentru ai auzii , tinand cont de faptul k vara a inceput si vor fii din ce in ce mai multi , numarul lor se va marii ... cred k ne revine atat noua cat si voue responsabilitatea de a spori / marii atentia pe drumurile puvblice ..
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 29-05-06, 23:03   #20
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Inca Un Accident

Quote:
Originally Posted by Psycho
Acum ceva timp a fost pus pe forum un film cu un tip care la fel a murit din cauza unui accident cu un autoturism. Filmul este destul de macabru in sensul k tipu este filmat cu moare si chiar cu plange zicand k nu vrea sa moara , este incredibil , ramai marcat cand vezi asa ceva si eu unu mi-am jurat k atunci cand in spatele meu este un motociclist sa fac orice imi sta in putintza pentru ai facilita trecerea si de a nu fii eu cel care doamne fereshte ii pune capat zilelor . de aceea prin oras in deosebi belesc ochii in oglinzi daca aud vreun motor .. si merg cu geamul intredeschis pentru ai auzii , tinand cont de faptul k vara a inceput si vor fii din ce in ce mai multi , numarul lor se va marii ... cred k ne revine atat noua cat si voue responsabilitatea de a spori / marii atentia pe drumurile puvblice ..
bv asa fac si eu... si tare mas bucura daca toti ar fi la fel...
dar... dk nu toti ,makar cativa sa ii ajutam...
SpeedeR is offline  
Old 29-05-06, 23:47   #21
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Inca Un Accident

e urat ceea ce s-a intamplat, poate vom invata si noi cate ceva din accidente, sa fim mai atenti la cei pe 2 roti. Si eu sunt un mare pasionat 2 roti, dar ma cam feresc sa ies si sa ma plimb singur. D-zeu sa-l ierte!!!
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 30-05-06, 10:46   #22
DDD

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 6
Default Re: Inca Un Accident

Ma bucur sa aud asta, ma bucur cand vad ca si voi va straduiti, pentru ca am vazut multi soferi care taiau fata motocicletelor intentionat, ma bucur ca si voi vreti sa schimbati ceva, sper sa nu mai trebuiasca sa aud ca mi-a murit un prieten doar pentru ca "Nu l-am vazut domne!"
Va multumesc.
DDD is offline  
Old 30-05-06, 13:44   #23
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Inca Un Accident

vai mama...grav grav de tot ..socante pozele ,cel putin pt mine

d-zeul sa-l aiba in grija acolo sus
Eugen_TL is offline  
Old 30-05-06, 14:13   #24
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Inca Un Accident

D-zeu sa il ierte. imi pare foarte rau cand vad si aud de astfel de evenimente. inca in RO nu ma simt protejat nici in maisna, cu atat mai putin pe 2 roti. nu am carnet cu A, dar am vazut si auzit destule incat sa ma dea inapoi de la achizitia unui motor. in RO inca e macel pe sosele!
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 30-05-06, 15:27   #25
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Inca Un Accident

\dumnezeu sa il ierte saracul baiat offff
Bmw_E30dak is offline  
Old 30-05-06, 19:21   #26
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: Inca Un Accident

Ba baietzi eu am fost la locul accidentului...in viatza mea nu am mai vazut asa ceva...cand am vazut baiatula ala cu motociclate cum statea intins pe jos nu imi venea sa cred...am zis ca nu mai conduc niciodata...Dumnezeu sa il ierte!!!(
LiviuTZ is offline  
Old 30-05-06, 19:32   #27
LiviuTZ

Stage 5
 
LiviuTZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 764
Member of:
[Opel]
Default Re: Inca Un Accident

Nu va doresc sa vedeti asa ceva niciodata...sper sa uit ce am vazut...tremur numai cand ma gandesc!
LiviuTZ is offline  
Old 31-05-06, 00:01   #28
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Inca Un Accident

Quote:
Originally Posted by LiviuTZ
Nu va doresc sa vedeti asa ceva niciodata...sper sa uit ce am vazut...tremur numai cand ma gandesc!
tzi sau taiat picioarele ... erai moale ... si batea inima tare in piept ? asa`i ?
Bmwaldo is offline  
Old 31-05-06, 03:01   #29
JohnyXxx

Stage 5
 
JohnyXxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 750
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Inca Un Accident

RIP Odihneasca-se in pace (EU mai bine mor asa decat bolnav la pat si vai mortii mei.)
JohnyXxx is offline  
Old 31-05-06, 08:15   #30
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Inca Un Accident

R.I.P........ Nu mai am cuvinte.....
TazzY is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -