Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-04, 15:34   #1
MC-Squared

Stage 1
 
MC-Squared's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 20
Default Limita de cilindree in primii ani?

Ma gandesc si io acum sa dau examen pt permis cat. A (dupa ce termin cu admiterea ) si am zis sa va intreb poate ma lamuriti si pe mine: exista vreo cap. cilindrica maxima pe care poate s-o aiba motorul care il \"calaresti\" in primii ani, ca parca auzisem asa ceva.
MC-Squared is offline   Reply With Quote
Old 15-07-04, 19:13   #2
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

art 55 alin 3: Posesorul permisului de conducere cat A are dreptul sa conduca o motocicleta cu o putere >25 kW sau raport de putere/greutate >0.16kW/kg, ori o motocicleta cu atas cu un raport putere/greutate > 0.16 kW/kg numai daca are experienta minim 2 ani pe o motocicleta cu specificatii tehnice inferioare sau daca persoana are peste 21 ani si promoveaza un test specific de cunostinte si comportament

In principiu daca conduci un motor peste limita de 25 esti pasibil de o amenda dar eu nu am auzit pe nimeni sa primeasca asa ceva. si mai ales daca ai peste 21 de ani nu se mai uita nici dracu. doar ca doamne feri de unu care se pricepe si este avid de marire ... ... intelegi ce vreau sa spun. Iar testul acela specific de cunostinte si comportament nu exista nici macar la politie ... am intrebat personal. si chiar daca ai exista nu stiu cum dracu ai face sa dovedesti ca l-ai dat! asa ca legea romana e bestiala!
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 15-07-04, 22:28   #3
MC-Squared

Stage 1
 
MC-Squared's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 20
Default

Ok, merci mult. Acum mai ramane doar sa dau examenu si sa fac rost de bani... Urati-mi succes
MC-Squared is offline   Reply With Quote
Old 16-07-04, 00:04   #4
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

bafta!!!

sper sa intru si eu la facultate... h3h3h3...

lasa k intram noi si dupaia ne facem de cap cu fiarele :P :P
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 16-07-04, 14:19   #5
MC-Squared

Stage 1
 
MC-Squared's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 20
Default

Asta sper si io... Sa dea Dumnezeu. Bafta si tie!!!
MC-Squared is offline   Reply With Quote
Old 16-07-04, 16:10   #6
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

hmmm ... bafta! si cu carnetu si cu intratu la faculta!
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 21-08-04, 10:12   #7
Gsx_18

Stage 3
 
Gsx_18's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 110
Default

nuti face griji , chiar daca umblii cu moto peste 52 kW, politaiul care te opreste habar n-are de regulament, trust stiu din propria experienta
Gsx_18 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 10:47   #8
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

???
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-02-06, 22:30   #9
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gsx_18\"
nuti face griji , chiar daca umblii cu moto peste 52 kW, politaiul care te opreste habar n-are de regulament, trust stiu din propria experienta
Hai sa ziceam ca ai dreptate daca te opreste un polititst cu autoturism, dar daca te opreste un nenea politist pe motor oare nici ala nu stie?Nu te mai baza pe faptul ca nu stiu astia mai nimic, ei nu sunt chiar atat de prosti pe cat credem noi... nu se stie cand dai de dracu
CobraArt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -