Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Troubleshooting

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-06, 19:43   #1
azumiR6

Stage 3
 
azumiR6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 119
Member of:
[Midnight Racers]
Angry ambreiajul face sau nu obiectul garantiei ?


am si eu o intrebare? daca un ambreiaj topit se schimba sau nu pe garantie;
e drept ambreiajul l-a topit un pilot maniac, dar totusi, e vorba de un yamaha r6 2006 cu 9000km, un burn sa-l arda asa usor?
stie cineva unde pot gasi discuri de ambreiaj pt r6?
__________________
La lupta haiducii mei!
citroen C4 coupe
yamaha R6 '06
azumiR6 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-06, 00:20   #2
8852

Stage 3
 
8852's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 163
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?

Din cate stiu eu, ambreiajul este considerat consumabila, deci n-as crede ca o sa ti-l schimbe pe garantie.
8852 is offline   Reply With Quote
Old 27-07-06, 04:23   #3
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?

Quote:
Originally Posted by 8852
Din cate stiu eu, ambreiajul este considerat consumabila, deci n-as crede ca o sa ti-l schimbe pe garantie.

Da bre consumabila dar sa se arda dintr'un burn..?

@Azumi dute la ala si dai cu ambreiajul in cap... Altceva nu cred ca potzi face...
Costa destul de mult chestia aia...
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 27-07-06, 13:51   #4
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?

Pai si de unde sa stie dealerul ca a fost doar 1 burn? In canetul de garantie o sa ai probabil o faza de genul: "garantia este nula in cazul defectiunilor provocate de neutilizarea corespunzatoare" . Si un burn intra in categoria asta....
einstein1984 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -