![]() |
ambreiajul face sau nu obiectul garantiei ?
:twisted:
am si eu o intrebare? daca un ambreiaj topit se schimba sau nu pe garantie; e drept ambreiajul l-a topit un pilot maniac, dar totusi, e vorba de un yamaha r6 2006 cu 9000km, un burn sa-l arda asa usor? stie cineva unde pot gasi discuri de ambreiaj pt r6? |
Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?
Din cate stiu eu, ambreiajul este considerat consumabila, deci n-as crede ca o sa ti-l schimbe pe garantie.
|
Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?
Quote:
Da bre consumabila dar sa se arda dintr'un burn..? @Azumi dute la ala si dai cu ambreiajul in cap... Altceva nu cred ca potzi face... Costa destul de mult chestia aia... |
Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?
Pai si de unde sa stie dealerul ca a fost doar 1 burn? In canetul de garantie o sa ai probabil o faza de genul: "garantia este nula in cazul defectiunilor provocate de neutilizarea corespunzatoare" . Si un burn intra in categoria asta....
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:55. |
- Copyright 2026 4Tuning