Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Troubleshooting (https://forum.4tuning.ro/565-troubleshooting.html)
-   -   ambreiajul face sau nu obiectul garantiei ? (https://forum.4tuning.ro/565-troubleshooting/21105-ambreiajul-obiectul-garantiei.html)

azumiR6 26-07-06 19:43

ambreiajul face sau nu obiectul garantiei ?
 
:twisted:
am si eu o intrebare? daca un ambreiaj topit se schimba sau nu pe garantie;
e drept ambreiajul l-a topit un pilot maniac, dar totusi, e vorba de un yamaha r6 2006 cu 9000km, un burn sa-l arda asa usor?
stie cineva unde pot gasi discuri de ambreiaj pt r6?

8852 27-07-06 00:20

Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?
 
Din cate stiu eu, ambreiajul este considerat consumabila, deci n-as crede ca o sa ti-l schimbe pe garantie.

TazzY 27-07-06 04:23

Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?
 
Quote:

Originally Posted by 8852
Din cate stiu eu, ambreiajul este considerat consumabila, deci n-as crede ca o sa ti-l schimbe pe garantie.


Da bre consumabila dar sa se arda dintr'un burn..?

@Azumi dute la ala si dai cu ambreiajul in cap... Altceva nu cred ca potzi face...
Costa destul de mult chestia aia...

einstein1984 27-07-06 13:51

Re: ambreiajul face sau nu obiectul garantiei?
 
Pai si de unde sa stie dealerul ca a fost doar 1 burn? In canetul de garantie o sa ai probabil o faza de genul: "garantia este nula in cazul defectiunilor provocate de neutilizarea corespunzatoare" . Si un burn intra in categoria asta....


All times are GMT +2. The time now is 22:55.

- Copyright 2026 4Tuning