Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Vanzari Cumparari MOTO

Vanzari Cumparari MOTO Vanzari Cumparari MOTO

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-10, 10:16   #1
ro_larry

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 10
Default [CUMPAR] Scuter

Salut, sunt un nou pasionat de scutere.. am permis categoria B si din cate am inteles pot conduce un scuter de 49 cmc .. ca am legislatia
Eu m-am mai plimbat pe scuterele prietenilor.. dar de cateva zile ma bate gandu sa'mi cumpar si eu unul.

Nu prea ma pricep la scutere , as vrea sa cumpar unul bun care sa aiba: demaraj, viteza sa fie fiabil ... si cam atat. In plus as cauta unu sa nu aiba vro problema pe la motor sau sa nu functioneze ceva.

Ce ziceti , se merita sa cumpar unul SH sau NOU.
Optam pentru nou , ca stiu sigur ca nu voi avea probleme din toate punctele de vedere, ma refer cele la stricaciuni si altele, dar nu stiu cat de bune pot fi la demaraj, viteza si nu in ultimu rand fiabilitate. Am vazut peugeot, dar nu mai stiu de care , nou in tipla la 3.200 ron.

La SH, nu ma pricep si mie sa nu imi iau o teapa.. am stat si am citit pe niste forumuri si aici ... si m-am gandit ca cel care imi poate satisface nevoiele ( demaraj, viteza, fiabilitate ) ar fi ori un yamaha aerox ori un malaguti F15.

Buget: 3.000 ron.

Daca exista pe aici scuteristi care isi vand motoarele sub bugetul meu, dar au si ceva bun... pot sa-si prezinte ofertele.

PS: Imi trebuie si o casca in bani astia ca eu nu sunt din Bucuresti , aici stau doar la bloc si trebuie sa parcurg cu el 120 km sa'l duc acasa)) sau daca intra in bani astia si transportul , e ok!
ro_larry is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 10:45   #2
Blue.e46

Stage 3
 
Blue.e46's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 154
Default Re: [Cumpar] Scuter!

Quote:
Originally Posted by ro_larry View Post
Salut, sunt un nou pasionat de scutere.. am permis categoria B si din cate am inteles pot conduce un scuter de 49 cmc .. ca am legislatia
Eu m-am mai plimbat pe scuterele prietenilor.. dar de cateva zile ma bate gandu sa'mi cumpar si eu unul.

Nu prea ma pricep la scutere , as vrea sa cumpar unul bun care sa aiba: demaraj, viteza sa fie fiabil ... si cam atat. In plus as cauta unu sa nu aiba vro problema pe la motor sau sa nu functioneze ceva.

Ce ziceti , se merita sa cumpar unul SH sau NOU.
Optam pentru nou , ca stiu sigur ca nu voi avea probleme din toate punctele de vedere, ma refer cele la stricaciuni si altele, dar nu stiu cat de bune pot fi la demaraj, viteza si nu in ultimu rand fiabilitate. Am vazut peugeot, dar nu mai stiu de care , nou in tipla la 3.200 ron.

La SH, nu ma pricep si mie sa nu imi iau o teapa.. am stat si am citit pe niste forumuri si aici ... si m-am gandit ca cel care imi poate satisface nevoiele ( demaraj, viteza, fiabilitate ) ar fi ori un yamaha aerox ori un malaguti F15.

Buget: 3.000 ron.

Daca exista pe aici scuteristi care isi vand motoarele sub bugetul meu, dar au si ceva bun... pot sa-si prezinte ofertele.

PS: Imi trebuie si o casca in bani astia ca eu nu sunt din Bucuresti , aici stau doar la bloc si trebuie sa parcurg cu el 120 km sa'l duc acasa)) sau daca intra in bani astia si transportul , e ok!
salut...uite as avea eu pe un prieten bun care da un scuter este de 80 dar in acte de 50 este inscris tot in regula este verde , nu a fost cazut si are 2 mii de kilometrii si rodajul bine facut...scuteru este aproape nou cum am zis nu are nici o zgarietura vrea 14 mil pe el adica 1.400 ron si cred ca iti da si casca ....
P.S: dami un pm cu id-ul tau...Multumesc!
__________________
:X:X:X CrosS UseR :X:X:X:X
Respect SNR
Blue.e46 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 12:44   #3
ro_larry

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 10
Default Re: [Cumpar] Scuter!

Quote:
Originally Posted by Blue.e46 View Post
salut...uite as avea eu pe un prieten bun care da un scuter este de 80 dar in acte de 50 este inscris tot in regula este verde , nu a fost cazut si are 2 mii de kilometrii si rodajul bine facut...scuteru este aproape nou cum am zis nu are nici o zgarietura vrea 14 mil pe el adica 1.400 ron si cred ca iti da si casca ....
P.S: dami un pm cu id-ul tau...Multumesc!

ti-am dat pm cu id-ul.. alte oferte?
ro_larry is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 13:49   #4
c0$ti

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 54
Default Re: [Cumpar] Scuter!

Am un Piaggio Skipper de 150 cu acte de 49 + actele originale.
Scuterul este inregistrat la priumaria sectorului 2,fuge 130-140,demaraj puternic,este in 2T.
Pretul este de 25 negociabil la fata locului.
Daca esti interesat trimite-mi id-ul tau pe PM.
O poza cu scuterul :
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine0326.jpg
Views:	69
Size:	651.9 KB
ID:	1465527  
c0$ti is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 17:31   #5
ro_larry

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 10
Default Re: [Cumpar] Scuter!

Fara 5 milioane nu m-am inteles cu tipu care da scuteru asta


http://www.bikeshop.ro/handler.php?t...=4&zoom=1#foto
ro_larry is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 17:37   #6
ro_larry

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 10
Default Re: [Cumpar] Scuter!

de asta ce ziceti?

http://www.bikeshop.ro/handler.php?t...view&ID=291641
ro_larry is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 06:33   #7
ro_larry

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 10
Default Re: [Cumpar] Scuter!

nu mai are nimeni?
ro_larry is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 07:03   #8
ro_larry

Stage 1
 
Join Date: May 2010
Posts: 10
Default Re: [Cumpar] Scuter!

Quote:
Originally Posted by ro_larry View Post
nu mai are nimeni?
nu mai ma intereseaza SH , am mai facut rost de niste bani si-mi iau ATV! Puteti inchide topicul. Salutare
ro_larry is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -