Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar CAR AUDIO > Pachete Audio: Statie+Sub, HU+difuzoare, etc

Pachete Audio: Statie+Sub, HU+difuzoare, etc Pachete Audio: Statie+Sub, HU+difuzoare, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-06, 23:36   #16
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

ultimul pret este 2500 RON......iar toate componentele sistemului sunt impecabile.........se pot vedea si proba.....inca sunt instalate pe masina mea.....
GTA is offline   Reply With Quote
Old 30-07-06, 20:11   #17
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

daca tu ai dat banii astia pe ele inseamna ca te-ai intepat rau de tot, si vrei pe ele mult mai mult decat fac.
1. Alpine-le nu face mai mult de 150-170euro iar acum doi ani se vindea in reprezentanta Alpine de pe Stirbei Voda cu 14.5 mil.
2. Ovalele sunt in jur de 160euro noi in magazin cu montajul inclus si garantie 12luni. deci ale tale dupa 2 ani de munca sa mai valoreze 100euro.
3. Amplificatorul si sub-ul nu fac mai mult de 200 si asta cu indulgenta.
4. Capaitor iti gasesti nou cu display in jur de 70euro iar din cate stiu eu Hertz-ul nu face capacitoare.
Asa ca fa si tu un calcul si vezi cat valoreaza sistemul tau pt ca sunt f multi pe aici care nu stiu preturile si le ia de bune.
__________________
Civic EG
A4 B7
Accord CL7
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 30-07-06, 22:07   #18
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

Quote:
Originally Posted by dj81bas
daca tu ai dat banii astia pe ele inseamna ca te-ai intepat rau de tot, si vrei pe ele mult mai mult decat fac.
1. Alpine-le nu face mai mult de 150-170euro iar acum doi ani se vindea in reprezentanta Alpine de pe Stirbei Voda cu 14.5 mil.
2. Ovalele sunt in jur de 160euro noi in magazin cu montajul inclus si garantie 12luni. deci ale tale dupa 2 ani de munca sa mai valoreze 100euro.
3. Amplificatorul si sub-ul nu fac mai mult de 200 si asta cu indulgenta.
4. Capaitor iti gasesti nou cu display in jur de 70euro iar din cate stiu eu Hertz-ul nu face capacitoare.
Asa ca fa si tu un calcul si vezi cat valoreaza sistemul tau pt ca sunt f multi pe aici care nu stiu preturile si le ia de bune.


1.Am facturi care dovedesc cat am dat pe Apine si pe ovale.
2.Chiar vreau sa vad si eu de unde iei tu cu 200E amplificator PYLE de 1000W,cu 4 canale grupate 2+2 avand fiecare master volume si reglaj pentru bas,medii si innalte,contate aurite si woofer original in cutie trapezoidala,cu plexiglas in fata(pentru reducerea vibratiilor) si contacte aurite.......
3.Ala care-i spui tu "capacitor" este de fapt un condensator si HERTZ este unul dintre cei mai buni producatori de asa ceva.......aaaa si are si display.

Sistemul a intrat in priza acum 6-7 luni din care cateva luni masina a stat prin Bucuresti la reparatii......cine cunoaste si este interesat o sa-si dea seama dupa cum arata iar cine nu cunoaste sa vina cu cineva care stie si o sa-i confirme ceea ce spun eu.......

Asa ca terog frumos sa-ti pierzi timpul prin alta parte,eventual pe la "discutii generale" sau unde te pricepi tu cel mai bine.........
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 00:41   #19
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

GTA:
1. Ai dat mult pe ele chiar si pt vremea aia dar asta nu inseamna ca o sa si iei banii aia pe ele. Pot sa mearga si o luna ca tot second hand se numesc.
2. Pyle amplifier
4x100rms(4x250wmax) http://www.electronixwarehouse.com/c...le/plad412.htm
http://shopper.cnet.com/PYLE_Chopper...-31958356.html
3. Ai aflat si tu cu ce se mananca Hertz-ul. Mai documenteaza-te si o sa vezi ca Hertz produce doar difuzoare si incepanad de anul acesta va produce si amplificatoare.

Sincer...vand si eu scule dar nu imi bat joc de oameni.
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 01:25   #20
theabsolutesound

Stage 5
 
theabsolutesound's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 581
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

[QUOTE=GTA] plexiglas in fata(pentru reducerea vibratiilor)
scuza-ma plexiglasul ala e pus acolo sa reduca vibratiile ???hmmm......asta nu am mai stiut-o ........
theabsolutesound is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 01:45   #21
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

daaa....reduce vibratiile....cuuuumm saaaa nuuu......si marmota....
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 02:20   #22
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

Quote:
Originally Posted by dj81bas
GTA:
1. Ai dat mult pe ele chiar si pt vremea aia dar asta nu inseamna ca o sa si iei banii aia pe ele. Pot sa mearga si o luna ca tot second hand se numesc.
2. Pyle amplifier
4x100rms(4x250wmax) http://www.electronixwarehouse.com/c...le/plad412.htm
http://shopper.cnet.com/PYLE_Chopper...-31958356.html
3. Ai aflat si tu cu ce se mananca Hertz-ul. Mai documenteaza-te si o sa vezi ca Hertz produce doar difuzoare si incepanad de anul acesta va produce si amplificatoare.

Sincer...vand si eu scule dar nu imi bat joc de oameni.
Fratica nu stiu ce scule vinzi tu ,poate agricole,dar daca insisti o sa fac o poza condesatorului sa vezi ca scrie HERTZ pe el ......legat de treaba cu plexiglass-ul se stie foarte bine ca tunurile de bas si woofere-le care au dif. de bas neprotejat produc vibratii mult mai mari,caroseriei, decat cele care au dif. inchis intr-o incinta .........si inca ceva....chiar nu am aflat cu ce se mananca HERTZ-ul.....pur si simplu m-am dus la Tornado in Buc.,cu toate sculele in brate si le-am zis ca vreau un condensator si sa-mi monteze muzica pe masina......iar ei mi-au dat un condensator HERTZ...........

Iar legat de amplificator....iar n-ai nici o treaba........avand in vedere ca vinzi "seminte" ar fi trebuit sa stii ca preturile din USA nu au nici o legatura cu piata din Europa si ca sa te convingi uite ub paragraf de pe site-ul la care mi-ai dat link.......................

INTERNATIONAL ORDERS
We no longer accept any orders for shipment outside the US
The present economics of transportation make it prohibitively expensive to ship orders outside the US. This, coupled with an enormous increase in international credit card fraud and payment counterfeiting, has forced us to discontinue all shipments to non-US locations. We sincerely regret this situation, and if at some ***ure time the efficiency of transport and other circumstances make it possible, we will be happy to serve the needs of all the world once again

PS.Daca ai probleme cu traducerea intreaba o marmota.............

Last edited by GTA; 31-07-06 at 02:22.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 02:28   #23
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

[QUOTE=theabsolutesound]
Quote:
Originally Posted by GTA
plexiglas in fata(pentru reducerea vibratiilor)
scuza-ma plexiglasul ala e pus acolo sa reduca vibratiile ???hmmm......asta nu am mai stiut-o ........

Exact asa arata si wooferul meu numai ca in loc de 3 orificii de-asupra are doar 2 .........................
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pan9428en379782.jpeg
Views:	47
Size:	12.1 KB
ID:	132379  
GTA is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 03:24   #24
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

http://www.************/produse/Amplif.../PYLE/PLAD412/
aici e scumpul tau amplificator care costa atat de mult ... si e nou cu garantie .

nu mai vorbi asa urat cu oamenii care se pricep ... ia sfaturi de la ei
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 03:47   #25
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

Mai nene.....in primul rand amplificatorul meu nu este cel din imagine...........nu iau sfaturi de la persoane pe care nu le cunosc.......si pana la urma de fapt care este problema voastra..........??????????????

NU VA INTERESEAZA CE SE VINDE AICI ?????VA ROG FRUMOS SA NU MA MAI STRESATI CU ABERATII.........PE TOPICUL ASTA SE VINDE CEVA,DACA E CAREVA INTERESAT SUNT GATA SA DISCUT DACA VRETI DOAR SA VA BAGATI IN SEAMA FACETI-O IN ALTA PARTE......KLAR????
CE NU VA CONVINE???PRETUL???SI EU CE AR TREBUI SA FAC????HAI GATA CA MA PLICTISITI...........................
GTA is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 12:58   #26
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

GTA: din partea mea poti sa te speli cu ele pe cap dar din moment ce in numele anuntului tau apare cuvantul "superpret", trebuie sa deschida cineva ochii la oamenii care nu stiu preturile si isi fac o parere gresita despre ce pot sa cumpere din magazine, produse noi cu garantie si la bani mai putini.
Aberatiile care le spui tu acolo cu Woofer-ul anivibratii bla bla bla..., sa fim seriosi, plexicul este pus acolo pur comercial. Sub-ul tau se vinde in Germania in MediaMarkt cu 60euro iar aici ti-l aduc baietii la nas cu max 90euro brand new, dar daca si Raveland-ul face sub-uri inseamana ca cu domotecul mergem la concurs.
dj81bas is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 13:15   #27
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

GTA macar spune ce modele sculele sunt ca sa shtie lumea .
ca asa si eu vand Dacie ... ce zici ?? o cumperi?
Detman is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 18:16   #28
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

Legat de prima parte...........aia cu condensatorul .....ma vad nevoit sa rectific si sa-mi cer scuze......este DIETZ nu HERTZ....oricum o asemanare destul de mare la denumire.........dupa cum spuneam si mai sus nu am aflat cu ce se mananca nici Hertz-ul nici Dietz-ul pur si simplu stiu cat am dat pe ele si cat le-am folosit............si in momentul in care platesc 40mil si-l folosesc 3-4 luni,nu mi se pare aberant sa cer 25mil...........

Aaaaa da si amplificatorul este PYLE QA 4400
GTA is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 18:22   #29
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

Quote:
Originally Posted by GTA
Legat de prima parte...........aia cu condensatorul .....ma vad nevoit sa rectific si sa-mi cer scuze......este DIETZ nu HERTZ....oricum o asemanare destul de mare la denumire.........dupa cum spuneam si mai sus nu am aflat cu ce se mananca nici Hertz-ul nici Dietz-ul pur si simplu stiu cat am dat pe ele si cat le-am folosit............si in momentul in care platesc 40mil si-l folosesc 3-4 luni,nu mi se pare aberant sa cer 25mil...........

Aaaaa da si amplificatorul este PYLE QA 4400
Technische Daten:
---------------------
- 4 x 125 Watt Ausgangsleistung
- 1000 Watt max. Ausgangsleistung
- 20 Hz - 30.000 Hz Frequenzgang
- variabele High-/Low-Pass-Weiche
- 2-fache Aktiv-Hochpassweiche, variabel: 80 - 2.500 Hz
- 2-fache Aktiv-Tiefpassweiche, variabel: 35 - 400 Hz
- > 90 dB(A) Signal-Rauschabstand
- 0-12 dB bei 60 Hz Bass Boost
- 35,6x5,8x23,0 (L x B x H cm)
GTA is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 20:02   #30
dj81bas

Stage 5
 
dj81bas's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 877
Default Re: Sistem audio complet....superpret!!!!!!

Quote:
Originally Posted by GTA
in momentul in care platesc 40mil si-l folosesc 3-4 luni,nu mi se pare aberant sa cer 25mil...........
e problema ta cat ai dat pe ele dar asta nu inseamna ca si merita atatia bani.
dj81bas is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -