Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Midnight Racers

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-10-06, 17:55   #46
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

mama nam ma-i intrat aici de ceva vreme si uite ce gasesc ........BA PARCA VA VB FRUMOS.......CE AXA MEA DE 22 CP AVETI !!!?????....ziceti ca sunteti nebuni cu cursele )))))))))))))))).


P.s.Sebastian mia zis KVX(renault 5 gt) ca lam cam ars pe SEI rau....asa este???
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline  
Old 27-10-06, 21:19   #47
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

mda... e clar... revenim la vechea poveste

off-topic: s-a facut mult tam-tam si am primit nenumarate mail'uri cu linkuri catre discutiile generate pe tema "Cielo vs. Cayenne". A mai avut loc cursa?! Dintr-un post de-al lui Maff se intelege ca Cielo a aruncat prosopul... (nu o spun rautacios... desi dak as fi agitator acum ar fi momentul, pt ca atunci cand Cielo era gata, iar Cayenne'ul nu, s-au spus multe pe net)...
Achim is offline  
Old 28-10-06, 01:39   #48
maff

Stage 3
 
maff's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 97
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Bai "respectosule", vezi cum vorbesti pe un forum public.
Pana nu iti vine masina sa nu te mai aud ca mai zici vreo vorba!

Ca sa detii o masina de 2000 de cai nu trebuie sa ai cunostinte mecanice, asa ca nu te mai chinui ca nu iti cere nimeni.

SI CA SA FIE LUCRURILE CLARE IN POZELE PUSE DE TINE PANA ACUM NU EXISTA NICI UN BLOC MOTOR !

PS: vezi ca este a doua oara cand sari calul !


Editat de mine (blazeyblaze) la cererea lui andreitentean


Nici nu mai spun nimic pana nu vin masinile!!!
DAR CAND O SA VINA O SA TE INVIT PE TINE PRIMUL SI APOI PE SEBI SA VEDEM CE SE VA INTAMPLA!!!
La tine vin cu Cayennu, iar pe tine te invit sa vii cu toate martoagele tale sa vedem daca face vreuna fata... si daca face esti bun si atunci ma duc sa o iau pe aia mica si vedem si atunci ce mai faci....
Iar la Seby vin direct cu racheta!!!
Atat am de spus "bay respectuoasule" ....
Dar stai ca am uitat ca ai cel mai rapid Subaru din Romania, am gasit o revista in care asa scrie, deci daca te inving nu mai are rost sa ma dau cu Sebi... nu -i asa??? vad ca ai si o poza cu tine ( megastarule), doar nu sunt minciuni....Sau poate inventii ca si aia cum ca am zis ca te-am invins intr-o cursa????
Raspunde mi si mie sa stiu cum sa ma pregatesc... te rog megastarule

Last edited by maff; 28-10-06 at 01:43.
maff is offline  
Old 28-10-06, 01:49   #49
maff

Stage 3
 
maff's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 97
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
mda... e clar... revenim la vechea poveste

off-topic: s-a facut mult tam-tam si am primit nenumarate mail'uri cu linkuri catre discutiile generate pe tema "Cielo vs. Cayenne". A mai avut loc cursa?! Dintr-un post de-al lui Maff se intelege ca Cielo a aruncat prosopul... (nu o spun rautacios... desi dak as fi agitator acum ar fi momentul, pt ca atunci cand Cielo era gata, iar Cayenne'ul nu, s-au spus multe pe net)...
Pai stii cum e, latra cainii pana vine stapanul si apoi se linistesc...
Acum iar latra si mai e un pic si iar se linistesc, numai ca atunci o vor face pentru mult timp...
maff is offline  
Old 28-10-06, 01:56   #50
maff

Stage 3
 
maff's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 97
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
mda... e clar... revenim la vechea poveste

off-topic: s-a facut mult tam-tam si am primit nenumarate mail'uri cu linkuri catre discutiile generate pe tema "Cielo vs. Cayenne". A mai avut loc cursa?! Dintr-un post de-al lui Maff se intelege ca Cielo a aruncat prosopul... (nu o spun rautacios... desi dak as fi agitator acum ar fi momentul, pt ca atunci cand Cielo era gata, iar Cayenne'ul nu, s-au spus multe pe net)...

Achim, vreau sa te rog si eu ceva, sa facem un topic cu
Maff mai pregateste cateva masini tari :
Cayenne preparat - ROSU CU PIELE ALBA- TECHART BODY
AUDI Q7 - ALB CU PIELE ROSIE ABT WIDE BODY
CLS- ROSU CU PIELE BEJ CU ROSU SI GTR BODY KIT ART
SL55- ALB CU PIELE ROSIE SI SLR COMPLETE KIT...
O MASINA DE CURSE DE 400M - ONLY FOR RACE!!! nu are legatura cu 911 turbo!
maff is offline  
Old 28-10-06, 02:17   #51
maff

Stage 3
 
maff's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 97
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Am uitat de un Range Rover alb cu arden body....
Murcielago lp640 - evacuare si motor - asa prosti cum suntem, reusim noi ceva si la lambo asta
MINI COOPER S- LOUIS VUITTON INTERIOR EXTERIOR

Mai atasez cateva poze si cu alte detalii de la 996 !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	carbon seat.jpg
Views:	178
Size:	60.6 KB
ID:	167908   Click image for larger version

Name:	DSC01227.JPG
Views:	243
Size:	61.3 KB
ID:	167909  

Last edited by maff; 28-10-06 at 02:21.
maff is offline  
Old 28-10-06, 07:34   #52
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
mda... e clar... revenim la vechea poveste

off-topic: s-a facut mult tam-tam si am primit nenumarate mail'uri cu linkuri catre discutiile generate pe tema "Cielo vs. Cayenne". A mai avut loc cursa?! Dintr-un post de-al lui Maff se intelege ca Cielo a aruncat prosopul... (nu o spun rautacios... desi dak as fi agitator acum ar fi momentul, pt ca atunci cand Cielo era gata, iar Cayenne'ul nu, s-au spus multe pe net)...
Nu stiu ca SEI intra cu vedeti si voi din an in pasti, sa-l sune cineva.
Da s-a dat cu KWX si desi Cielo nu e decat in teste a reusit sa ia bataie de doua ori sa bata de vreo 2-3 si la viteza l-a invins pe KWX care e oricum spectaculos. SEI are inca soft de rodaj si-l mai tine cca 500km.
Eu sunt convins ca se va da cu Cayenneul cu prima ocazie, sincer cred ca Cayenneul poate fi mai rapid dar totusi sunt din clase total diferite.Oricum ramane de vazut.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 28-10-06, 07:36   #53
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by maff View Post
Am uitat de un Range Rover alb cu arden body....
Murcielago lp640 - evacuare si motor - asa prosti cum suntem, reusim noi ceva si la lambo asta
MINI COOPER S- LOUIS VUITTON INTERIOR EXTERIOR

Mai atasez cateva poze si cu alte detalii de la 996 !!!

Eu unul nu am contestat ce face firma maff eu nu ma iau decat cand vad spuse prosti multe.



Achim masina ta e gata pentru ca stiu ca SEI vrea sa se dea cu un CTR.
SEBASTIAN is offline  
Old 28-10-06, 12:12   #54
maff

Stage 3
 
maff's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 97
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Nu stiu ca SEI intra cu vedeti si voi din an in pasti, sa-l sune cineva.
Da s-a dat cu KWX si desi Cielo nu e decat in teste a reusit sa ia bataie de doua ori sa bata de vreo 2-3 si la viteza l-a invins pe KWX care e oricum spectaculos. SEI are inca soft de rodaj si-l mai tine cca 500km.
Eu sunt convins ca se va da cu Cayenneul cu prima ocazie, sincer cred ca Cayenneul poate fi mai rapid dar totusi sunt din clase total diferite.Oricum ramane de vazut.
Asa mai merge...
Vezi ca ne putem intelege, asa da.... eu am spus cateva lucruri pe care tu le crezi imposibile,,, f bine e si normal, e punctul tau de vedere, dar hay sa asteptam ca mai e un pic si atunci poti sa spui ce vrei si daca ai avut dreptate ma inclin in fata ta, dar daca totusi o sa am eu dreptate, o sa trebuiasca sa te inclini tu in fata mea....
Legat de Cielo e si normal sa ma supar, pentru ca nu putem compara!!!
maff is offline  
Old 28-10-06, 12:50   #55
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

cand iti vine masina?
NightClubRacer is offline  
Old 28-10-06, 13:03   #56
maff

Stage 3
 
maff's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 97
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
cand iti vine masina?
Mai sunt xx zile...
911-ele va fi gata in Germania cam in 10 zile si apoi ma duc sa il testez si o sa plec cu el pana in Spania la mare, pt rodaj, o sa stau si cateva zile in vacanta acolo si apoi le pun pe amandoua pe platforma si le trimit in ro... Deci mai e un pic....
Oricum cam in 2 saptamani o sa aveti film cu el...
maff is offline  
Old 28-10-06, 23:28   #57
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

maff ... te respect frate pt tot ceea ce faci in tuningul romanesc... si daca ar mai fii catziva ca tine ne-ar fi mult mai bine....
...astept cu mare interes sa-ti vad masinile la treaba...
...shi peste xx zile cand o sa aduci masinile in ro poate le tragem putin in poze ....nu de alta dar si eu tot prin MUNCII stau
MKE is offline  
Old 28-10-06, 23:51   #58
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

de ce nu lasatzi omu sa`shi prezinte mashina .. eu sunt chiar foarte curios sa urmaresc acest proiect
ESPinoza is offline  
Old 29-10-06, 01:26   #59
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

mare discutzie mare aici

Nu cred ca se poate vorbi de bloc la flat-6 ci doar doua carcase de aluminiu care se imbina shi au in centru vibrochenul...peste cele 2 bucatzi vin chiuloasele shi in final capacele.

Din pozele ce le-ai pus nici eu nu vad nici o ranforsare la carcase. sau crankcase dar atata bai sa fie
Daca nu e cu suparare, sunt sincer foarte interesat de proiectul tau, pune mai multe informatzii daca potzi: cum ar fii de unde sunt pistoanele(sunt overbore) sau prin ce metode ai urcat la 4 litri...ce ratzie de compresie ai pe motor cu configuratzia asta...etc.

Parerea mea bazata strict pe cunostintze proprii este ca un motor de mashina sport va fi mereu mai abuzabil decat unul de "autoturism", pentru simplu fapt ca cel sport s-a nascut la putere mare peste 300 de cai...pe cand celelalte(modelele top-sport) vin sub 300. Shi daca aplicam aici ideea OVERENGINEERED...ceea ce inseamna ca mereu piesele vor fi capabile sa indure un stres mai puternic decat cel produs in conditzii stock(aici intra shi asha-zis-ul bloc)...colcluzia e ca niciodata un motor de un 4door-saloon top sport nu va fi mai tare decat unul de mashina sport(ambele preparate proportzional, identic) Nu am nici o indoiala ca Subaru/Mitsubishi produc motoare extrem de puternice shi cu potentzial(sunt fan). Insa scopul initzial al acestor motoare nu e sa se bata cu adevaratele mashini sport deci nu vad cum ar putea fi mai performante, ca motoare.

In final conteaza care ajunge primul la cei 400 de m.
Va fi greu sa pui 1000 de cai pe sosea...sunt curios ce transmisie vei folosi.

PS: Daca vrei doar sa intreci mashinile astea de strada ia-tzi un 911 GT1 shi gata
morghen is offline  
Old 29-10-06, 03:30   #60
maff

Stage 3
 
maff's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 97
Default Re: Cum se face o masina de peste 1000cp...

Quote:
Originally Posted by MKE View Post
maff ... te respect frate pt tot ceea ce faci in tuningul romanesc... si daca ar mai fii catziva ca tine ne-ar fi mult mai bine....
...astept cu mare interes sa-ti vad masinile la treaba...
...shi peste xx zile cand o sa aduci masinile in ro poate le tragem putin in poze ....nu de alta dar si eu tot prin MUNCII stau

Multumesc mult si imi pare nbine ca ai venit aici sa discutam...
Cand voi aduce masinile, voi posta si vom discuta mai mult etc,,,
Vom face si o gramada de poze si teste si tot ce mai trebuie....
Tinem legatura....
maff is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -