Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Midnight Racers

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-09, 13:28   #16
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: MIDNIGHT RACERS la 4tuning day 2009

stiu si chiar eram curios ce iti iei. Asteptam sa vedem ce poate face daca a venit tocmai din Anglia
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 14:20   #17
NUT_28
BMW Driver

Stage 2
 
NUT_28's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 38
Default Re: MIDNIGHT RACERS la 4tuning day 2009

Quote:
Originally Posted by D O G View Post
Salut tuturor... Am sosit de cateva ore acasa venit de la drum lung... Sunt fericit pentru participarea eficace a clubului Midnight Racers la acest eveniment 4tuning day...

Imi cer scuze tuturor pentru lipsa mea de la acest eveniment...

A trebuit sa plec repede pentru a nu pierde aceasta englezoaica... "in interes de serviciu" fata de club ca sa spun asa, am adus o masinuta din Anglia, o mica bestie...
oho.. sa iti 'traiasca' dog'ule !! presiune cat mai mare si asfalt cald, nvdm la start!!
app, cum te descurci cu volanul pe dreapta?
NUT_28 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 14:42   #18
10_LUL

Stock
 
10_LUL's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1
Thumbs up Re: MIDNIGHT RACERS la 4tuning day 2009

Buna ziua,
Nu sunt un pasionat de masini, dar am mers, totusi, la 4Tuning Days. Atmosfera era destul de linistita cand am ajuns acolo, insa organizatorii asteaptau vizitatori pe parcursul weekendului. Cu toate ca nu erau prezenti inca, toti expozantii, am putut admira masini pentru toate gusturile.
Nefiind un fin cunoscator si mai putin pasionat de aspectele astea ale vietii (masini, jante, sisteme audio) m-am plimbat intrand prin standuri, admirand frumoasele masinile tunate, cu “basi” si plasme in portbagaj.
Festivalul a fost o ocazie buna si pentru cluburile de tuning sa-si expuna cele mai noi creatii, spre deliciul celor prezenti, avand in vedere ca acest sector devine din in ce mai apreciat de soferii romani.
Se preteaza pe un forum ca acesta sa existe conservatorism, pe care intr-adevar il inteleg. In lunga calatorie, curioasa avuta din stand in stand de la un club la altul am observat masini scumpe masini frumoase si o majoritate de BMW-uri, foarte dotate, culori diverse, etc. Am apreciat pe cat am putut ce nu era kitsch.
Ce m-a impresionat? O “lucrare” superba din punctul meu de vedere, cu mult bun gust care a iesit exact ce s-a propus probabil de bun inceput si anume, masina pentru tuning show. Cu siguranta este o problema de gusturi si nu vreau sa contrazic cunoscatorii insa cred ca BMW este o marca nobila iar proprietarul acelui BMW `Ursulet`, rosu, (B-68-NUT) expus in standul clubului Midnight Racers merita felicitari pentru proiect. O masina cam mare pentru o femeie, dar vopsita totusi intr-o culoare feminina. Volanul si schimbatorul MOMO dupa cum a scris posesorul in display-ul pus la stand erau de marimi ciudate probabil pentru un sofer de Smart, dar potrivite cu interiorul despre care am citit ca ar fi de M3, Lucrarea a fost pregatita pentru show cu suflet si acest gen de masini isi propun a fi o ‘etalare’ a unor imbunatatiri . O masina de show , de obicei are multe trasaturi duse la extrem. Am afirmat ca este superba masina si imi mentin afirmatia. Este superba insa, pentru ce a fost creata.
Tuning, custom, etc, este un curent, o moda... Are si adepti, are parte insa si de oameni carora nu le face cu ochiul. Poti spune: "nu imi place", "nu e genul meu", etc, dar nu este deloc etic sa afirmi ca rezultatul a sute de ore de munca, proiecte, planuri, poate vise, sunt "porcarii", asadar felicitari posesorului.
Am admirat masini, m-a inpresionat BMW-ul, 68-NUT insa stiu ca fiecare domeniu are si o regina a frumusetii. Evident de pe lista nu putea lipsi tuningul, mai cu seama ca masinile preparate sunt insotite, mai mereu de superbe modele. Ma asteptam sa fie plin de fete frumoase ca in alti ani, poate suna rautacios venind din partea unei fete, dar sunt cat se poate de obiectiva si afirm ca au fost mult prea multe chilotarese dar aspectui acesta nu m-a oprit sa nu le admir pe cele care se fereau sa fie vulgare. Cred ca ele sunt sarea si piperul fiecarei masini si in functie de cat le duce capul sunt accesoriul suprem si pun in valoare masina.
Revenind la ursul NUT, multe felicitari proprietarului!
ONTOPIC: este o lucrare superba, cu mult bun gust.
Cred ca pozele fac mai mult decat 1000 de cuvinte pe care le-as putea scrie aici. Urmariti-le!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	jo1l1920.jpg
Views:	132
Size:	95.7 KB
ID:	880876   Click image for larger version

Name:	IMG_1420.JPG
Views:	117
Size:	191.2 KB
ID:	880879   Click image for larger version

Name:	IMG_1422.JPG
Views:	161
Size:	206.6 KB
ID:	880880  

Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	97
Size:	75.5 KB
ID:	880887   Click image for larger version

Name:	3.JPG
Views:	133
Size:	68.4 KB
ID:	880889   Click image for larger version

Name:	4.JPG
Views:	139
Size:	936.2 KB
ID:	880894  

Attached Images
 

Last edited by 10_LUL; 16-04-09 at 15:26.
10_LUL is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 19:04   #19
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: MIDNIGHT RACERS la 4tuning day 2009

inca 2 randuri si imi dadea o lacrima ) foarte frumos mai ales din punctul de vedere al unei fete
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 01:22   #20
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: MIDNIGHT RACERS la 4tuning day 2009

Quote:
Originally Posted by 10_LUL View Post
Buna ziua,
Nu sunt un pasionat de masini, dar am mers, totusi, la 4Tuning Days. Atmosfera era destul ...
Multumim pentru aprecieri si suntem bucurosi de faptul ca va impresionat aceasta masina (68 NUT)... si noi suntem foarte mandri de ea si de proprietarul acesteia!

Cu respect DOG-u!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	023.jpg
Views:	173
Size:	994.3 KB
ID:	881523   Click image for larger version

Name:	Ionut NUT.jpg
Views:	145
Size:	1.99 MB
ID:	881524  
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...


Last edited by D O G; 17-04-09 at 01:28.
D O G is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -