Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar CAR AUDIO > HU - CD Playere / MP3

HU - CD Playere / MP3 Head Unit, HU, CD Playere MP3, MP3 Player Auto, Casetofoane Auto, Radio CD Player, audio

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-10, 10:34   #1
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Schimb Platinium AS 3010+diferenta pe un HU mai bun

Varianta 1 :
Dupa cum spune si titlul,schimb un mp3 player Platinium AS 3010 pe un player mai bun cu o diferenta pana in 100 ron din partea mea.
Varianta 2 :
Schimb mp3 player Platinium AS 3010 + un subwoofer Blaupunkt GTt 1200 pe un HU + boxe pe 13cm sau 16.5-17cm.

Detalii Platinium AS 3010 :
RADIO CD - AUTO CD / MP3
Putere 4 x 40 W, Doua canale stereo, Compatibil CD/CD-R/CD-RW/ MP3, Protectie antisoc: 40 sec pt. CD si 120 sec pentru mp3, panou frontal ''flip-down'' detasabil, tuner radio digital FM/AM, memorarea posturilor presetate, fuctia bass/fader/treble, display LCD, Ceas.

Putere: 4x40W
Compatibil cu CD, CD-R, CD-RW, MP3
Protectie antisoc: 40 secunde pentru CD 120 secunde pentru MP3
Panou frontal flip-down detasabil
Tuner radio digital
Memorarea posturilor presetate
Functii bas/fader/trebble
Display LCD
Ceas
Se prezinta in stare buna.Perfect functional,fara butoane sterse.Mici urme de uzura.
Detalii Blaupunkt GTt1200 :
Subwoofer tip tub Blaupunkt GTt 1200, cu diametru 300mm, solicitare la sarcina de impuls 600 W, solicitare nominala la sarcina 200 W, impedanta 4 Ohmi, treapta frecventa 35-500Hz si sensitivitate 91 dB.
Se prezinta in stare perfecta.Subwoofer`ul nu a fost niciodata folosit cu amplificator.Era in masina cand am cumparat-o si nu l-am folosit pentru ca nu ma atrage ceva de genu'.

Ma intereseaza playere ieftine ( gen sony,kenwood,jvc,etc.) dar in stare foarte buna.Daca sunt si negre cu iluminare rosie e si mai bine.

P.S. : la nevoie pot face si poze reale.
__________________
Stop trying to catch me and catch me!
Vand mazda 323f cu faruri escamotabile ! ! !
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 13-03-12, 17:39   #2
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: Schimb Platinium AS 3010+diferenta pe un HU mai bun

Quote:
Originally Posted by TurkishCarFan View Post
Varianta 1 :
Dupa cum spune si titlul,schimb un mp3 player Platinium AS 3010 pe un player mai bun cu o diferenta pana in 100 ron din partea mea.
Varianta 2 :
Schimb mp3 player Platinium AS 3010 + un subwoofer Blaupunkt GTt 1200 pe un HU + boxe pe 13cm sau 16.5-17cm.

Detalii Platinium AS 3010 :
RADIO CD - AUTO CD / MP3
Putere 4 x 40 W, Doua canale stereo, Compatibil CD/CD-R/CD-RW/ MP3, Protectie antisoc: 40 sec pt. CD si 120 sec pentru mp3, panou frontal ''flip-down'' detasabil, tuner radio digital FM/AM, memorarea posturilor presetate, fuctia bass/fader/treble, display LCD, Ceas.

Putere: 4x40W
Compatibil cu CD, CD-R, CD-RW, MP3
Protectie antisoc: 40 secunde pentru CD 120 secunde pentru MP3
Panou frontal flip-down detasabil
Tuner radio digital
Memorarea posturilor presetate
Functii bas/fader/trebble
Display LCD
Ceas
Se prezinta in stare buna.Perfect functional,fara butoane sterse.Mici urme de uzura.
Detalii Blaupunkt GTt1200 :
Subwoofer tip tub Blaupunkt GTt 1200, cu diametru 300mm, solicitare la sarcina de impuls 600 W, solicitare nominala la sarcina 200 W, impedanta 4 Ohmi, treapta frecventa 35-500Hz si sensitivitate 91 dB.
Se prezinta in stare perfecta.Subwoofer`ul nu a fost niciodata folosit cu amplificator.Era in masina cand am cumparat-o si nu l-am folosit pentru ca nu ma atrage ceva de genu'.

Ma intereseaza playere ieftine ( gen sony,kenwood,jvc,etc.) dar in stare foarte buna.Daca sunt si negre cu iluminare rosie e si mai bine.

P.S. : la nevoie pot face si poze reale.
in legatura cu platiniumul, am o intrebare: cum activez functia loud? si in legatura cu subwooferul il dai si separat? ms anticipat!
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 13-03-12, 20:43   #3
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Schimb Platinium AS 3010+diferenta pe un HU mai bun

platinium`ul nu mai functioneaza si nici nu stiu nimic de functia loud,probabil de bun ce a fost ) nu stiu ce are,doar ca nu se mai aprinde.
subwoofer`ul il mai am si il dau si separat,nici nu l`am folosit ca n`am amplificator pentru el,da` momentan pentru urmatoarele 4 luni nu sunt acasa asa ca nu stiu cat e de valabil.oricum anuntul e de ceva timp asa ca rog sa fie inchis topic`ul.
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 13-03-12, 21:38   #4
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: Schimb Platinium AS 3010+diferenta pe un HU mai bun

Quote:
Originally Posted by TurkishCarFan View Post
platinium`ul nu mai functioneaza si nici nu stiu nimic de functia loud,probabil de bun ce a fost ) nu stiu ce are,doar ca nu se mai aprinde.
subwoofer`ul il mai am si il dau si separat,nici nu l`am folosit ca n`am amplificator pentru el,da` momentan pentru urmatoarele 4 luni nu sunt acasa asa ca nu stiu cat e de valabil.oricum anuntul e de ceva timp asa ca rog sa fie inchis topic`ul.
ulterior am vazut vechimea anuntului. multumesc de raspunsuri!
cristianic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -