Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar CAR AUDIO > Subwoofere auto

Subwoofere auto Subwoofere auto, difuzoare bass, woofer, tub, bas, audio

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-02-10, 23:38   #31
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

ce istorie crezi ca poate avea un difuzor ? odata ce pui statia pe el si suna perfect? puteai sa ma anunti .

muzika asta a platit un om pentru ea 60 de milioane.. sa inteleg ca claudiu a fost un mare tzepar ? ca ia vandut-o cu asa de mult ? a stiut el ce difuzoare sunt.. si ce statie..

statia am vandut-o.


up 800ron ambele difuzoare sau 400ron bucata.
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline  
Old 18-02-10, 18:12   #32
kati

Stage 3
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 101
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

cu gura ta ai zis ca omu sia luat mare teapa cu sistemul asta.sa facem un calcul?statia maxim 1000 ron difurile noi 1200 cabluri maaaaxim 500 incinta hai un 300 deci abtinete.si ca sa nu mai fii asa de infipt sa stie toata lumea ca alea au fost folosite la DB drag si cocsate pana la refuz.nu vad ce legatura are claudiu cu treaba asta.Si app de ce crezi ca importattorul a adus in tara chit RE-cone pt ele.....oare?
kati is offline  
Old 19-02-10, 10:24   #33
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

da frate dar ce legatura are cu difurile care le vand eu acum ? la orice difuzor se aduce kit de reparatie. si la hertzuri si la tot.

difuzoarele suna foarte bine. cine le vrea vine si le asculta se face orice proba.

si nu sunt infipt. tu esti neserios. si punct. bafta.


400ron difuzoru ! inca valabile
B-14-BYE is offline  
Old 19-02-10, 22:01   #34
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

Quote:
Originally Posted by kati View Post
cu gura ta ai zis ca omu sia luat mare teapa cu sistemul asta.sa facem un calcul?statia maxim 1000 ron difurile noi 1200 cabluri maaaaxim 500 incinta hai un 300 deci abtinete.si ca sa nu mai fii asa de infipt sa stie toata lumea ca alea au fost folosite la DB drag si cocsate pana la refuz.nu vad ce legatura are claudiu cu treaba asta.Si app de ce crezi ca importattorul a adus in tara chit RE-cone pt ele.....oare?
Difuzoarele astea nu ai cum sa le "cocosezi pana la refuz".Nu e vreunu in tara asta care sa fi incercat sa le "cocosheze" mai mult ca mine...si...surpriza....nu sunt cocoshate.Iar la intrebarea cu recone.....nu stiu la ce te puteai referii.
Difuzoarele nu au fost folosite decat de mine,Roby din Oradea....si Claudiu o singura data in concursuri de sound asta ca tip,difuzoarele fiind diferite,fiecare cu ale lui .Db drag in RO nu mai exista de ceva timp,iar pe vremea existentei nu a participat nimeni cu difuzorul asta.
Nu stric topicul omului...si nici nu ma pronunt legat de ceea ce vinde el efectiv.....dar asta cu "cocoshatu in db drag"....imi provoaca um mic zambet....
Bafta la vanzare....si daca omu zice ca probeaza....nu vad problemele.......
Kati..te astept in urmatoarea competitie.....sa experimentezi o a nshpea incercare de "cocoshare" cu vreo 6 kw pe 2 bucati.....si vedem ce iese.....adica mai vedem inca o data.Si dupa aia le faci tu inspectia....
__________________

157.7DB...CAN'T STOP THE ROCKs.....
2013=> 158.7DB

Last edited by basic; 19-02-10 at 22:10.
basic is offline  
Old 19-02-10, 22:13   #35
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

multumesc basic..

eu le-am pus la vanzare la 400ron bucata si apar astia de fac figuri ca sunt cocosate...prefera sa isi ia jbl-uri si alte difuzoare de kakao si de 2 bani .
eu zic ca e un pret decent pt difuzoarele astea.
B-14-BYE is offline  
Old 20-02-10, 09:33   #36
kati

Stage 3
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 101
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

sa-ti zic o chestie patroane.in primul rand "ASTIA" esti cu AIA de te cunosti tu ca nu iti imkparti batista cu mine.cat despre jbl-uri.un GTI MKII iti indoaie M.N.C urile alea ca pe sarma deci lasa jbl in pace.cred ca ai o banda scrisa in cap cu jbl in sus jbl in jos.Jbl este firma harman,nu stiu cand va ajunge M.N.C vreodata la nivelul ala.Cand o sa cante alea ca un jbl chiar si dala de 300 ron mai vb.Eu nu ma duc la SPL in concluzie nu am ce sa fac cu ele.
kati is offline  
Old 21-02-10, 18:06   #37
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

up.....
B-14-BYE is offline  
Old 22-02-10, 12:48   #38
basic
Competitor CNCA

Stage 5
 
basic's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 388
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

Quote:
Originally Posted by kati View Post
sa-ti zic o chestie patroane.in primul rand "ASTIA" esti cu AIA de te cunosti tu ca nu iti imkparti batista cu mine.cat despre jbl-uri.un GTI MKII iti indoaie M.N.C urile alea ca pe sarma deci lasa jbl in pace.cred ca ai o banda scrisa in cap cu jbl in sus jbl in jos.Jbl este firma harman,nu stiu cand va ajunge M.N.C vreodata la nivelul ala.Cand o sa cante alea ca un jbl chiar si dala de 300 ron mai vb.Eu nu ma duc la SPL in concluzie nu am ce sa fac cu ele.
Din punctul asta de vedere ai dreptate,in concursurile de SPL , JBL de 300 ron nu prea se pot masura.....aparatul arata doar de la 120db in sus,iar JBL GTI MKII care stim si noi care este raportul de pret cu MNC, au fost cativa care au participat si cu asa ceva.
Rezultatul a fost cam cum te-ai exprimat tu numai ca INVERS,cel putin in concursurile de presiune acustica unde se poate contoriza ca atare demonstra ceea ce scoatem din gurita de un aparat numit termlaB care masoara presiune sonora si aparatul este OBIECTIV nu tine cont de firma,brand,preferinte si antipatii, adica MNC au "INDOIT" " ca pe o sarma" orice JBL de 300 ron sau de 1500 ron cat e un MKII la orice clasa la care JBL care a participat .
Deci ai dreptate,omul vinde clar " 2 difuzoare MNC THE ROCK PT SPL " si mai pune si un semn de exclamatie la sfarsit "!" ca sa ii "fereasca" pe cei care vor sa se intereseze de difuzoarele astea si nu ii intereseaza SPL sau dimpotriva cei care sunt interesati in asa ceva.Deci tu care nu te duci la SPL si nu ai ce sa faci cu astea chiar nu iti inteleg prezenta in discutie ,sau interesul pt ele, sau super parerile tale avizate in a critica produsele respective asta dupa ce ai citit titlul topicului explicit scris.


Repet nu ma pronunt la produsele care le vinde omul doar la pareri generale exprimate pe topic legat de un anumit produs in defavoarea altui produs.

Last edited by basic; 22-02-10 at 13:01.
basic is offline  
Old 22-02-10, 21:15   #39
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

o oferta bomba 350ron bucata.
B-14-BYE is offline  
Old 01-03-10, 09:21   #40
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

vandute!
B-14-BYE is offline  
Old 31-05-10, 14:01   #41
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

revin al vanzare difuzoarele. au revenit la mine. cumparandule cu tot cu o masina.

700ron ambele.
B-14-BYE is offline  
Old 04-06-10, 09:36   #42
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

up.. inca valabile 350ron difuzoru... nediscutabil..
B-14-BYE is offline  
Old 07-06-10, 21:07   #43
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

vandute
B-14-BYE is offline  
Old 07-06-10, 21:26   #44
CLAUDIU_URBAN

Stage 5
 
CLAUDIU_URBAN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 658
Default Re: vand 2 difuzoare MNC the rock pt SPL !! foarte puternice si masive

l-ea luat bogdan ? buna alegere difuzoarele chiar au potential . el credea ca au fost pe la mine insa ieu iam explicat ca nu te cunosc , a fost indus in eroare ca cineva a zis cv de claudiu , dar nu cred ca se referea la mine.
__________________
Incinte Subwoofere https://www.youtube.com/watch?v=V6FztSnQUHw
Rebobinari Difuzoare https://www.youtube.com/watch?v=u_XmDIFE_GY
piese difuzoare http://claudiuurban.blogspot.ro/
CLAUDIU_URBAN is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -