| VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC |
|
View Poll Results: Nubira vs. Mondeo vs. 307CC
|
|
Nubira
|
  
|
18 |
21.18% |
|
Mondeo
|
  
|
22 |
25.88% |
|
307 CC
|
  
|
45 |
52.94% |
06-02-05, 22:26
|
#1
|
Presedinte AfterDark Racing
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [PARTICIPANT CURSE] [Honda]
|
Nubira vs. Mondeo vs. 307CC by AfterDark
Va rog sa va exprimati parerea legat strict doar de tuningul exterior al masini!!!
|
|
|
06-02-05, 22:28
|
#2
|
Presedinte AfterDark Racing
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [PARTICIPANT CURSE] [Honda]
|
Mondeo
|
|
|
06-02-05, 22:32
|
#3
|
Presedinte AfterDark Racing
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [PARTICIPANT CURSE] [Honda]
|
Nubira
|
|
|
06-02-05, 22:37
|
#4
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
Sa mor de vad vreo legatura intre modelele astea...
|
|
|
06-02-05, 22:38
|
#5
|
|
Old School Cars
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Nissan] [Old School Cars]
|
Nu stiu exact de ce,dar ma atrage nubira,cred ca partea din spate mai mult.
|
|
|
06-02-05, 22:41
|
#6
|
Presedinte AfterDark Racing
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [PARTICIPANT CURSE] [Honda]
|
Eu am zis sa va exprimati parerea despre kitul exterior de tuning!!!
|
|
|
06-02-05, 22:42
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
|
CC-ul pleoapele-s pea mari..jantele standard..si eleronul de alfa 156
mondeo - bara fata prea umflata, eleronu parca-i de dacie...si priza pe capota prea mare..n-0are suspensie sport
nubira - eleronul spate, bara spate nu-i prea originala , si eleronul mic..si prea sus..mai trebe coborata
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
|
|
|
06-02-05, 22:51
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,152
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [VW]
|
CC- spoilerele nu se potrivesc deloc ,nici unul cu altul ,nici ku linia masinii... eleronul la fel... esec la tuning...putea sa iasa o masina foarte frumoasa dintrun 307cc
mondeo... zici k e masina directorului de la ratb,pt k eleronul ala o face sa arate k un troleu ... no comment...asta strica toata masina, indiferent de ce ar mai avea pe ea
nubira... spoilerul fata o face sa para prea incarcata... si ar arata mai bine ku alte jante, eventual mai mari... dar este cea mai reusita dintre astea 3 masini
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style
|
|
|
06-02-05, 23:01
|
#9
|
|
Guest
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"Hondarul\"
Sa mor de vad vreo legatura intre modelele astea... 
|
Adica \"astea sunt cele mai modificate masini din clubul nostru, care vi se pare mai frumoasa?\"...eu merg pe 307, urmat de Nubira, urmat de Mondeo...captatorul ala de troleu il dezavantajeaza f mult... sunt suprins de cum a iesit 307, lucrat de \"local craftsman\", nu credeam ca o sa fie de o asa calitate buna...bravo...un singur minus are, si anume plasa gen Vitan...in rest, nota 9.50...  Asta, cum am zis tinand cont ca a fost facuta in atelierul lui nea mitica...totusi, intr-o tara cu ceva traditie in tuning, aceste masini ar fi cosiderate \"rice\", din pacate...
|
|
|
|
06-02-05, 23:04
|
#10
|
Presedinte AfterDark Racing
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [PARTICIPANT CURSE] [Honda]
|
De fapt a fost o \"disputa\", si am zis sa rezolvam asa!!!
|
|
|
06-02-05, 23:17
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"SpeedeR\"
CC- spoilerele nu se potrivesc deloc ,nici unul cu altul ,nici ku linia masinii... eleronul la fel... esec la tuning...putea sa iasa o masina foarte frumoasa dintrun 307cc
mondeo... zici k e masina directorului de la ratb,pt k eleronul ala o face sa arate k un troleu ... no comment...asta strica toata masina, indiferent de ce ar mai avea pe ea
nubira... spoilerul fata o face sa para prea incarcata... si ar arata mai bine ku alte jante, eventual mai mari... dar este cea mai reusita dintre astea 3 masini
|
Bine omule ca ai venit sa critici, imi place de tine ..
Nu te supara, imi trimiti si mie o poza cu tuningul tau la linie, de pe masina ?..
|
|
|
06-02-05, 23:24
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
|
nu inteleg de ce te ataci asa ... ati cerut o parere si oamenii si-au exprimat propriile pareri ... nu contesta nimeni ca ati bagat o carca de abni in masinile voastre dar asta nu inseamna ca cantitatea de bani e direct proportionala cu rezultatee ... cel putin mondeo park ar fi tramvai usor cu eleronu ala
|
|
|
06-02-05, 23:33
|
#13
|
|
BMW Driver
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,368
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [BMW]
|
Ceva nu-i bine. Tipul cu Fordul a zis ca nu mai are eleronul ala deci nu il depunctatzi pentru eleron! Iar cc-ul este \"work in progress\", cu jante si evacuare va arata mult mai bine. Iar decapotata
Respect pentru totzi 3!
__________________
|
|
|
06-02-05, 23:36
|
#14
|
Presedinte Insomnia Racing
 Stage 5
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of: [Moderators] [Insomnia] [PARTICIPANT CURSE]
|
Parerea mea ca acest topic .. nu prea are rost (no offense!). Styling faci cu gustul tau si fiecare are differit. Multi o sa spuna ca le plac alti ca nu ...
Si masina faci pentru tine, nu pentru alti ca sa zice ca arata bine ...
|
|
|
07-02-05, 08:04
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
|
am votat nubira pt ca mi se pare ce-a mai dragutza...
307-ele are spoiler spate luat dupe hamman shi nu se putea face oare ceva personalizat?
iar mondeo-ul acela l-am vazut asta vara in mamai shi are eleronul acela imens daka ar shimba eleronul ar fii o mashina dragutza...
|
|
|
|
|