Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Cine credeti ca A castigat pe 600m?
Supra 89 57.79%
Subaru 65 42.21%
Voters: 154. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-10-05, 10:05   #106
slater

Stage 3
 
slater's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 97
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

vreau si eu sursa de unde ai luat aceste informatii Sebastian .Un link ceva .
slater is offline  
Old 06-10-05, 21:29   #107
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Bytzu\"
ok, deci asta-i cel mai tare subaru..9.6s/400...iar pozele alea cred ca sunt din underground ceva....oricum desen animat
Nu nu ai inteles putin gresit 9,6 e cel de strada dragul cu 176mph-cca 280 pe 400 e mult mai rapid.
SEBASTIAN is offline  
Old 07-10-05, 11:34   #108
kozz

Stage 2
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 48
Member of:
[Insomnia]
Default





Asta a fost S2-ul. 276 km/h. A se tine cont de faptul ca asta nu a fost timpul lui cel mai bun din ziua respectiva.

Din pacate nu am prins in poza si Fordul 34 care a avut viteza pe 400m de 294km/h, il avem doar pe caseta.
kozz is offline  
Old 07-10-05, 16:13   #109
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"kozz\"




Asta a fost S2-ul. 276 km/h. A se tine cont de faptul ca asta nu a fost timpul lui cel mai bun din ziua respectiva.

Din pacate nu am prins in poza si Fordul 34 care a avut viteza pe 400m de 294km/h, il avem doar pe caseta.
Hei ce faci compari DACIA cu M6.
Sunt grupe ca la orice de genul asta.
SEBASTIAN is offline  
Old 09-10-05, 18:21   #110
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default

Cobarand cu picioarele pe panant romanesc de Bucuresti sunt in masura sa va spun ca pe Alex pe la peste 600 m spre 700 l-a depasit dupa ce acesta incepuse autoritar cursa, pe Sebi poate il prindea intr-o alta viata daca se dadeau.
Am mediat la propiu Supra versus Subaru, dar propietarul Suprei a preferat sa evite confruntarea, initial tactic amanata de Sebastian pentru a creste cota Suprei.
I-am cerut sa incerce cu Sebi pe distanta 400, Sebi vroia 1000, 1200, 2000 oricat si pe orice pot. Domnul de nationalitate germana a refuzat si atunci l-am luat la misto cu adevaruri.
Asta sunt eu un tip serios, cu un dezvoltat simt al umorului. Nu tradez, nu abandonez, nu vand spre deosebire de altii.
Eu sunt mereu in piata printre voi in timp ce altii sunt... loviti.
aviator is offline  
Old 12-01-06, 13:17   #111
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default

din cate stiu eu supra e mai tare
dexter_20 is offline  
Old 12-01-06, 13:58   #112
TUDOSE ALX

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 63
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Si eu am fost oarecum surprins dar, pana la urma, e vorba de legile fizicii. Cand vorbim de masini cu peste 1000 de cai, plecarea lor e atat de violenta incat toata greutatea lor trece pe rotile din spate, tractiunea pe rotile din fata devenind astfel...sa spunem irelevanta, acestea fiind aproape (daca nu chiar) in aer.

quote] Mai avem atat de mult pana sa se ajunga la noi la acel nivel incat afirmatiile tale sunt la modul mult prea general si diferit de realitatea in care traim aici .
TUDOSE ALX is offline  
Old 11-02-06, 11:47   #113
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

?
Am sa vorbesc cu Alex sa fac masina sa-i stea in fata pana la 1000m.
Trebuie sa stiti ca cu o toba si un fioltru masina nu se cheama corect tunata.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 12-02-06, 12:15   #114
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Cam cat avea la start Subaru in fata?
Vreau sa-mi spuneti.
SEBASTIAN is offline  
Old 12-02-06, 12:17   #115
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aviator\"
Cobarand cu picioarele pe panant romanesc de Bucuresti sunt in masura sa va spun ca pe Alex pe la peste 600 m spre 700 l-a depasit dupa ce acesta incepuse autoritar cursa, pe Sebi poate il prindea intr-o alta viata daca se dadeau.
Am mediat la propiu Supra versus Subaru, dar propietarul Suprei a preferat sa evite confruntarea, initial tactic amanata de Sebastian pentru a creste cota Suprei.
I-am cerut sa incerce cu Sebi pe distanta 400, Sebi vroia 1000, 1200, 2000 oricat si pe orice pot. Domnul de nationalitate germana a refuzat si atunci l-am luat la misto cu adevaruri.
Asta sunt eu un tip serios, cu un dezvoltat simt al umorului. Nu tradez, nu abandonez, nu vand spre deosebire de altii.
Eu sunt mereu in piata printre voi in timp ce altii sunt... loviti.
Multi se fac ca au uitat asta. Cand alergam dupa el si se dadea lovit. acum impreuna cu altii s-au dus .... si fac talente.
SEBASTIAN is offline  
Old 12-02-06, 23:33   #116
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Rudolph\"
Maaamaaaaaaa cat de batuti in cap sunt unii, mah, frate!!! Bai *********, c e atat de greu d inteles k oamenii s-au dat pe 400 m si Ono a castigat? Sau c e atat de complicat sa pricepeti c va tot zice omul asta de 1000 de posturi incoace, si anume, k nu a fugit de nici o alta provocare si daca erau 1000 de m sau i se propunea orice traseu se lua la intrecere cu Supra? Voi o dati sa para k si cum Ono s-a multumit k a spulberat Supra pe 400 m si gata, cand de fapt v-a zis de atatea ori k se da la orice ora, pe orice traseu. Si cei care nu au fost acolo cum isi permit sa vorbeasca si sa arunce cu noroi?? Cat despre modestie, mai usor, k nu stiti vad sa faceti diferenta intre un om cu coloana vertebrala, coaie, talent si mult bun simt k nu v-a calarit k pe tarfe, la cat l-ati jignit, si unul care priveste de sus si e arogant pe nimic. Mai subtire cu jignirile la adresa unor oamenii, pe niste situatii pe care nu le cunoasteti asa cum va dati. In puii mei, forumul asta trebuia sa fie pentru pasionatii de masini, nu pt niste tzatze barfitoare. Certati-va naibii constructiv, aduceti argumente, analizati situatia inainte sa vorbiti, nu mai dati voi cu piatra ca daca e sa se sature vreunul de insulte gratuite si v-o arunca inapoi, nu stiu pe unde mai scoateti camasa.

************

ZoliaT: atentie la limbaj !
SEBASTIAN is offline  
Old 13-02-06, 02:18   #117
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Altceva in afara de a dezgropa mortii mai stiti?
ono41 is offline  
Old 13-02-06, 08:22   #118
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Altceva in afara de a dezgropa mortii mai stiti?
Ne amuza lipsa de verticalitate a unora si felul in care se tot schimba!
Felicitari oricum esti primul care a ingenuncheat Supra!
SEBASTIAN is offline  
Old 13-02-06, 11:41   #119
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ce a fost a fost Sebastiane asa ca lasa-o moarta si nu mai dezgropa, intre timp am vb cu Virgil fata in fata si mi-am dat seama ca nu e persoana pe care mi- descriai tu sau altii si acum e prietenul meu. Eu nu vreau sa mai am deaface cu tine sau cu prireteni tai asa ca nu ma mai baga in discutiile tale si nici nu mai bate apropouri cand postezi ceva in legatura cu mine. Cer prea mult?
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Old 13-02-06, 16:42   #120
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Ce a fost a fost Sebastiane asa ca lasa-o moarta si nu mai dezgropa, intre timp am vb cu Virgil fata in fata si mi-am dat seama ca nu e persoana pe care mi- descriai tu sau altii si acum e prietenul meu. Eu nu vreau sa mai am deaface cu tine sau cu prireteni tai asa ca nu ma mai baga in discutiile tale si nici nu mai bate apropouri cand postezi ceva in legatura cu mine. Cer prea mult?
Foarte bine, pe mine nu ma intereseaza relatia ta cu Virgil, sa fiti sanatosi.
Poati sa vrei tu orice, nu ma intereseaza persoana ta si daca rogi pe cineva ceva fa si tu lafel, altfel ...
SEBASTIAN is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -