Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Cine credeti ca A castigat pe 600m?
Supra 89 57.79%
Subaru 65 42.21%
Voters: 154. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-09-05, 11:03   #1
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default SUBARU vs SUPRA --> s-a intamplat pe 600m

Cine credeti ca A castigat?
aseara, bucuresti, 23celsius, locatie neimportanta.
SUPRA Virgil vs SUBARU Tudose.
andreitentean is offline  
Old 14-09-05, 11:09   #2
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default

DZ1 a castigat.
Dupa 400m Subaru nu a schimbat treptele la maxim cred ca a renutat la cursa.
Ce e pe 600....1000, parca s-a stabilit ca e vorba de 400m.
Se respecta sau nu ce s-a hotarat?
Castigator se declara cine a trecut primul 400m.
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=2054
__________________
fan \\\"LEGAL RACING\\\"
slkamg is offline  
Old 14-09-05, 11:27   #3
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

prin aceste poll-uri eu vreau sa vad nivelul REAL de APRECIERE al membrilor acestui forum.
crezi ca eu nu stiu ce s-a intamplat?

submit your vote !!!!!
andreitentean is offline  
Old 14-09-05, 17:01   #4
TUDOSE ALX

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 63
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Vad ca nu prea se inghesuie lumea sa-si dea cu parerea asa ca sa elucidam misterul :
Cursa a fost asa cum ma asteptam , pana la 600m si apx 200km/h am fost in fata datorita plecarii bune care o are masina mea si a lipsei de aderenta a Suprei care nu reuseste sa puna toata puterea la asfalt decat dupa ce schimba 3 viteze , dar dupa aia ...... ,a trecut foarte violent de mine , sincer parca stateam pe loc .
TUDOSE ALX is offline  
Old 14-09-05, 18:32   #5
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

respect ptr cuvintele sincere de mai sus !
tu ..
te-ai dat cu ONO ?!
ca dupa spusele lui ono ... supra .. nu prea ... nu face .. nu drege .. e cel mai slab adversar al lui pe 400 de metrii si tot asa ..

din nou ... respect ptr cuvintele de mai sus
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 14-09-05, 21:45   #6
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Quote:
Ce e pe 600....1000, parca s-a stabilit ca e vorba de 400m.
Se respecta sau nu ce s-a hotarat?
Castigator se declara cine a trecut primul 400m.
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=2054
In topicul la care ai facut referire era vorba despre cursele organizate unde s-a dorit o standardizare.

In \"accelerarile\" spontane fiecare se da pe cat vrea si pe cat gaseste liber .
Evident ca cine vrea sa poarte titlul de castigator la \"liniuta\" trebuie sa dovedeasca pe acei 400 de metri, insa capacitatile per total ale unei masini cu siguranta nu pot fi decise doar pe acea distanta, astfel ca pentru comparatii de alta natura decat acceleratie 400 de metri cu start de pe loc se poate face cursa pe orice distanta si in orice conditii.

Concluzia e ca desi a pierdut pe 400m, si s-a dat raspuns la o disputa de idei care a facut valuri pe forum, aceasta Supra nu poate fi considerata ca fiind \"praf\" cum se vehicula cand era la multi kilometri distanta si nu se putea verifica cum sta treaba!
RoSonic is offline  
Old 14-09-05, 23:29   #7
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
respect ptr cuvintele sincere de mai sus !
tu ..
te-ai dat cu ONO ?!
ca dupa spusele lui ono ... supra .. nu prea ... nu face .. nu drege .. e cel mai slab adversar al lui pe 400 de metrii si tot asa ..

din nou ... respect ptr cuvintele de mai sus
Supra e foarte tare acum, chiar merge.
Ono a fost dur cand a spus ca a fost cel mai slab adversar insa l-a batut cel mai rau in comparatie cu Andrei, Sasa(evo, Galardo lista e lunguta.
Nu va mai luati de om ca nu minte doar se exprima mai plastic uneori, fiecare cu sarmul lui.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 14-09-05, 23:38   #8
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RoSonic\"
Quote:
Ce e pe 600....1000, parca s-a stabilit ca e vorba de 400m.
Se respecta sau nu ce s-a hotarat?
Castigator se declara cine a trecut primul 400m.
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=2054
In topicul la care ai facut referire era vorba despre cursele organizate unde s-a dorit o standardizare.

In \"accelerarile\" spontane fiecare se da pe cat vrea si pe cat gaseste liber .
Evident ca cine vrea sa poarte titlul de castigator la \"liniuta\" trebuie sa dovedeasca pe acei 400 de metri, insa capacitatile per total ale unei masini cu siguranta nu pot fi decise doar pe acea distanta, astfel ca pentru comparatii de alta natura decat acceleratie 400 de metri cu start de pe loc se poate face cursa pe orice distanta si in orice conditii.

Concluzia e ca desi a pierdut pe 400m, si s-a dat raspuns la o disputa de idei care a facut valuri pe forum, aceasta Supra nu poate fi considerata ca fiind \"praf\" cum se vehicula cand era la multi kilometri distanta si nu se putea verifica cum sta treaba!

Fratilor, facem legale ca sa fie totul corect sa pot garanta un rezultat sa vada lumea sa nu mai fie mi si mi de discuti inutile.
Ca sa fie clar la prima legala il astept pe Virgil la start si nu spun cine o sa invinga, nu vreau sa va stric bucuria de a privi o cursa mult discutata.
Pe strada fiecare face ce si cum vrea eu nu-mi pot asuma riscuri inutile, iar cursa e cursa se face in conditii bine stabilite.
Vreau cand se da Virgil sa aiba masina gata, sa aiba slikuri si tot ce-i trebuie sa poata da ce-i mai bun din Supra.
SEBASTIAN is offline  
Old 15-09-05, 02:06   #9
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Pun si eu o intrebare de neavizat Starea asfaltului de pe aeroport ( unde se vor tzinele Legalele pe 400 de majoritate votate) se apropie mai mult de o pista de drag sau de un traseu de macadam unde subaru ....... e rege?
__________________
xxdadixx is offline  
Old 15-09-05, 08:25   #10
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"xxdadixx\"
Pun si eu o intrebare de neavizat Starea asfaltului de pe aeroport ( unde se vor tzinele Legalele pe 400 de majoritate votate) se apropie mai mult de o pista de drag sau de un traseu de macadam unde subaru ....... e rege?
La Timisoara intradevar pista a lasat de dorit insa era buna, la Bucuresti e mult mai buna si s-au facut si reparatii, se apropie de pista de DRAG, mai mult are o aderenta deosebita fiind un beton rugos.
Pe viitor posibil sa avem si alta locatie mult mai spectaculoasa.
SEBASTIAN is offline  
Old 15-09-05, 09:11   #11
TUDOSE ALX

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 63
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
respect ptr cuvintele sincere de mai sus !
tu ..
te-ai dat cu ONO ?!
ca dupa spusele lui ono ... supra .. nu prea ... nu face .. nu drege .. e cel mai slab adversar al lui pe 400 de metrii si tot asa ..

din nou ... respect ptr cuvintele de mai sus
M-AM DAT CU ONO , IAR MASINILE DACA NU SUNT EGALE SUNT FOARTE APROPIATE, NE-AM DAT DE 4 ORI :
PRIMA OARA AM TERMINAT EU IN FATA
A DOUA OARA A PLECAT EL UN PIC IN FATA SI M-A BATUT
A TREIA OARA AM TERMINAT EU IN FATA DAR EL A RATAT A CINCEA
A PATRA OARA, AM MERS AMANDOI PERFECT CA SI PRIMA OARA DAR DE DATA ASTA A TERMINAT EL IN FATA .
INTELEGE TU CEVA DACA POTI EU NU POT SPUNE DECAT CA SUNTEM CAM LA FEL.
ONO A SPUS CORECT CA ERA DEPARTE DE SUPRA LA 400M, EU AM FOST LA FINISH SI AM VAZUT, SI EU AVEAM CAM 2 MASINI IN FATA LA 400 ,SCHIMBAREA SE FACE BRUSC, CAM PE LA 800M ARE EL 3 MASINI IN FATA SI SE TOT DUCE ...
TUDOSE ALX is offline  
Old 15-09-05, 10:41   #12
UGA

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 558
Default

Nu stiu de ce se cearta lumea atata pe marginea acestui subiect....fara cauciucuri adecvate supra e dezavantajata iar o cursa pe un drum circulat cu praf e..... in avantajul subaru.Tudose a recunoscut foarte FRUMOS ce se in tampla dupa aia......Sunt curios cu SEBI dar asta e alta problema si poate nu mai scriu pe forum decat cei care AU MACAR CARNET DE CONDUCERE NU DE SCOLAR.....CELORLALTI le urez sa BAFTA LA TEZA
UGA is offline  
Old 15-09-05, 14:42   #13
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cu seby sunt curios pe 1000 de m ca pe 400 il bate seby .
Turbo110 is offline  
Old 15-09-05, 16:40   #14
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cei care isi dau cu parerea ca pe 400m castiga SEBI au vazut vreodata masina lui SEBI alergand pe 400M ?
daca tot sunt asa convinsi ca bate pe 400 de ce nu sunt la fel de convinsi ca bate si pe 1000 ?
nu aveti destula imaginatie ?
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline  
Old 15-09-05, 23:18   #15
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default


Sincer dupa cum vedeti pe mine curiozitatea nu ma roade si mi se cam rupe de cine este in fata la 400 si 1000m , iar eu sunt incantat de cum imi merge masina.
Nu uitati un fapt cand vreau ceva cu adevarat am sa reusesc.
SEBASTIAN is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -