Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-05-05, 21:24   #31
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

o sa fie interesant 157 ala ...
Rolex_Logan is offline  
Old 20-05-05, 14:38   #32
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

asta-i alfeta...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	alfaromeovisconti_01_lg_199.jpg
Views:	72
Size:	103.8 KB
ID:	27656   Click image for larger version

Name:	alfa_romeo_visconti_g_115.jpg
Views:	72
Size:	25.9 KB
ID:	27657  
aleks is offline  
Old 20-05-05, 16:48   #33
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

dupa pozele de mai sus cred k le scad acctiunile celor de la mercedes :P
Rolex_Logan is offline  
Old 20-05-05, 16:54   #34
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

sincer cred ca e prea devreme ca alfa sa lanseze o masina cu un asemenea design...sunt de parere ca nu e timpul ei...
blowwind is offline  
Old 20-05-05, 16:55   #35
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

te contrazic ... seamana cu CLS un pic nu esti de parere?
Rolex_Logan is offline  
Old 20-05-05, 16:59   #36
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

blowwind spune asta pt ca la alfa designul nu a fost niciodata o problema.
mai ales acum cand au niste masini absolut frumoase.
iar mercedesul CLS dupa parerea mea e o strutocamila. cu geamurile pe spate mai mici ca geamul meu de la baie.
au scos mazda rx8-ul care e o masina cu 4 usi si look de coupe si acum toti se ingramadeasc sa faca la fel.
COObra is offline  
Old 21-05-05, 10:44   #37
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Rolex_Logan\"
stai sa vina black sa vezi ce o sa zica el despre CLS ... oricum mi-a placut de tine ai desfintat mercedesu CLS ala dupa care toata lumea cade-n cur ... BRAVO
stii care e problema la modelele astea de nisha, care se adreseaza unui segment nou creat de public tinta? e foarte greu sa incalci tiparele create si sa obisnuiesti oamenii sa-ti priveasca masina si altfel decat ca pe un exercitiu stilistic ciudat... si din punctul asta de vedere cred ca cls-ul si-a facut bine intrarea in lume, are mai multi admiratori decat contestatari...
aleks is offline  
Old 21-05-05, 22:39   #38
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

mai eu nu zic k cls nu este o mashina cu un design mai special insa eu unu in ALFA vad o mashina agresiva care imi sugereaza \"apasa acceleratia si ai sa vezi ce pot sa fac\" pe cand CLS are ceva de genu \"pot si eu dar mai bine mai incet\" adik imi inspira doua personalitati diferite...
__________________
Oricat ai evita radarele politiei tot te va prinde unu mai devreme sau mai tarziu. Fii cu ochii in 4!!!

Renault Clio Symbol Expression 1.4 16v
Rolex_Logan is offline  
Old 23-05-05, 08:26   #39
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Rolex_Logan\"
mai eu nu zic k cls nu este o mashina cu un design mai special insa eu unu in ALFA vad o mashina agresiva care imi sugereaza \"apasa acceleratia si ai sa vezi ce pot sa fac\" pe cand CLS are ceva de genu \"pot si eu dar mai bine mai incet\" adik imi inspira doua personalitati diferite...
exact.. au alt public tinta, au slr sau clk pentru sportivitate pura, cls-ul pur si simplu se adreseaza altui tip de public, mai matur, care isi doreste un s class sportiv ca un coupe, dar fara a fi nevoit sa se limiteze la doar 2 portiere...
aleks is offline  
Old 23-05-05, 16:19   #40
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

good point
Rolex_Logan is offline  
Old 25-05-05, 15:52   #41
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

Iar trebuie sa ii inchid gura lui rolex asta... Bey cu ce masina poti concura de la alfa romeo...vestita masina de fuga.. in fata la mertz? Cu ce motoare se lauda alfa? Ce vanzari are alfa fata de mercedes... De ce Alfa nu este in America asa raspandita ca Mercedesul? ... De ce lumea alege mercedes? ... Care e de durata mai mare ? Si acu sa incepem la mercedes... Are cu ce se lauda in fatza la carutza de ALfa Romeo.. ca c-am asta e comparatia... Si motoare destul de mari si puternice.. pe cand alfa are motoare mici... Industria ta de alfa romeo dc nu face motoare mai mari?
Si nu mai ne bate atat la cap cu Sele Speed ca sincer nu are sanse la ce bolide are mercedesul la motoare mari...poate sa o tragi cu un mclaren F1.... Un SL 55 AMG are 500cp ..pe cand alfa 157 care apare are 420cp si va scoate si mertz-ul ceva mai bun.. asa ca alfa e in urma cu mult in fatza mercedesului... Deci nu suporta comparatie masinile ... Mercedesul Net superior fata de alfa romeo... Si nu mai face comparatie la motoare care sunt puse pe masini (nu de fuga ci pentru lux mai mult) pey ma raule gaseste tu ceva d ela alfa sa faca fata la SL 55AMG si asa e ca tine...
Oare de ce alfa nu reuseste ce mpoate mercedesul.. In primu rand pretul isi spune cuvantul..intre ele...
blak is offline  
Old 25-05-05, 16:49   #42
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

Quote:
un roman franeaza in mai putini metri decat o dacie ... bine iteles de la aceeasi viteza la 0 Km/h
si ti se pare deplasata afirmatia?
ai idee ce inseamna frane pe aer la camion? ai idee de ce sunt asa la camion? PT CA SUNT MAI EFICIENTE.
plus ca iar comparatia asta ar fi de kakao.
un roman are 7 tone capul de tractor si 12 tone semiremorca.
o dacie are 900 de kile. cum poti sa compari masini de gabarite TOTAL diferite si cu sisteme de franare total diferite. sa nu mai vorbim de numarul de roti
COObra is offline  
Old 25-05-05, 17:49   #43
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re:

-----

on topic:aleg Mercedes deoarece sunt recunoscute pentru fiabilitate+ca-mi plac toate modelele.
 
Old 25-05-05, 20:30   #44
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

TERMINATI CU DISCUTIILE FARA LEGATURA CU TOPICUL!!!!!
RoSonic is offline  
Old 26-05-05, 21:59   #45
baghy83

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
Default

eu la acelasi tip de motor adica 2000 de cmc aleg alfa fara nici o indoiala.mi se par aiurea comparatile intre alte modele pt ca mercedes este net superior mai ales la imagine si calitate dar ca sportivitate nici o sansa pt steluta nemteasca.Alfa este in galaxia Fiat dar nu o duce bine,de fapt asta e situatia in toata familia fiat mai ales acum ca ferrari e pe nicaieri,macar aia ii mai salvau.Grupul Fiat are noroc cu vehiculele industriale ca daca ar fi dupa castigurile din vanzarea de autoturisme dadeau de mult faliment.Si nu uitati ca exista partea sportiva a familiei Fiat creata de curand din care pe langa alfa romeo mai face parte si maserati.Din aceasta cauza alfa va scoate doar masini mici si fara prea multe pretentii pt a nu face concurenta surioarei maserati deci in viitorul apropiat nu prea o sa vedem alfa sa concureze cu cls sau sl sau alte minunatii nemtesti.Se pare ca am iesit in afara subiectului dar repet la 2000 de centimetri cubi mercedesul nu are sansa
baghy83 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -