Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-05-05, 19:02   #16
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default super mashini

ferrari enzo arata nashpa shi gt-ul de la porsche arata super,dar ferrari-ul costa cat 4 porscheuri
SHOGUN-A8 is offline  
Old 17-05-05, 19:11   #17
Ciro_zel

Stage 5
 
Ciro_zel's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: super mashini

Quote:
Originally Posted by \"SHOGUN-A8\"
ferrari enzo arata nashpa shi gt-ul de la porsche arata super,dar ferrari-ul costa cat 4 porscheuri
Daca si ENZO arata nashpa atunci eu am 3 OO ( mai bine zis OOO ) , vopsite in 3 culori
Ciro_zel is offline  
Old 19-05-05, 07:56   #18
EMaiL
Mercedes Driver

Stage 5
 
EMaiL's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 618
Member of:
[4 Speed Squad]
[MERCEDES]
Default

parerea mea este ca ambele sunt marfa... dar enzo este pt baieti grei cu oo si picior de plumb, iar porschele gt pt nevestele lor

deci eu prefer enzo... masina de formula 1 \"tuningita\" pt strada
EMaiL is offline  
Old 19-05-05, 21:30   #19
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

eu am mai avut uun topic legat de NEMTZI versus ITALIENI ... oricum nemtii au desing de strada pe toare masinile pe cand italienii au un design mult mai sportiv si un pic mai pt piste ... si oricum aleg enzo
__________________
Oricat ai evita radarele politiei tot te va prinde unu mai devreme sau mai tarziu. Fii cu ochii in 4!!!

Renault Clio Symbol Expression 1.4 16v
Rolex_Logan is offline  
Old 20-05-05, 14:37   #20
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

frumoase dar nu atat de frumoase pe cat de mult costa... prefer un domestic seria 6 in 10% din banii aia. nu am kiar atatea fite incat sa simt nevoia de masini exclusiviste de serie limitata bla bla bla
aleks is offline  
Old 20-05-05, 16:24   #21
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default

si yo prefer tot enzo...dar sunt de parere ca aceste 2 masini nu sunt pt. Romania..nu prea ai pe unde sa umblii cu ele pe la noi
__________________
mike20 is offline  
Old 20-05-05, 16:44   #22
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

nu e adevarat ai pe unde sa umblii dar nu cred k ai merge mai mult de treapta a doua prin romania cu ele
Rolex_Logan is offline  
Old 21-05-05, 12:47   #23
darcu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 80
Default

atata timp cat un enzo costa 2x cat un carrera gt si performantele sunt mai bune doar pe hartie (nu ai sa iti dai seama de 0.3 la acc si hai sa fim seriosi ca nu merge nimeni cu peste 300) prefer gt-ul si mai lasat-o cu enzo is 399 de parca gt ar fi 50000 ... ideea e Ferrari e pt fitosi iar Porsche pt cunoscatori (desi in cazul celor 2 e Ferrari e mai mult pt fitosi decat GT ca la pretul asta amandoua is pt superbogati)
darcu is offline  
Old 21-05-05, 13:45   #24
eEnzo0

Stage 1
 
Join Date: May 2005
Posts: 20
Default lolz

Fratilor voi habar nu aveti despre ce vorbiti aici?Nush pt ce mai postati?Incercati sa intrati pe WWW.RACINGFLIX.COM sa va faceti o parere despre cele 2..La ora actuala ...cea mai rapida masina pe circuit este Pagani Zonda..apoi urmeaza...koenigsegg CCR...ca sa nu mai zicem ca Enzo ferrari...este cu putin in fatza Ferrari F40..da..batranul F40 e lider la categoria lui...asa ca sa nu ne mai dam atotstiutori ca asta e cea mai cea...sa fim seriosi..cine isi ia un Enzo Ferrari...e un fudul..nu ca ar avea nevoie...eu unul mi'as dori o Supra sau un Skyline Gtr 34..mai ieftin si mai rapid pe sfert de mila.
eEnzo0 is offline  
Old 21-05-05, 18:09   #25
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

sincer nu ne intereseaza ce ti`ai cumpara tu sau ca F40 e mai rapida decat enzo....
este o comparatie intre enzo si carerra gt...asa buh bye
blowwind is offline  
Old 21-05-05, 18:57   #26
darcu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 80
Default

si hai sa fim serioss ... cine ar prefera o supra fata de un enzo ... vb de doua masini din clase total diferite ... si o supra stock nu e mai rapida decat un enzo ... dupa ce mai bagi vreo 100.000 $ da iei un enzo ... da asa bagi intr-un enzo si sconti peste 1000 cp si ... nu mai ai concurenta
P.S. .. mai lasa-ma cu Zonda cea mai rapida ....
darcu is offline  
Old 21-05-05, 22:36   #27
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

acuma poate o sa ziceci k aberez dar eu unu daca m-ai pune sa aleg dintre un SKYLINE si un ENZO nissanu sa aiba un turbo shmecher si sa mearga pana la 10 de rotatii pe minut ... pe ala l=as alege ... pe bune ... k in definitiv iti iei ferrari ca sa ce sa iei ochii lumii k e enzo si cam atat ... dar daca ma pui sa aleg intre porsche si enzo il iau be enzo pt k tin cu italienii
Rolex_Logan is offline  
Old 21-05-05, 22:43   #28
Christian

Stage 2
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 65
Default

porsche-ul... arata mai stilat... enzo-ul e mai mult un \"exercitiu\" de design... parerea mea...
oricum pentru 99.(9)% din cei ce au scris aici cele doua vor ramane la stadiul de vis frumos
Christian is offline  
Old 22-05-05, 09:57   #29
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

defapt toata lumea stie ca porsche este si mai accesibil ca pret si deaia poate nu multa lume daca ar avea o suma considerabila de bani si-ar lua un porsche si cred ca ii inteleg ...
adica daca luam romania ca exemplu cu un porsche mai ai pe unde sa mergi dar cu un enzo ... daca iei o groapa cu un enzo cred ca te apuca plansu asta ca sa nu mai vorbim de frica cu care eu unu as sta la semafor sa nu intre vreun dobitoc in spatele meu cum a intrat in supernova lu tata ...
Rolex_Logan is offline  
Old 22-05-05, 11:14   #30
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Rolex_Logan\"
defapt toata lumea stie ca porsche este si mai accesibil ca pret si deaia poate nu multa lume daca ar avea o suma considerabila de bani si-ar lua un porsche si cred ca ii inteleg ...
adica daca luam romania ca exemplu cu un porsche mai ai pe unde sa mergi dar cu un enzo ... daca iei o groapa cu un enzo cred ca te apuca plansu asta ca sa nu mai vorbim de frica cu care eu unu as sta la semafor sa nu intre vreun dobitoc in spatele meu cum a intrat in supernova lu tata ...
buey deci nu se refera nimeni la ROMANIA.....este o comparatie generala intre 2 masini...nu iei cazuri particulare gen in romania gropi in india strazi inguste ETC.... X vs Y si punct!!!
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -