Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-16, 00:21   #1
rtfm

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 27
Default Alegere grea

Skoda Octavia vs Volkswagen Golf 7 in cel mai rau caz 6 vs Ford Focus vs Honda Civic hatch

Skoda Octavia = 1.6 tdi
Volskwagen Golf 7 sau 6 = 1.6 tdi
Ford Focus = 1.6 tdci
Honda Civic = 2.2 diesel

Masina pe care o sa o cumpar va fi second pana in 30.000 de km si va fi una dintre acestea 4 problema e ca nu stiu care.
Ca design ceea mai urata mi se pare Focusul. Mai ales la interior multe butoane. Plus ar fi suspensia independenta pe spate, si faptul ca posed un Ford in prezent. Honda Civic ca design e ceva de genu daca iti place bine, daca nu tot bine. Am o cunostiinta de are una si mi-a zis ca ii consuma bine. Modularitate la interior dar paleta de dotari mi se pare ciudata, nu ai posibilitatea sa adaugi ce vrei tu, ci doar sa cumperi ce ofera ei ) Golful mi se pare ca are cel mai frumos design interior. Octavia cel mai frumos design exterior si practicabilitate la interior cel putin pentru mine la 1.87 cm. Caut o masina pe care o voi tine cel putin 4-5 ani. O sa fac pe an intre 18.000 si 23.000 km.

Mai consider si Audi A4 dar mi se pare scumpa ca intretinere pe termen lung. Astept si alte pareri, multumesc.
rtfm is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -