Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-15, 21:41   #1
MBK04

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 3
Post Bmw 320 Vs audi a4 VS vw passat

Salut...Vreau sa imi achizitionez o masina este prima mea masina si de aceea va cer parerea ..Eu am 3 modele care le-asi vrea un bmw 320 din anul 2003-2004,audi a4 anul 2005 sau vw passat 2006-2007 ( Tin sa mentionez ca asi vrea motor de 2.0 diesel) -Buget maxim alocat pentru ele 6000 euro...Eu ma gandeam la audi sau passat pt ca sunt ceva mai noi si cred ca nu sunt asa de scumpe ca intretinere ca bmw..Daca puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi v-asi fi recunoscator...Multumesc.
MBK04 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 11:24   #2
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Bmw 320 Vs audi a4 VS vw passat

Salut.
Daca vrei spatiu atunci ai de ales intre Passat si Audi A4. Aici, depinde de gustul fiecaruia, dar cred ca multi sunt de acord ca dpdv design, materiale interior Audi este superior Passat-ului. Motoarele de 140CP nu au atras multe laude. Pe de alta parte exista varianta de 170CP de care insa nu stiu prea multe.
BMW este reusit din mai toate punctele de vedere, mai putin spatiu. Nu ca nu are, dar ...... daca ai de mers drumuri lungi, 4 persoane ....... atunci nu prea recomand BMW.
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 12:12   #3
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Bmw 320 Vs audi a4 VS vw passat

Daca vrei spatiu uita de a4 sau passat si cauta o skoda superb.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 13:30   #4
MBK04

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 3
Default Re: Bmw 320 Vs audi a4 VS vw passat

Pai eu am 20 de ani nu prea imi trebuie mie spatiu nu prea fac drumuri lungi..doar ce ies eu cu prietena mea sau cu amicii in rest drumetii nu...nici nu asi vrea o marca care sa ma omoare cu costurile in fiecare luna sau din belea in belea..Din cate am citit pe forumuri si audi si passat au cam aceleasi probleme dar inafara de problemele cu injectoarele sunt masini bune din cate am inteles eu de la ceilalti conducatori si de asta m-am axat pe aceste 3 masini.
MBK04 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -