Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-07, 14:58   #16
Eagleee

Stage 5
 
Eagleee's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 640
Default Re: Ursulet vs Pisicuta

Pisicutan nu era asa de reusit cum era ursul, pur si simplu fiindca era o masina de strada, era facut incat cat mai multi sa cumpere (ex masini japoneze) fara thrill, fara orice pasiune, chera si cu motorul 2,5i are lenta, suspensie prea moale.
Inca o problema, din sedan sa facut coupeul...deci coupeul nu e chear bun
La e30 era altfel, mai ales la cele inainte, coupeul este facut pentru a fi coupe, nu un sedan mai scurt (deci luati ursulet coupe)
Dar ca motorizare sa pui alt motor, total alta, una mult mai mare, ceva M fiindca technologie este veche...ori cum punem dar e veche, injectia aia...ma rog.
Ca baza de tuning este bun ursul, dar trebue sa schimbi mult la el pana ajunge la un nivel corespunzator. Dar daca vrei sa folosesti standard... ...numai M...
Eagleee is offline   Reply With Quote
Old 08-01-08, 01:37   #17
venom2110

Stage 3
 
venom2110's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 98
Default Re: Ursulet vs Pisicuta

Majoritatea sunt subiectivi!!!! Pisik e mai frumos clar,teh mai noua! Am urs,sunt f multumit dar as prefera sa am pisik sincer! Oricum ca istorie pisikuta nu se compara nici pe departe cu E30-ul si E30 face inca senzatie mai mare, cel putin printre cei de varsta mea!
venom2110 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-08, 22:27   #18
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Ursulet vs Pisicuta

e 30 si la frumusete si la fuga si la pret mai putin la tehnologie dar tot ursu ramane sefu ,pisik e mai blanda
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-08, 22:27   #19
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Ursulet vs Pisicuta

eu prefer ursul...nu are aceeashi aerodinamica ca si pisicuta insa e mai agresiv shi mai rezistent
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 00:13   #20
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Ursulet vs Pisicuta

Pisica blanda poate zgaria rau !:P Deci si eu prefer E36, mi se pare totusi mai agresiva, imi place si ursul dar parca mai frumoasa e pisica
aXeL.ZeY is offline   Reply With Quote
Old 13-01-08, 22:43   #21
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: Ursulet vs Pisicuta

Eu as alege pisicutza , il cam bate pe ursuletz la toate capitolele. O parere personala, eu din cate am vazut , ursu nu este mai rapid ca pisicutza pe 400 de metrii. Aderentza la plecare mi se pare mai proasta la urs. Singurele +uri pe care le are ursuletzul sunt costurile de intretinere mai mici si cu pisicutza nu o sa potzi sa faci niciodata cerculetze cum faci cu ursu.
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 14-01-08, 09:55   #22
Daxter
BMW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 463
Default Re: Ursulet vs Pisicuta

eu am ursuletz cu motor de pisicutza de 1.8, sincer, imi place mult motorul, trage bine, desi e foarte mic, in vara asta ma bate gandul sa bag un motor de urs 12 valve cred pisica arata mai bine dar ursuletul tot ursulet ramane am vazut pe bmwzone un post cu un bord de pisica pus pe urs, arata superb, ma bate gandul bordul de pisica e mult mai misto, urs rocks :P
Daxter is offline   Reply With Quote
Old 14-01-08, 13:25   #23
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ursulet vs Pisicuta

Mie nici una nu imi trebue standard...numai cu tuning, motoare turbo sau M de peste 3 litri.

Daca vreti ursi modificati uitati aici:
http://www.pure-pf.com/phpBB2/viewfo...7ab40d6025f359
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 12:43   #24
ar_66_rau
BMW Driver

Stage 5
 
ar_66_rau's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,210
Member of:
[BMW]
Smile Re: Ursulet vs Pisicuta

e36 pt estetic.....si e30 pt "distractie"....
ar_66_rau is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -