| VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC |
|
View Poll Results: Lada sau Dacia???
|
|
Lada
|
  
|
131 |
35.50% |
|
Dacia
|
  
|
238 |
64.50% |
13-05-07, 14:45
|
#16
|
 Stage 4
Join Date: Apr 2007
Posts: 266
Member of: [DACIA] [NoSpeedLimit Romania Club]
|
Re: Lada vs Dacia
dacia pentru ca: arata mai bine,e mai ieftina si se tine bine si la motor.
|
|
|
15-05-07, 15:08
|
#17
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of: [Opel]
|
Re: Lada vs Dacia
Lada e tanc la tabla cari cu ea ......arcuri pe foi tractiune spate insa e lenta,vibreaza,consuma de te rupe Lada 1200 12% si Lada 1500 15% e direct proportional......Lada 1500 are 88cp deci face Dacia muchi.......
|
|
|
20-05-07, 12:18
|
#18
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
|
Re: Lada vs Dacia
Lada 1500, carburator ozon II consum oras 11%, afara 7,2% cu o viteza medie de 100km/h iar la 160km/h consum 18%.
Masina a fost fabricata in 1980, foarte buna pentru offroad, dar si sosea, rezistenta mare in timp fata de Dacia, comoda atunci cand aduci mici modificari, cu o putere pe masura mai ales cand este incarcata la capacitate maxima. Are o putere deosebita in panta, practic nu retrogradezi in trepte inferioare, daca motorul are cei 80cp (toti).
Net superioara Daciei!
PS. Lada nu are foi de arc pe spate! Doar Moskviciul si Volga. Are arcuri standard cu telescoape inclinate pentru a se mentine bine in curbe. Optional pe spate se pot adauga si perne de aer.
__________________
Chevrolet V210
Last edited by nt98adu; 20-05-07 at 12:21.
|
|
|
21-05-07, 16:43
|
#19
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of: [Opel]
|
Re: Lada vs Dacia
are un amic de al meu....Lada 1200 cu arcuri pe foi pe spate...io fi poos tacsu mare nujtiu.......la 160km\h atunci cand era buna nu!?!?!? si 18% consum....atata aveam cu un 320d din 2001 la 230km\h
|
|
|
21-05-07, 16:52
|
#20
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
|
Re: Lada vs Dacia
Am crezut ca era standard cu foi de arc, caci nu am vazut nici una. Modificari se pot aduce atat la Lada cat si la Dacie.
160km/h a mers in 2002. Acum nu stiu daca prinde mai mult 130! Actualul proprietar a lasat-o sa cada tare.
|
|
|
21-05-07, 17:03
|
#21
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 356
|
Re: Lada vs Dacia
lada se invarte shi inca bine de tot, nu doar pe ulei sau ploaie ci pe asfaltul curat. daca o usurezi mult, mai ales pe spate(fara scaune shi cam tot ce poti arunca din ea) chiar face minuni (sper sa nu vina vreunu sa imi zica ca nu trage ca un urs sau cine shtie ce V 
cocluzia, cu toate ca ma repet
depinde ce vrei sa faci cu ea
eu zic ca LADA rullez
numai de bine
__________________
Viteza poate fi limitata electronic, prostia nu! |#|#| Logan 1,4 MPI in curs de modificare vizuala
|
|
|
10-07-07, 02:25
|
#22
|
Stage 3
Join Date: Jul 2007
Posts: 87
|
Re: Lada vs Dacia
Lada e fiat. Dacia mi se pare urata. Dak te uiti atent la o lada poti gasi unghiuri in care aduce a muscle car. Spatele la Dacie e cat de nashpa poate fi. Lada are design "italian", Dacia frantuzesc.
|
|
|
12-07-07, 22:16
|
#23
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of: [RENAULT]
|
Re: Lada vs Dacia
|
|
|
15-07-07, 18:54
|
#24
|
|
NoSpeedLimit Romania Club Member
 Stage 5
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [SKODA]
|
Re: Lada vs Dacia
Dacia - pt ca sunt patriot
|
|
|
17-07-07, 22:38
|
#25
|
|
Old School Cars
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,342
Member of: [VW] [2 Roti] [Old School Cars]
|
Re: Lada vs Dacia
tot pe dacie m-as duce .. se gasesc piese  )
|
|
|
31-07-07, 16:19
|
#26
|
Stage 1
Join Date: Jul 2007
Posts: 14
|
Re: Lada vs Dacia
LADA  ...mini muscle car
|
|
|
01-08-07, 02:25
|
#27
|
Stage 2
Join Date: Aug 2007
Posts: 33
|
Re: Lada vs Dacia
se fac glume multe la adresa la "DACIA" ... da` totushi .. da`o in mortii ei de lada  ) ne trebuie un pik de patriotism
|
|
|
04-08-07, 23:36
|
#28
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 994
|
Re: Lada vs Dacia
decat o lada-la propiu si la figurat
mai bine o dacie
|
|
|
12-08-07, 09:49
|
#29
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,501
|
Re: Lada vs Dacia
lada este peste dacie , oricum sunt unele si unele
|
|
|
12-08-07, 09:50
|
#30
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,501
|
Re: Lada vs Dacia
depinde ce model de lada
pt ca.....as alege dacia..cu toate ca lada este peste ea
|
|
|
|
|