Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-07, 00:41   #76
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Golf 4 VS Opel Astra/Vectra VS Seat Leon VS Ford Focus

Seat leon pana la capat ,e bestial designul la masina asta.La performante nu ma pronunt ,nu ma intereseaza cat face pe 0-100km/h sau alte detalii tehnice.Daca o sa am bani garla sa bag in masini probabil o sa-mi fac un prototip:P
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 01:20   #77
Mariusz_PH

Stage 3
 
Mariusz_PH's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 107
Default Re: Golf 4 VS Opel Astra/Vectra VS Seat Leon VS Ford Focus

Opel Vectra
Mariusz_PH is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 17:52   #78
ovpas

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 3
Default alegere

Sincer am auzit de la multi ca Golf IV este o masina buna. Dar deoarece sunt cate 10 in fiecare parcare am renuntat la ideea de a-mi lua unul.(prea populara, parca e dacia 1310-> de acum 10-15 ani). Mi-a placut mult opel astra dar sunt cam firave. Odata ce e sh nu se stie. Eu am ales un ford focus. e robusta, mica, te strecori repede in trafic si ceea ce este laudabil la ea este ca a fost aleasa si masina anului. Totusi interiorul este un dezavantaj fata de rivale. Despre Leon ce pot sa spun? Un coleg de facultate si-a adus unul din Germania si e f multumit de el. Adevarul ca nu e prea umblat si e si oleak de tuning exterior.

Oricum toate aceste 4 masini au avantaje si dezavantaje. Cand alegi una trebuie sa te gandesti pt ce iti trebuie... Pt drum lung, naveta, sa te lauzi ca ai masina sau sa faci drifturi. Eu zic ca cea mai buna alegere este a celui care isi cumpara o masina gandindu-se la scopul principal de folosire. Iar cei care vor sa se laude le recomand sa se gandeasca pe viitor la intretinerea masinii.

LA alegere ganditi-va ca se tot spune o vorba: "Masina nu mai e un moft ci o necesitate"
ovpas is offline   Reply With Quote
Old 15-01-09, 02:34   #79
jeje_suis

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1
Exclamation Re: Golf 4 VS Opel Astra/Vectra VS Seat Leon VS Ford Focus

in fuga vreau sa-ti spun ca leonu' ar fi alegerea cea mai buna dar iti dau un sfat: odata achizitionat fa-ti rost de una(x4) bucata de roata de 17 macar, asta daca nu vrei sa te depaseasca rotile din spate. bye
jeje_suis is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -