Quote:
|
...amice traiesti prea mult din configuratoare...revino in viata reala...
|
Ia du-te tu si intreaba la Radacini de exemplu de un OPC.Dupa ce omul iti da oferta (identica cu aia de pe net,surprinzator,la fel ca la toti producatorii) intreaba "Cu cat o cumpar de fapt ?" O sa ai o surpriza placuta...
Iarasi,incearca la Metrotehnica sau Porsche cu o Cupra,mai ales daca vrei una de pe stoc,si ofera un pret cu cel putin 2500 EURO mai mic decat cel oficial.O sa fii la fel de surprins.
Ce am scris mai sus era mai demult,cand economia mergea bine.Acum,intr-o lume cu reduceri de 5000 EURO la Vectra si 8300 EURO la Seria 3,surpriza s-ar putea sa fie si mai placuta.
Bineinteles,pentru asta trebuie sa nu fi idiot si sa accepti pretul de lista.
Quote:
|
deci masina care se afla pe stock costa 31 mii
|
Chiar merita sa dai 2000 euro pe vopsea la o masina care costa 25.000

Acum inteleg cum faci tu preturile alea...si dupa cum am zis meriti sa conduci o compacta de 100 CP si 22.000 EURO.
Quote:
|
stau bara la bara in trafic si prefer sa ma simt confortabil si sa dispun de cat mai multe gadgeturi
|
Si o sa faci un cacat cu ele.O sa tii clima pe automat,radio pe un post oarecare,si o sa te uiti pe geam facand spume ca nu ajungi mai repede unde ai treaba.Sau poate regretand ca ai dat 2000 EURO pe vopsea,3000 EURO pe tapiserie si 2000 EURO pe o navigatie care nu merge cum trebuie.