Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: BMW sau Golf?
BMW 3.16 e36 53 54.08%
Golf 3 TDI 45 45.92%
Voters: 98. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-12, 10:14   #76
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
e o placere cand cu cazanu de 20 ani iti bat masina din 2012=)))))))))
Hai, uimeste-ma! da-mi exemplu de 3 masini de aceeasi cilindree/CP din aceeasi clasa, care sa "faca", sa "bata" 3masini similare din 2012. Dar fara raritati si editii limitate gen Golf2 Rally, lancia delta integrale sau mai stiu eu ce masina cu twtin turbo. exemple de masini normale de strada, de familie vreau. Ia sa te vad. Exclusiv la performanta ma refer. Si fara japoneze si coreene.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 13:01   #77
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
e o placere cand cu cazanu de 20 ani iti bat masina din 2012=)))))))))
scuze....plasticu din 2012 ca doar plastice mai sunt acu!


Tu ai mers intr-o masina fabricata in 2012 din clasa premium a unei marci ? Nu mai zic de condus...ca mai apoi sa te urci in masina ta, si sa te simti ca intr-o cutie la propriu?
Ti-ai modificat un bmw mai batran ca mine( intr-un mod frumos, recunosc. imi place masina) ai primit admiratia pasionatilor, si uite ca dupa multa munca te-ai ales cu o masina frumoasa...corect? Dar as fi tare curios, sa vad ce realizari ai in viata in afara de o masina facuta din pasiune?
Ce facultate ai terminat ? Ti-ai intemeiat o familie, ai cu ce sa o intretii ? Iti permiti sa pleci in concediu si sa te simti bine? Nu cred..
Toti pasionatii strange-ti din buci sa va vopsiti masinile in nu stiu ce culori, sa va luati nu stiu ce piese...si intr-o zi cand o sa tragi si tu, si altii ca tine (pasionati pentru fiare vechi) o linie asa...sa vedeti cam ce realizari aveti in viata..o sa fie doar o masina sau mai multe masini la fel de vechi, modificate si muuuulte prietenii legate pe la diverse intalniri la care s-a ajuns cu greu..(ca na...e greu cu banii si noi ce castigam...bagam in masina) cu alti pasionati de fiare vechi.
Ia-ti omule o masina noua, sa stii ca nu s-au mai f*T8t altii in ea, o modifici modest, sa fie a ta ! Sa o recunosti in parcare, si atat. Viata nu se rezuma la niste masini.
Pasiunea necesita bani. Nu ii avem...sanatate ! Ii admiram pe cei care isi permit.
Eu unul vreau ca intr-o zi sa am relizari mult mai mari decat cateva masini cu o culoare mai speciala pe ele. Sa nu ma simt ca am facut umbra pamantului degeaba...
Dar ma rog..fiecare cu ale lui.

Si ca sa fiu ontopic: Ia-ti Golf 3 pentru inceput.

Last edited by vinyl; 05-05-12 at 13:06.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 13:06   #78
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Tu ai mers intr-o masina fabricata in 2012 din clasa premium a unei marci ? Nu mai zic de condus...ca mai apoi sa te urci in masina ta, si sa te simti ca intr-o cutie la propriu?
Ti-ai modificat un bmw mai batran ca mine( intr-un mod frumos, recunosc. imi place masina) ai primit admiratia pasionatilor, si uite ca dupa multa munca te-ai ales cu o masina frumoasa...corect? Dar as fi tare curios, sa vad ce realizari ai in viata in afara de o masina facuta din pasiune?
Ce facultate ai terminat ? Ti-ai intemeiat o familie, ai cu ce sa o intretii ? Iti permiti sa pleci in concediu si sa te simti bine? Nu cred..
Toti pasionatii strange-ti din buci sa va vopsiti masinile in nu stiu ce culori, sa va luati nu stiu ce piese...si intr-o zi cand o sa tragi si tu, si altii ca tine (pasionati pentru fiare vechi) o linie asa...sa vedeti cam ce realizari aveti in viata..o sa fie doar o masina sau mai multe masini la fel de vechi, modificate si muuuulte prietenii legate pe la diverse intalniri la care s-a ajuns cu greu..(ca na...e greu cu banii si noi ce castigam...bagam in masina) cu alti pasionati de fiare vechi.
Eu unul vreau ca intr-o zi sa am relizari mult mai mari decat cateva masini cu o culoare mai speciala pe ele. Sa nu ma simt ca am facut umbra pamantului degeaba...
Dar ma rog..fiecare cu ale lui.

Si ca sa fiu ontopic: Ia-ti Golf 3 pentru inceput.
=)))))))))))))))))))=)))))))))))))))) ba baiatule tu la 19 vi sa imi zici mie ce realizari am avut?????
de unde stii tu ce fac eu in viata de zi cu zi??
ca am o masina veche modificata facuta pe gustu meu aia nu inseamna ca aia e doar singura mea realizare....dar esti pustan o sa intelegi mai incolo..asa ai vb precum un om de 60 70 ani....esti patetic
bafta cu ''plasticele noi''!
__________________
motzu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 13:09   #79
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Hai, uimeste-ma! da-mi exemplu de 3 masini de aceeasi cilindree/CP din aceeasi clasa, care sa "faca", sa "bata" 3masini similare din 2012. Dar fara raritati si editii limitate gen Golf2 Rally, lancia delta integrale sau mai stiu eu ce masina cu twtin turbo. exemple de masini normale de strada, de familie vreau. Ia sa te vad. Exclusiv la performanta ma refer. Si fara japoneze si coreene.
las joacate nfs ca e mai bine))))
hai sa nu o mai dam in oftopic sa il lasam pe om sa aleaga ce vrea el !
motzu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 13:23   #80
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Chiar as vrea sa te cunosc, si sa vad cu ce te lauzi.
Ce lucrezi, daca nu e cu suparare? Si te rog sa fii sincer, nu e o rusine sa muncesti...orice ar fi !

Si mai sus mi-am exprimat mai multe puncte de vedere, dar ai raspuns la 2 dintre ele. Si n-ai raspuns bine...

Jura-te ca intretii tu E36-le ala fara nicio problema din punct de vedere financiar. Iti pica ceva pe ea, ori te imprumuti si bagi un drum la dezmembrari, ori astepti sa mai produci si tu ceva...Deci cum am spus...clasicul "strans din buci" doar ca sa ai pe numele tau o masina facuta cu "manutele" tale "DIN PASIUNE PENTRU FIARE VECHI" !!
Te rog sa ma contrazici cu argumente solide si reale.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 13:25   #81
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Chiar as vrea sa te cunosc, si sa vad cu ce te lauzi.
Ce lucrezi, daca nu e cu suparare? Si te rog sa fii sincer, nu e o rusine sa muncesti...orice ar fi !

Si mai sus mi-am exprimat mai multe puncte de vedere, dar ai raspuns la 2 dintre ele. Si n-ai raspuns bine...

Jura-te ca intretii tu E36-le ala fara nicio problema din punct de vedere financiar. Iti pica ceva pe ea, ori te imprumuti si bagi un drum la dezmembrari, ori astepti sa mai produci si tu ceva...Deci cum am spus...clasicul "strans din buci" doar ca sa ai pe numele tau o masina facuta cu "manutele" tale "DIN PASIUNE PENTRU FIARE VECHI" !!
Te rog sa ma contrazici cu argumente solide si reale.
ai pm!
motzu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 15:31   #82
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Mie sincer nici masina lui nu-mi place

Si degeaba va apucati voi sa turnati pledoarii peste pledoarii.

La final de linie, tot niste nevoiasi ramaneti. Sunt convins ca daca ati fi avut banii, nu indreptati tablele pe un E36 de 2000 Euro.

Vinil, v-a zis-o binisor, si voi oameni cu ochelari de cal ati sarit, citez:

"ba baiatule tu la 19 vi sa imi zici mie ce realizari am avut?????
de unde stii tu ce fac eu in viata de zi cu zi??

Iti zic eu. N-ai realizari notabile. Chiar niciuna. O slujba la 1500 RON pe luna e o minciuna. Asta e pur si simplu comportament de om de rand.
Te-ai rezumat pe comportamentul get-away, pentru ca nu poti arata ca tu chiar ai facut ceva.

Esti clasic, nespecial si ca foarte multi altii.
__________________

low sau nu ?
Predator is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 17:52   #83
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Mie sincer nici masina lui nu-mi place

Si degeaba va apucati voi sa turnati pledoarii peste pledoarii.

La final de linie, tot niste nevoiasi ramaneti. Sunt convins ca daca ati fi avut banii, nu indreptati tablele pe un E36 de 2000 Euro.

Vinil, v-a zis-o binisor, si voi oameni cu ochelari de cal ati sarit, citez:

"ba baiatule tu la 19 vi sa imi zici mie ce realizari am avut?????
de unde stii tu ce fac eu in viata de zi cu zi??

Iti zic eu. N-ai realizari notabile. Chiar niciuna. O slujba la 1500 RON pe luna e o minciuna. Asta e pur si simplu comportament de om de rand.
Te-ai rezumat pe comportamentul get-away, pentru ca nu poti arata ca tu chiar ai facut ceva.

Esti clasic, nespecial si ca foarte multi altii.
decat ca si tine mai bine asa.....esti patetic
nu vreau sa iti mai raspund ca nu imi racesc gura deageaba cu el am discutat pe pm.....
lasa of topicu ca deja te dai prea important
nu trebuie sa iti placa tie masina mea mie trebuie sa imi placa....restu e can can !
motzu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 18:39   #84
alexxpassat2003

Stage 3
 
alexxpassat2003's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

offtopic:sunt oameni in tara asta care au asa numitele "cazane" gen ursulet sau pisica chiar daca au bani sa isi cumpere cel putin un seria 5 model 2007!oare de ce?
alexxpassat2003 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 20:29   #85
spartanwarrior

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 942
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

eu am un "cazan" din asta pentru ca e viata mea, insa am si un suv de familie 2008, cu care merg cu sotia si familia pentru ca, citez "siguranta copiiilor primeaza"
iar ca mine, sunt cam toti impatimitii de "cazane". hai sa nu aruncam cu noroi in astia cu cazanele, ca n-au bani sa intretina, sau ca au slujbe de cacat, sau mai stiu eu ce. pana la urma, fiecare doarme cum isi asterne, si e liber sa-i placa ce vrea el, parerile celorlalti sunt irelevante.
hai sa terminam cu offtopicul pe forumul omului...
spartanwarrior is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 20:52   #86
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
las joacate nfs ca e mai bine))))
Pt. ce sa joc mestere NFS? nu mai sunt la varsta la care sa ma joc. Pe vremea mea jucam NFS 3, 4 si 5 pe pentium 3.

Ti-am pus o intrebare simpla, esti in stare sa raspunzi sau nu? un pasionat ca tine ar trebui sa poata raspunde. Daca doreste, daca nu o da la caterinca cu NFS, Fifa si ce jocuri se mai joaca azi.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 05-05-12, 21:04   #87
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Poate se sesizeaza un moderator de devierea de la topic si-l inchide !

Observ ca devine un topic de pus la zid posesorii de vechituri ; subiectul topicului nu se mai regaseste in postari !
Idea am prins-o: sunt frustrati pe topic si deviati enorm de la subiect atunci cand aveti argumente contradicorii ! Initiatorul nu asta a urmarit , cred ca din acest motiv nici nu a mai postat .
__________________
E38 M62B44

ex.E38 M67D40
ex.E36 M44B19
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 11:07   #88
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Initiatorul topicului cred ca a creat acest subiect la misto. Cum sa te numesti "Tibylica", sa afirmi ca ai 26 de ani, un fiu teoretic de 18 ani si sa vrei un golf3 sau un BMW de 3500E maxim. Ceva se bate cap in cap. Asa ca lasati voi chestia cu off-topic, ca asta a fost un subiect off-topic de la inceput.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 11:13   #89
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Ne destindem si noi.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 12:51   #90
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW 3.16 E36 vs. VW GOLF III 1.9 TDI?

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Tu ai mers intr-o masina fabricata in 2012 din clasa premium a unei marci ? Nu mai zic de condus...ca mai apoi sa te urci in masina ta, si sa te simti ca intr-o cutie la propriu?
Ti-ai modificat un bmw mai batran ca mine( intr-un mod frumos, recunosc. imi place masina) ai primit admiratia pasionatilor, si uite ca dupa multa munca te-ai ales cu o masina frumoasa...corect? Dar as fi tare curios, sa vad ce realizari ai in viata in afara de o masina facuta din pasiune?
Ce facultate ai terminat ? Ti-ai intemeiat o familie, ai cu ce sa o intretii ? Iti permiti sa pleci in concediu si sa te simti bine? Nu cred..
Toti pasionatii strange-ti din buci sa va vopsiti masinile in nu stiu ce culori, sa va luati nu stiu ce piese...si intr-o zi cand o sa tragi si tu, si altii ca tine (pasionati pentru fiare vechi) o linie asa...sa vedeti cam ce realizari aveti in viata..o sa fie doar o masina sau mai multe masini la fel de vechi, modificate si muuuulte prietenii legate pe la diverse intalniri la care s-a ajuns cu greu..(ca na...e greu cu banii si noi ce castigam...bagam in masina) cu alti pasionati de fiare vechi.
Ia-ti omule o masina noua, sa stii ca nu s-au mai f*T8t altii in ea, o modifici modest, sa fie a ta ! Sa o recunosti in parcare, si atat. Viata nu se rezuma la niste masini.
Pasiunea necesita bani. Nu ii avem...sanatate ! Ii admiram pe cei care isi permit.
Eu unul vreau ca intr-o zi sa am relizari mult mai mari decat cateva masini cu o culoare mai speciala pe ele. Sa nu ma simt ca am facut umbra pamantului degeaba...
Dar ma rog..fiecare cu ale lui.

Si ca sa fiu ontopic: Ia-ti Golf 3 pentru inceput.


copile....ai permis de conducere?
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -