Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: care brand este mai bun?
mazda 24 25.81%
mitshubishi 69 74.19%
Voters: 93. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 02-03-11, 22:47   #61
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: mazda vs mitshubishi

Quote:
Originally Posted by cavaliere View Post
Atatia cunoscatori pe forum-ul asta mai ceva ca pe forumurile de sah..
Pai cum sa zici ca L200 are un sistem 4x4 praf? Tu macar stii ce zici cand te referi la sistem 4x4??
Pai L200 , Hi-lux cat si orice offroad "rudimentar" fara cine stie ce blocante merge absolut peste tot.Diferentele cu blocante/fara se vad in offroad adevarat , nu pe un camp acoperit cu zapada.
Pana si o Lada Niva stock cu gume adecvate se catara pe unde nu-ti trece prin cap.
)
am vazut la vanatoare o niva care urca de rupea. am ramas masca ce bn merge si unde ajungea cu ea.

+ cea mai tare masina pt zapada si frig extrem este un l200 special facut pt polul nord! 2500 lire costa doar o anvelopa>made by hand.
__________________
vectra b 170+++
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 22:04   #62
coconutt

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 172
Default

Quote:
Originally Posted by run_forest View Post
Putin conteaza ca nu l200 este concurentul lui land cruiser.Am uitat sa iti zic ca un ford transit connect-r , a miscat boxerul cam 2 metri , si l200 deloc.Ti se pare si asta un lucru ok?Ciudat nu?Nici fordu nu e concurentul lui l200 si s-a comportat mai bine cu 2x4 decat o masina 4x4.Nici asta nu e relevant?Fara suparare dar eu am patit faza asta , tu vorbesti doar din carti ca pe multe alte topicuri . Nu are rost sa intram in polemici , ca iar te apuci sa dai search pe google sa-mi dovedesti ca tu ai dreptate . Toate cele bune
P.S daca citeai chiar tot ce am scris vedeai acolo o chestie "cand ma gandesc la mitsu ma gandesc automat la Pajero si sisteme 4x4 excelente " . Deci paralel cu realitatea nu sunt.Tu esti?
pajero sisteme 4x4 excelente....nu are

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
pajero sisteme 4x4 excelente....nu are
l200 si land cruiser sunt 2 masini total diferite te-a tras land cruiser ca are 2 tone normal...cruiserul e net superior p 4x4 dar asa ca fapt divers

Last edited by aleks; 08-02-12 at 19:08.
coconutt is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -