Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-12, 22:01   #466
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Nici dieselu de la FF nu cred ca are 8 consum urban, hai vere, iar incepti cu argumente de astea? Io as da close la threadu asta, s-a spus tot ce era de spus, ala de l-a deschis si-a luat alta masina, chiar e irelevant ce se mai discuta, fie-ti mila alecule si baga un lacatel.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 17:07   #467
RVL 2000

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 862
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Sunt oameni carora le place pur si simplu sa fie mintiti frumos iar producatorii mai profita si ei de asta.
Cati n-am auzit, "consuma x%" dar cand ii intrebi daca o verificat vreodata la pompa, raspunsul invariabil e nu.
Adevarul e ca daca mergi mult prin oras pe rute tot timpul schimbate nu-ti dai seama cum trec kilometrii si nici daca ai consum real 10-11 in loc de 8 afisat, daca nu faci un calcul,dar te bucuri ca scrie acolo 8.

Cand mergi pe rute fixe e mai usor de obervat.

Eu cu diesel si n-am rabdare sa ating 8.
RVL 2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -