Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-12, 22:52   #436
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by lorentziu View Post
as zice sa vorbeasca aici doar cine a cumparat wv golf new..adic sa vedem cine da asa o carutza de bani pe asa ''masina''..ajung unii vad sa o compare cu mertz..bmw...TREZITI-VA..never ever..wv nu va fi premium..nici audi nu ar trebuii primita in liga aia..in state audi de ex nu intra in liga mertz bmw jaguar etc..oare dc?ce sa mai vb de golf..e saracia nemntilor, mai mult de doi ani nu o tin si o vand..e urata cu craci..
ma intreb oare tu ce conduci si daca ai fost cu un audi sau vw de top
daca vrei sa fi si tu la pas cu stiriile vezi niste comentari si etc de noiile masini daca tot vorbesti de NEVER EVER
incet...deja,audi are motor mai bun ca bmw...si sunt in mare concurenta,oricine ar castiga ii diferenta minima
ex s4,bmw seria 3 si mercedes nu mai stiu exact ce model
iar vw nu produce masini de genul....singurul care ii pentru chestii asemanatoare ii Scirocco,in rest passat,golf,touareg,jetta si etc nu ii pentru aceasta categorie
ii o masina pentru POPULATIE...iar daca nemti is saraci atunci noi ce suntem?
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 23:30   #437
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
crezi ca asa ii...ook
nici o problema...eu nu ma postez ca chiar nu are rost sa intru in polemici cu colegii de pe forum
mai bine liniste,fiecare cu adevarul lui si fiecare face cu banii lui absolut ce vrea
ori cumpara trabant,dacie sau lamborghini

nu sunt fan inrait ai al marcii vw dar niciodata nu va cobor la nivelul daciei asta sa fie clar...ca vorbim de golf 1 sau de passat ori orice,ba chiar tine steagul cu brio printre bmw,audi si mercedes(ii si cea mai vanduta in europa ex prin Polo)
Raspunzi si mie ca sunt curios de raspunsul tau.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 00:13   #438
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ba chiar tine steagul cu brio printre bmw,audi si mercedes
Vorbesti serios?
Champion is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 01:57   #439
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ba chiar tine steagul cu brio printre bmw,audi si mercedes(ii si cea mai vanduta in europa ex prin Polo)
alt prieten de-al lui frantz a aparut pe aici

daca stau sa urmaresc mai multe posturi de aici pot sa trag doar niste concluzii: VW este masina suprema, tine steagul sus intre toate celelalte marci. daca vrei sa iti cumperi o masina, alege un vw, nu conteaza ce model sau cati bani ai.

ne mai miram ca acum basescu & pdl fac pe victimele dupa 8 ani de guvernare si de incalcari grave ale legilor? ba mai mult, au reinceput sa isi adune simpatizanti? sa nu mai zic ca acum 2 zile circulau 2 stiri: basescu este amarat, se plimba cu loganul, iar eba isi anuntase o nunta ca in povesti de sute de mii de euro si ca ea isi face vacantele doar prin monte carlo.


oameni buni, treziti-va!!!

Last edited by steffan; 12-07-12 at 01:59.
steffan is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 09:58   #440
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
200 eu o cifra asa pe moment si generalizat...
sunt altele care mor sub
Nu stiu de ce dar am impresia ca multe din cele 6000 de posturi ale tale sunt aberatii de genu'

Ce masina luata de noua si la sub 200mii km a cedat? si din ce cauza?
sincer nici dacia 1310 facuta dupa Revolutie nu ceda in 200mii.
Am mers cu dacie in care am bagat cel mai penal ulei iar filtrul de aer nu a fost schimbat nici macar o singura data in 19ani!!!!!!! si tot am dus-o la remat pe rotile ei.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 10:39   #441
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Nu stiu de ce dar am impresia ca multe din cele 6000 de posturi ale tale sunt aberatii de genu'

Ce masina luata de noua si la sub 200mii km a cedat? si din ce cauza?
sincer nici dacia 1310 facuta dupa Revolutie nu ceda in 200mii.
Am mers cu dacie in care am bagat cel mai penal ulei iar filtrul de aer nu a fost schimbat nici macar o singura data in 19ani!!!!!!! si tot am dus-o la remat pe rotile ei.
apoi daca schimbai filtrul ala macar anual sigur ceda, asa, ai avut mare noroc.

romani d-le.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 11:04   #442
maff_77
Audi Driver

Stage 5
 
maff_77's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,021
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[MERCEDES]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by lorentziu View Post
as zice sa vorbeasca aici doar cine a cumparat wv golf new..adic sa vedem cine da asa o carutza de bani pe asa ''masina''..ajung unii vad sa o compare cu mertz..bmw...TREZITI-VA..never ever..wv nu va fi premium..nici audi nu ar trebuii primita in liga aia..in state audi de ex nu intra in liga mertz bmw jaguar etc..oare dc?ce sa mai vb de golf..e saracia nemntilor, mai mult de doi ani nu o tin si o vand..e urata cu craci..
imi place, vad ca esti priceput in ale masinilor de casa in State, vad ca ai si o gama preferata aparte, insa vad ca esti si posesor de masina din asta autohtona. Daca citeai mai sus vedeai ca VW detine niste actiuni importante in locuri importante si detine si cateva branduri, nu are nevoie sa concureze direct cu BMW si MERTZ.
are Bugatti, Bentley,Lamborghini si culmea are si cele mai mari vanzari din lumea asta. Ca nu iti place tie golf 4 , inteleg nu ai avut si nu stii ce ai pierdut, dar citeste e strict un topic golf 4 vs dacia logan SH...diferenta fiind intre masina poporului si saracia poporului OPEL...cum ar trebuii sa chemam Loganul????
__________________
desi nu pare s-ar putea sa te fac
Presedinte T power team


раскрутка сайтов
maff_77 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 12:36   #443
run_forest

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 138
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ma intreb oare tu ce conduci si daca ai fost cu un audi sau vw de top
daca vrei sa fi si tu la pas cu stiriile vezi niste comentari si etc de noiile masini daca tot vorbesti de NEVER EVER
incet...deja,audi are motor mai bun ca bmw...si sunt in mare concurenta,oricine ar castiga ii diferenta minima
ex s4,bmw seria 3 si mercedes nu mai stiu exact ce model
iar vw nu produce masini de genul....singurul care ii pentru chestii asemanatoare ii Scirocco,in rest passat,golf,touareg,jetta si etc nu ii pentru aceasta categorie
ii o masina pentru POPULATIE...iar daca nemti is saraci atunci noi ce suntem?

Quote:
Originally Posted by maff_77 View Post
imi place, vad ca esti priceput in ale masinilor de casa in State, vad ca ai si o gama preferata aparte, insa vad ca esti si posesor de masina din asta autohtona. Daca citeai mai sus vedeai ca VW detine niste actiuni importante in locuri importante si detine si cateva branduri, nu are nevoie sa concureze direct cu BMW si MERTZ.
are Bugatti, Bentley,Lamborghini si culmea are si cele mai mari vanzari din lumea asta. Ca nu iti place tie golf 4 , inteleg nu ai avut si nu stii ce ai pierdut, dar citeste e strict un topic golf 4 vs dacia logan SH...diferenta fiind intre masina poporului si saracia poporului OPEL...cum ar trebuii sa chemam Loganul????
Topicul este intre un g4 second hand si un logan nou nout.Ambele in 4200 euro.
Vw in 8k de euro , cum am mai spus ofera un amarat de UP! si ala chel , daca vrei dotari plateste nene.
Deci , despre ce vorbim aici?Firma cu cele mai mari vanzari din lume nu poate sa scoata in 8k de euro decat un amarat de up?
Prosti au fost aia in 2004 de si-au luat golf nou si nu audi a4 din 2002.Doar il luau in aceeasi bani.
La fel de prosti sunt si astia de in 2012 cumpara golf 6 la 20k , si nu isi ia un a4/a6 din 2008-2010.
Pana una alta pentru o masina LOW COST ( de aici si lipsa dotarilor/optionalelor) noua loganul ramane una din cele mai bune alternative.
Pentru masini second hand....alternativele sunt multiple fie ca e vorba de logan/golf/focus...si pana la limuzine premium ...etc
run_forest is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 15:24   #444
bitang

Stage 5
 
bitang's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 305
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ma intreb oare tu ce conduci si daca ai fost cu un audi
Hahaha.Nu este clar ca omu' este posesor de Lighean?!
ps:Te poti spala pe cur cu el.
bitang is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 17:28   #445
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

bitang, vorbeste frumos ca nu e şatra, e forum, iar sectiunea e stricta. daca nu te poti abtine, nu da submit la postari, te asigur ca nu o sa se intample absolut nimic.
discutia este strict despre Vw Golf 4 second hand (evident) cumparat in 2012 vs Dacia Logan noua cumparata in 2012.
Restul e off-topic si va fi tratat ca atare. Spor la postat cu rost.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-07-12, 19:07   #446
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

depinde cel mai mult de starea celor doua masini...decat un golf rupt de toti cocalarii si trecut prin mana a nu stiu cati samsari,mai bine un logan sanatos
REPTYLE is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 10:09   #447
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
apoi daca schimbai filtrul ala macar anual sigur ceda, asa, ai avut mare noroc.

romani d-le.
Stiu ca a fost o mare prostie sa nu il schimb deloc, de fapt il mai curatam de insecte si de frunze cateodata....tocmai de asta la urmatoarea masina am inceput sa am grija exagerat, schimbam uleiul la 6500-7.000km si filtrul cum se innegrea. Dar de dacie putin imi pasa.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 12:20   #448
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

cel mai mare avantaj la masinile vechi este ca nu sunt pretentioase, poti pune cel mai ieftin ulei si sa ii bati cum vrei joc de ea la consumabile ca are putini senzori spre niciunul unele dintre ele si nu se prind de schema. cu loganele astea noi cu filtre de particule si tot felul de senzori de ploaie, electronica maxima pe ele, nu le poti pacali nicicum ca imediat te vede si apare pe martorii din bord.
singurele lor avantaje, ca sunt noi si ca au un pret scazut de achizitionare, ca apoi la piese te cam usuca grupul renault.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 17:49   #449
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

cateodata ma minunez cat pot sa fie de inchis unii
iar daca incerci sa vi cu argumente si etc zic ca posturiile sunt inutile si etc...
nici macar nu ma obosesc sa le raspuns pentru ca inseamna CAZ PIERDUT oamenii de genul
asa ca si o paranteza tot ce am citit pana acum treacand la un alt domeniu ar suna cam asa...: sa nu cumparam sisteme audio Samsung,Sony sau orice alta marca second pentru ca in aceas bani putem lau de ex Eboda si este nou

asa suna si cu loganul,si mai sunt si in alte domenii exemple dar ca si o banala chestie
insa unii nu stiu diferentele se pare

si daca ne-am documenta putin(simplu google)am vedea ca majoritatea oameniilor cei cu cap prefera masini straine decat logan nou
dar se pare dupa unii,ca aia sunt cei fara cap si cei cu sunt care sustin,cumpara si detin Logan

inca odata si pentru totdeauna nu zic ca este o masina rea,fiind noua si cu garantie ori in timp ori pe km este ceva,dar nu la banii care se vand
scurt si simplu
soosy is offline   Reply With Quote
Old 13-07-12, 17:58   #450
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: VW golf 4 vs dacia logan

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
(...)
Vezi ca ti-am pus o intrebare mai sus
Champion is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -