Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-13, 20:23   #46
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Dacia Papuc vs. Dacia Logan Pick-up

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Erai copil si aveai o imagine distorsionata, aia e tot.
Eu tocmai am scos de la vopsit un papuc din anii 80 care face km zilnic fara limite. Sigur ca sunt proaste, si destul de putin fiabile, dar sunt destule care au batut milionul de km si se taraie vitejeste si acum. Cum sa-ti inchipui ca dupa 200 de mii Daciile se aruncau? Ca doar daca la 300 de mii e oale si ulcele, cam asa iese calculul. Sunt nenumarate 1300 si 1310 care s-au nascut inaintea ta lejer si circula fara stress. Nu asta e comparatia corecta, iar statul prin drum cu Dacia se datora atat pieselor proaste cat si zgarceniei sau habarnismului celor care le exploatau, si care mergeau mereu pe dictonurile "merge si-asa" si "lasa dom'le ca ma pricep eu la reparat Dacia, ca doar e dacie". Astea sunt principalele motive pentru care legati sarme din 5 in 5 km si va lasau fierataniile in drum mereu.
Ai dreptate eu am mostenit de la tata o dacia din 85 care ma crescut si are la ora actuala in jur dde 1,200,000 si inca o mai folosesc in oras aproape zilnic ca in afara merg cu vw bora
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 07-11-13, 21:39   #47
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Dacia Papuc vs. Dacia Logan Pick-up

Greu de crezut IULY-CLA kilometrajul ala
Imi vin, asa rapid in minte 2 intrebari:
1.cum ai socotit de-a lungul timpului kilometrajul ala de ti-a dat 1.200.000, stiind ca la dacie se "termina" la 99.999? vrei sa-mi zici ca ai desfacut bordul de 12 ori ca sa dai kilometrajul inapoi? Eu(la dacie) l-am desfacut de 2ori pt vopsire si au inceput sa trancane toate cele si nu au mai stat corect niciodata.

2. cam de cate ori ai schimbat garnitura de chiulasa, ambreiajul in acest timp?
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 09:03   #48
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Dacia Papuc vs. Dacia Logan Pick-up

Hai sa fim seriosi si sa nu sarim de la subiect la desfacut bordul si socotit km asa din burta.
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 19:29   #49
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Dacia Papuc vs. Dacia Logan Pick-up

Dacia model 85 a fost facuta pentru PCR la vremea respective ,,e NEAGRA daca stiti ce semnifica culoarea la vremea respective ,trimisa la Tulcea de noua la IIRUC unde tata era sofer ....din 85 pina in 95 cind sa casat dacia a facut 900,000 km numai prin tara iar revizile mari sau facut la CICLOP in Bucuresti din 95 a fost inlocuita cu cielo pina in 2000 cina sa disfiintat IIRUC-UL
Dacia avea jante de Canada late, motor de 14,cutie dereno in 5 trepte interiorul era din material textil nu vinilin caroserie tip Canada cu rezervorul in spatele banchetei cu umplere lateral stanga
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 03-12-13, 10:09   #50
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Dacia Papuc vs. Dacia Logan Pick-up

Quote:
Originally Posted by SOLENZAXJG View Post
JDV hai acuma sa fim realisti nu basme sau povesti nemuritoare.Sa nu mai vorbim de Duster care nu merge pe unde merge un papuc sau un Aro sa nu mai vorbim chestia asta de Duster masina 2012.
Am gasit ceva interesant
Oare acest Duster poate intra pe unde intra un Aro sau un papuc 4x4?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1452261_746739015341918_1131552215_n.jpg
Views:	95
Size:	71.4 KB
ID:	2901779  
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 03-12-13, 10:46   #51
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia Papuc vs. Dacia Logan Pick-up

O vopsea mata, si cauciucuri off road...show pt americani.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 04-12-13, 14:44   #52
Radu_Toretto93

Stage 4
 
Radu_Toretto93's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 196
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Dacia Papuc vs. Dacia Logan Pick-up

Ar putea intra, de ce nu ? Singura conditie este sa nu atinga cu burta de pamant.
Papucul are garda destul de marisoara la sol. Despre duster nu stiu nimic.
Radu_Toretto93 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -