Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care sunt preferatele tale?
1. Japoneze 246 56.29%
2. Europene 191 43.71%
Voters: 437. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-07, 22:52   #481
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Ehee,dupa 33 de pagini de controverse la acest topic stau si ma gandesc ca dc. am fi tinut cont de primul cuvant din titlul topicului "SUPERCARS-japoneze vs. europene",atunci japonezele ar fi obtinut fix punctajul 0 ! Sunt curios ce supercar japonez(dc. exista) ati fi putut compara voi cu bolizi de talia lui porsche,ferrari,lamborghini,bugatti,pagani,Mertz-SLR,AUDI-R8,etc.(Supercarurile europene)...Touche!!...sigur sare vreunu' cu NSX-ul
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 09:42   #482
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Daca citeai cu atentie vedeai ca s-a mai spus lucrul asta de multe ori cu multe pagini in urma...dar vad ca voi tot continuati sa va certati aiurea...ma mir cum nu o aparut pana acuma threadf Avion vs. Elicopter.
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 10:01   #483
florin2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 18
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

salut
am o almera din 97 hatchback si ma intereseaza cum pot face blestematul de haion sa nu mai faca zgomot.
florin2007 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 10:03   #484
florin2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 18
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

am schimbat la ea tot ce se poate planetare bucse amortizoare dar la haion nu stiu ce sa-i fac e singurul lucru care face scandal la masina (plus un greiere in bord pe partea dreapta- dar mai cu bun simt )
florin2007 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 10:04   #485
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

gresisi topicul. incearca la masina mea/nissan (parca asta e almera=)) )
nu mai posta aici despre masina ta si foloseste si functia edit
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 10:13   #486
Jimmy_ex

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by florin2007 View Post
am schimbat la ea tot ce se poate planetare bucse amortizoare dar la haion nu stiu ce sa-i fac e singurul lucru care face scandal la masina (plus un greiere in bord pe partea dreapta- dar mai cu bun simt )
Eu zic sa stai linistit,japonezele sunt foarte fiabilee!! .....ai gresit topicul si faci japonezii de pe forum de ras!
Jimmy_ex is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 19:23   #487
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by florin2007 View Post
am schimbat la ea tot ce se poate planetare bucse amortizoare dar la haion nu stiu ce sa-i fac e singurul lucru care face scandal la masina (plus un greiere in bord pe partea dreapta- dar mai cu bun simt )
Vezi la tampoanele din spate daca se pot regla.
Ontopic: orice japoneza putin aranjata poate deveni un supercar
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 11-05-07, 15:08   #488
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by THX-1 View Post
Ehee,dupa 33 de pagini de controverse la acest topic stau si ma gandesc ca dc. am fi tinut cont de primul cuvant din titlul topicului "SUPERCARS-japoneze vs. europene",atunci japonezele ar fi obtinut fix punctajul 0 ! Sunt curios ce supercar japonez(dc. exista) ati fi putut compara voi cu bolizi de talia lui porsche,ferrari,lamborghini,bugatti,pagani,Mertz-SLR,AUDI-R8,etc.(Supercarurile europene)...Touche!!...sigur sare vreunu' cu NSX-ul
altu care a citit doar ultimile 3-4 pagini dar nu si celelalte 28 (sau cate sunt)
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 11-05-07, 15:20   #489
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
altu care a citit doar ultimile 3-4 pagini dar nu si celelalte 28 (sau cate sunt)
Pai dc. nu le citeam nu observam!,foarte simplu!... ting!!......."stau si ma gandesc ca DACA am fi tinut cont..."..."daca"!!!...asta tine de logica!
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-07, 23:55   #490
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

daca le citeai, si intelegeai ce citeai, atunci nu mai faceai comentariu de mai sus
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 12-05-07, 11:45   #491
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

oki..........
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-07, 14:30   #492
HMiller

Stage 2
 
HMiller's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 57
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

As merge pe mana japonezelor (si pentru faptul ca baietii astia - la modul general vorbind - nu au scazut standardele precum europenii si continua sa produca masini fiabile), desi la capitolul supercars europenii stau foarte bine.
HMiller is offline   Reply With Quote
Old 14-05-07, 14:55   #493
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

un exemplu de supercar italian si o masina japonezahttps://www.youtube.com/watch?v=gZr6G3PBk1M&mode=related&search=
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 14-05-07, 15:25   #494
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Thumbs down Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
un exemplu de supercar italian si o masina japonezahttps://www.youtube.com/watch?v=gZr6G3PBk1M&mode=related&search=
nu stiu ce-ai vrut sa ne arati! ........acelasi lucru pot sa-ti arat si eu cu o cursa intre un fiat si porsche,n-are nici o legatura o masina prparata la maxim cu una stock!.Sau pune si un diablo modificat toatal atunci ca ajunge lejer la 1500cp! compara-le stock totusi!
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-07, 15:58   #495
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Supercars - Japoneze vs. Europene

Quote:
Originally Posted by THX-1 View Post
nu stiu ce-ai vrut sa ne arati! ........acelasi lucru pot sa-ti arat si eu cu o cursa intre un fiat si porsche,n-are nici o legatura o masina prparata la maxim cu una stock!.Sau pune si un diablo modificat toatal atunci ca ajunge lejer la 1500cp! compara-le stock totusi!
daca te uitai atent nu era preparata la maxim ci era peste ce poate oferii stock,iar asa eventual comparam o masina de sub 50.000e cu una de peste 100.000e.

vreau sa spun ca nu-mi trebuie un supercar sa-mi arat egoul sau sa compensesz partile lipsa anatomice si apreciez cum o tara putin mai intinsa decat romania poate tine piept unei lumi intregi.
300zxtt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -