Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-04-07, 22:43   #346
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

desi am zis ca nu mai postez aici........inca o data eu nu imi laud loganu pt ca stiu ce poate si pt ce scop a fost construit......insa pt o masina pe care sa incepi sa conduci eu zic ca e perfecta....
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline  
Old 10-04-07, 23:34   #347
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

nu e perfecta dar e buna ! . . . o masina perfecta pe care sa incepi sa conduci este ASTRA F, GOLF 3, sau golf 4 ! sau tico daca esti scurt la bani ... eu am inceput pe golf 4 variant...si acum sunt pe astra g coupe.. in curand pe bmw serie 3 sau audi a4
__________________

dolb is offline  
Old 11-04-07, 04:27   #348
danut1976

Stock
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 7
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

salut!nu intru ..doar citesc dar nu m-am putut abtine!dolb tu ai o mare problema! esti paralel si total necunoscator..te lauzi ca ai experienta si in alte threaturi te plangi ca in doi ani de cand conduci iti este greu sa parchezi bmw ala de spunea-i ca nu are turbina si la normal aspirat scotea peste 136 de cai.hai ai si tu o limita ca iti citesc postarile de o ora si numai tampenii debitezi.
esti amuzant dar mai lasa-ne!
danut1976 is offline  
Old 11-04-07, 09:39   #349
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

dar nu inteleg.. care e prb ta cu bmw-ul meu ? aici este un topic despre astra si logan! sti tu vb aia..bine ca esti tu destept.. da mah am probleme .. te oftici?
dolb is offline  
Old 11-04-07, 12:37   #350
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

dolb si astra ta e masina de liniutze? ca vad ca te tot caci atata pe tine ca Loganu nu e de "drag". Te lauzi ca vai ai inceput sa conduci pe Golf varianta acum practici pe astra G si dupa treci pe bmw/a4 vrei ca fiecare sa inceapa sa zica lista de masini pe care le conduce? nu cred k ti-ai dori! Si sa-ti mai zic ceva daca astra era asa buna de ce e comparata cu Loganu? ca sa poata bate si ea o firma, ca in segmentul ei este sub VW si FORD, ca si OPEL-ul de fapt
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline  
Old 11-04-07, 12:56   #351
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

mda ai mei au mai cumparat ieri FARA SA STIU :-L un audi a6 2001 1.8T piele, clima bi-zona etc etc singuru care cred ca lipseste e GPS-ul... :P pacat ca e tiptronic acum imi place ca pot sa largesc segmentul de masini de care ''pot sa ma iau'' asa ca spun si cu mai mare incredere: LOGAN SUCKS BIG TIME!
22VIN is offline  
Old 11-04-07, 13:07   #352
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
dolb si astra ta e masina de liniutze? ca vad ca te tot caci atata pe tine ca Loganu nu e de "drag". Te lauzi ca vai ai inceput sa conduci pe Golf varianta acum practici pe astra G si dupa treci pe bmw/a4 vrei ca fiecare sa inceapa sa zica lista de masini pe care le conduce? nu cred k ti-ai dori! Si sa-ti mai zic ceva daca astra era asa buna de ce e comparata cu Loganu? ca sa poata bate si ea o firma, ca in segmentul ei este sub VW si FORD, ca si OPEL-ul de fapt
a mea, personala e de liniute... restul ASTRA G nu prea sunt .. dar oricum sunt mai respectabile decat logan ... astra este comparata cu loganul de un USER !!! nu cred ca a inceput vreo revista, sau emisiune sa compare astra cu logan.. nu? .. sti f bine ca logan poate fi comparat si cu accent, si fabia si etc. dar pe forum se face comparatia doar ca sa fie un fel de sfat pt unii care nu stiu ce sa isi ia.. ori logan ori..alta ! capisci?
dolb is offline  
Old 11-04-07, 13:13   #353
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
desi am zis ca nu mai postez aici........inca o data eu nu imi laud loganu pt ca stiu ce poate si pt ce scop a fost construit......insa pt o masina pe care sa incepi sa conduci eu zic ca e perfecta....
Quote:
Originally Posted by dolb View Post
nu e perfecta dar e buna ! . . . o masina perfecta pe care sa incepi sa conduci este ASTRA F, GOLF 3, sau golf 4 ! sau tico daca esti scurt la bani ... eu am inceput pe golf 4 variant...si acum sunt pe astra g coupe.. in curand pe bmw serie 3 sau audi a4

nu am zis-o sa ma laud.. faceam schimb de impresii cu baiatul
dolb is offline  
Old 12-04-07, 04:21   #354
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by NEbunu View Post
offtopic

pt platon:....ce ai crescut intr-o luna 2 ani ? tu esti fat frumos..? hai mai manaca si ajungi si u in 3 ani la 19 ani..=))
ce ai vrut sa zici aici mey!??! k n-am inteles nimic...fi mai explicit,mai esti si moderator
platon911 is offline  
Old 12-04-07, 04:38   #355
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
dolb si astra ta e masina de liniutze? ca vad ca te tot caci atata pe tine ca Loganu nu e de "drag". Te lauzi ca vai ai inceput sa conduci pe Golf varianta acum practici pe astra G si dupa treci pe bmw/a4 vrei ca fiecare sa inceapa sa zica lista de masini pe care le conduce? nu cred k ti-ai dori! Si sa-ti mai zic ceva daca astra era asa buna de ce e comparata cu Loganu? ca sa poata bate si ea o firma, ca in segmentul ei este sub VW si FORD, ca si OPEL-ul de fapt
mey asta e un topic deskis de cineva care nu a avut ce face.....Astra cu Loganu e comparata din pct de vedere al pretului..............cele doua marci nu pot fi puse in aceeasi oala niciodata!!!!...........si aici e vb de Astra G..........intre timp de vreo 3 ani incoa a aparut Astra H...............in momentu de fata Astra G nu mai e modelu de top al Opelului.........asa k e diferenta de la cer la pamant......cand cei de la Dacia se cacau atat pe ei cu Logan si nuj ce, Opelu a scos Astra H ....si zimi si mie ce modele mai are Dacia ?....pe cand dak te uiti la Opel gasesti o gama larga de modele care fac parte si din clasa Premium,modele sport,motoare f tari..........asa k io zic k topicu asta e facut la inconstienta si ptr scandal...........cum poti sa pui Opel vs.Dacia?......v-ati tampit dreaq la cap.......ziceti de drag cu Loganu,da faci si cu Loganu si cu Trabantu si cu Lastunu,si cu Opelu,si cu Fordu si cu Veyronu.......faci cu orice drag dak vrei...........acuma fiekre isi lauda masina......k na.....doar nu ma apuc sa io laud lu altu'.... ....dar mai ganditi-va si voi un pic.......hai sa nu ne mai certam
platon911 is offline  
Old 12-04-07, 09:02   #356
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
pe cand dak te uiti la Opel gasesti o gama larga de modele care fac parte si din clasa Premium,modele sport,motoare f tari
haaahahahhahahahahahaahhaaahahahhahahahahahaahhaaa hahahhahahahahahaahhaaahahahhahahahahahaahhaaahaha hhahahahahahaahhaaahahahhahahahahahaahhaaahahahhah ahahahahaahhaaahahahhahahahahahaahhaaahahahhahahah ahahaahhaaahahahhahahahahahaahhaaahahahhahahahahah aahhaaahahahhahahahahahaah


Opelul si Clasa PREMIUM !!! tare asta...gluma zilei!!
bogdan_wrc is offline  
Old 12-04-07, 11:00   #357
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
.....ziceti de drag cu Loganu,da faci si cu Loganu si cu Trabantu si cu Lastunu,si cu Opelu,si cu Fordu si cu Veyronu.......faci cu orice drag dak vrei
tu ai face drag cu o masina de 65 cp diesel? drag se face cu masini puternice de la 100 cp ( benzina ) si 130 cp ( diesel ) .. pana la astea daca faci drag, te cam faci de ras! hai sa vedem acu trabanturi in cluburi facand liniute sau loganuri sau berline .. vrooooooooooom wow.. numai in romania se poate asa ceva !
dolb is offline  
Old 12-04-07, 11:01   #358
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by platon911 View Post
....dak te uiti la Opel gasesti o gama larga de modele care fac parte si din clasa Premium,modele sport,motoare f tari..........
ce motoare tari are opel? considera ca eu nu cunosc aceasta firma.. zi-mi si mie toata gama de motoare PREMIUM
dolb is offline  
Old 12-04-07, 13:03   #359
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Quote:
Originally Posted by Malos View Post
Opel astra clar...classic..cum o fi el..dar DACIA vine de la Daca Ai Cap Ia-ti Alta nu? ))
Asta e ca faza aia cu Tohan - merge`o zi si sta un an !!!
DirectHIT is offline  
Old 12-04-07, 13:26   #360
andrei.badea

Stage 4
 
andrei.badea's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: Opel astra clasic vs logan??

Deci mi s-a luat sa aud o gramada de lume cum lauda loganu!!! E cea mai mare porcarie. Taicameo momentan are un renault master de 125 cai. Vorbesc la modul cel mai serios cand zic ca s-a luat la intrecere cu logan de 1.4, 1.6, si 1.5dci si le-a intrecut pe toate. Avand in vedere k renault are 5-6 m lungime, aproape 2 latime daca nu mai mult si cam 3 inaltime si 1800 kg (dublu cat loganu), masina e de 10000 de ori mai bune. Ca sa nu vorbesc de comfort ca e mult deasupra loganului. La fel si tinuta de drum , zgomotul interior.
andrei.badea is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -