Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-01-07, 19:49   #46
Viduka11

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 75
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

eu am ma uit la videoclip dupa..dar de acum aleg SLK Engime....pt. ca dak va uitati la performantele amandurora veti vedea clar ca va castiga SLK-u'...acum punctul culminant...ma uit la videoclip
Viduka11 is offline  
Old 10-02-07, 13:02   #47
riptor

Stage 5
 
riptor's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 411
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

vad ca mai sunt oameni carora li se pare dubios filmul.. nu numai ca nu se aprind beculetele la enzo dar se si aude ca nu se da tot din el. in plus enzo e un pic mai usor chiar si decat un slk,e si mai puternic,cutia e .....no comment deci e cam dubioasa treaba
__________________
renaultsport clio 182
riptor is offline  
Old 11-02-07, 15:03   #48
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

offtopic: confundati sultanul nush cui cu arabul asta care e fost pilot de raliuri si are in jur de 30 de masini

ontopic: poate sa-i dea fum slk si cu 300m la enzo, cred ca pecircuit il face de rusine pe slk si inca ceva, enzo dupa parerea mea e masina suprema,nu neaparat pt performantze, ci pentru exclusivitate, in momentul in care ai coborat dintr-un enzo lumea stie ca nu e de glumit cu tine, si asta deoarece nu orice fraier cu bani cumpara masina asta, masina te cumpara pe tine, trebuie sa fi avut un f40 si un f50 inainte de a cumpara masina asta, si nici macar sh nu o poate cumpara oricine pt ca trebuie aprobata tranzactia de catre ferrari.....
__________________
... fara bling bling .. fara pepsi cola pe parbriz
dogy_10 is offline  
Old 11-02-07, 15:20   #49
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
offtopic: confundati sultanul nush cui cu arabul asta care e fost pilot de raliuri si are in jur de 30 de masini

ontopic: poate sa-i dea fum slk si cu 300m la enzo, cred ca pecircuit il face de rusine pe slk si inca ceva, enzo dupa parerea mea e masina suprema,nu neaparat pt performantze, ci pentru exclusivitate, in momentul in care ai coborat dintr-un enzo lumea stie ca nu e de glumit cu tine, si asta deoarece nu orice fraier cu bani cumpara masina asta, masina te cumpara pe tine, trebuie sa fi avut un f40 si un f50 inainte de a cumpara masina asta, si nici macar sh nu o poate cumpara oricine pt ca trebuie aprobata tranzactia de catre ferrari.....
Ai mai scris asta pe un thread cu privire la Enzo nu te mai repeta Se vede clar ca pilotul din Enzo nu`l duce la limita...
The_Mask is offline  
Old 11-02-07, 15:23   #50
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

nu vad care e problema daca ma repet, si aici e vorba tot de enzo, asa ca.....
dogy_10 is offline  
Old 12-02-07, 22:31   #51
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

hmmm..... NO F`KING way..... in primul rand....... slr de la mama lui ia bataie destul de buna de la ENZO
cine ar crede k un moor de slr adaptat pe slk ar bate enzo ?

in al doilea rand enzo nu ii da la capacitate maxima ...... claaar !!

in al treilea rand cum mama .... a intrat motorul de slr pe un amarat de slk ? poi in cazul asta, ar fi trebuit sa ajunga bordul undeva la jumatatea sezutului de la locurile din fata.....
puneti si voi in comparatie un bot de slr cu unul de slk in lungime ... sa vedeti ca da cu rest
cam dubioasa treba .........

stiu ... veti zice ca ati vazut poze cu motorul pe care scrie mcLaren SLR .... poate fi un capac.... de metal !! ( nush ce sa cred )
mad_oviddiu is offline  
Old 12-02-07, 22:41   #52
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

am incercat o comparatrie.... stiu k nu e prea reusita, dar uitati-va la raportul dintre botul masinii si diametrul rotii..... e putin cam mare la slr fata de slk nuh ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hmmm.JPG
Views:	68
Size:	26.8 KB
ID:	215944  
mad_oviddiu is offline  
Old 12-02-07, 23:21   #53
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Enzo vs SLK55 with SLR Engine

Mad ovidiu ,acuma fara suparare , postezi doar de dragu de a o face ? In primul rand de ce era nevoie de 2 posturi ca sa ne arati noua ca nu se poate asa ceva, cand pe pagina 2 a topicului gasesti mai multe poze cu motorul de SLR pe un E si un SLK AMG..


Quote:
cine ar crede k un moor de slr adaptat pe slk ar bate enzo ?
Eu zic ca e evident motivul (un motiv nebunesc, dar se vede ca arabii nu prea au limite) montarii unui astfel de motor, chiar si din pozele puse de tine adica diferenta de marime dintre cele doua => un SLK e mai usor ca si un SLR
__________________
Bogdan_mb is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -