Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Pe care o alegeti dintre cele 2?
Cadillac CTS-V 21 18.58%
BMW M5 92 81.42%
Voters: 113. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-04-06, 23:39   #91
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Scuzeeee, scuzeeee
M-am grabit cand am scris.
Era invers.
M5 ii rupe capul lui Dl. Cadillac
GTR is offline  
Old 09-04-06, 23:58   #92
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Car and Driver este o referinta in lumea revistelor asa ca mai documentati-va un pic inainte sa trantiti lucruri urate la adresa ei.

Stiu si eu testul Pimp_Lex si STS-V a iesit pe locul doi in fata lui CLS 55AMG, ceea ce spune destule despre aceasta masina. Parerea mea.

Cat despre dimensiuni e inutil de spus, Pimp_Lex a sintetizat foarte bine ce trebuie spus.

Charger SRT*-8 motor "HEMI"(el de fapt nu mai e un Hemi adevarat) de 6.1l si 425Cp nu e de ici de colo. Ce e mai interesant e ca in aceasta comparatie putea fi inclus si Chrysler 300C SRT-8 fara mari dureri de cap. Si daca ma gandesc un pic si aceasta masina e un pic mai mare ca seria 5 si tot nu e comparata cu seria 7.
__________________
Cool
sandumrs is offline  
Old 10-04-06, 20:23   #93
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

dacia
SirNenea is offline  
Old 18-04-06, 16:59   #94
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Eu nu prea mai ma bag la discuti intre EU si USA. Am mai patito pe un alt forum roman unde sentimentele contra americi depaseste realitatea subiectului.

Ce este interesant este ca multi dau opinia din sentimente/sau cei place lui, sau putin din informati citite pe net, dar putini au condus aceste masini din care pot sa se de-a cu o opinie fara sa existe bias. Am avut si testat multe masini in america si pot sa spun ca e greu de a pune punctu pe o anumita masina specific, fiecare are bijuteria si e unicata in felu ei, find urita dar puternica, find frumoasa dar ne performanta, avem multe masini pe strazi in ziua de azi, vad ca uni compara M5 cu Hummer? Atunci hai sam scot Mazda RX7 3 Rotor Single Turbo din garaj si sa fac cateva cerculete in juru la M5 si STS-V cu un pret total de $35,000. Dar uite asa ies discuti din care pur si simplu nu face nici un sens. Sper ca nu ma intelegeti gresit, nu critic pe nimeni specific. Eu unu am ajuns la o virsta unde ma gandesc safety mai mult decat speed. Din cauza asta m-am dat si eu pe SUV-uri cu comfort spatios si las viteza pentru weekenduri la track

Finalu cuvint al meu este ca amindoua masini au + si - lor si toti avem opini si gusturi diferite si de multe ori cu timpul schimbatoare..
__________________
Anonymous
_________motorsport
DAFTEK is offline  
Old 18-04-06, 18:51   #95
Mic.

Stage 2
 
Mic.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 41
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

eu cred ca trebuie sa luam fiecare masina in parte pt acest VS. Cadillacul este o masina americana cu multa putere , mult plastic si multe lini drepte , care are un pret mai mic decat competitorul sau dar care ca orice masina americana este conceputa pt autostrazi de 4 sau 6 benzi si care "mananca" pe putin 9 L/ 100km
In schimb Bmw este o masina sau mai bine zis o limuzina care face ceea ce e conceputa sa faca . Cu un aspect nu prea frumos si cu o abordare nonconformista pt clasa ei Bmw M5 este o masina moderna care are toate gadgeturile in care un conducator american s-ar incurca. Dezavantajul computerului de bord de la M5 este ca nu vine cu setarile facute din fabrica si trebuie sa stai ceva timp pt a le seta(ex cutia de vitaza care are 5 setari )
dat M5 ofera confort ( la un pret ridicat ) ofera siguranta ofera putere si ofera stabilitate.

P.S. am votat cu M5
Mic. is offline  
Old 18-04-06, 19:11   #96
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Quote:
Originally Posted by Mic.
Bmw M5 este o masina moderna care are toate gadgeturile in care un conducator american s-ar incurca.
DAFTEK is offline  
Old 22-04-06, 09:14   #97
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Quote:
Originally Posted by DAFTEK
:Bmw M5 este o masina moderna care are toate gadgeturile in care un conducator american s-ar incurca.
LOL,ce te face sa spui asta? Iti face de mancare BMW-ul?Iti da femei de sub scaune , la apasarea unui buton ?....nu`mi mai vin in cap gadgeturi in care un american s-ar putea incurca
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline  
Old 22-04-06, 11:25   #98
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

m5 e sefu lor... le da clasa ... M5 RULZ
DyZ is offline  
Old 22-04-06, 13:37   #99
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Quote:
Originally Posted by DyZ
m5 e sefu lor... le da clasa ... M5 RULZ

woooowwww "be am vee".... ce tareee ...rili culll ... cea mai tareeee

sincer replici de genu asta nu cred ca is necesare...
Bogdan_mb is offline  
Old 22-04-06, 19:04   #100
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Quote:
Originally Posted by obrazNICK
LOL,ce te face sa spui asta? Iti face de mancare BMW-ul?Iti da femei de sub scaune , la apasarea unui buton ?....nu`mi mai vin in cap gadgeturi in care un american s-ar putea incurca
obrazNICK pai eu il quote-am pe mic cu niste la faza ca americani adica noi romanii, nemti, italieni, greci, australieni, brazilieni, si alte nati de doamne sintem prosti si ne incurcam cu roata aia pe bord, deci Stai sa inteleg, fimea e nascuta in america cu singe romanesc "face 13 ani multumesc", probabil daia se incurca in butonasele si roata aia mare de la un M5 anu trecut in Frankfurt ca in final sa zica this thing doesn't even have video games? its just a stupid menu, is this thing Microsoft or Linux?

Ca recent sam zica la un prototip facut de GM La Chicago Auto Show, DAD DAD, COME HERE! Look this car is cool, it has everything on the OnStar voice recognition command center just speak and it will do everything but cook your eggs, no more guessing threw menus when we rent a car!

Americani vor altceva de la masini, cand din ce in ce stai mai mult in masina vrei luclurile mai simple, masina cu putere mare si cate secunde la bord are nu mai conteaza, pentru ca benzina se scumpeste, traficu e din ce in ce mai mare si exista un singur stat unde nu e limita de viteza!

Asi spune mai multe dar cum am zis mai devreme, multi se dau cu opinia find bias pe un anumit produs la care are preferinta pentru ca are acel produs, sau stie pe cineva care are. La cati oameni aici le place creier pane? Mie unu nu, asta ma face un om fara gust in ochi la multi romani sau un francez nu?

Dar titlu spune tot, AMERICA versus EUROPA!!! nu doar Cadillac CTS-V vs BMW M5. si cu asta ma retrag usor la colt.
DAFTEK is offline  
Old 22-04-06, 21:18   #101
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

reveniti-va copii,motorul american nu va putea fi depasit la sunet,putere (motor aspirat ) ,durabilitate,fiabilitate etc.aveam pretentii .ati ajuns sa comparati America cu Europa?cand vezi un corvette pe strada iti rupi gatul oricat de vechi ar fi,cand vezi o limuzina americana faci ceva pe el de serie 7 sau s klasse sau cand vezi un suburban ,te mai uiti la x5,ML sau alte cotete de genul asta ?
GABBY_ is offline  
Old 23-04-06, 05:21   #102
MARIO_BMW

Stage 4
 
MARIO_BMW's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 219
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

mda.....vorbea bamse si mai lua o gura de ...
MARIO_BMW is offline  
Old 23-04-06, 05:39   #103
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

Si cu toate astea mor dupa interioru de la M5 Nu am ce reprosa, in schimb cel de la CTS-V e putin cam ummm sleepy.... ata ete poate la anu damn GM's
DAFTEK is offline  
Old 26-04-06, 20:45   #104
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

O fi fost CTS-V-u', sau STS-V-u' care a avut suspensia reglata in Ghermany?
neXus is offline  
Old 30-04-06, 11:43   #105
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: AMERICA versus EUROPA !!! Cadillac CTS-V vs BMW M5 !!!

aleg BMW M5 e mai pe gustul nostru...
NightClubRacer is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -