Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ferrari sau Renault
Renault 41 35.04%
Ferrari 79 67.52%
Multiple Choice Poll. Voters: 117. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-06, 14:07   #16
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Renault vs. Ferrari

RRRRRRRRENAULT !!!!

( la F1 doar )
Morro is offline   Reply With Quote
Old 14-03-06, 19:26   #17
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Renault vs. Ferrari

MCLAREN 4 EVER (ontopic - Renault - dinamica mai multa, Schumi din nefericire este putin depasit - tehnic Ferarri este net depasita)
dar MCLAREN 4 EVER
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 14-03-06, 20:25   #18
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Renault vs. Ferrari

Cand se va retrage Schumacher atunci poate o sa tin cu alta echipa, intre timp Ferrari, si cum a spus si Gabibyte cand Alonso nu castiga nu tinea nimeni cu el acum cand Ferrari a avut o pasa proasta toti tin cu Renault....:>
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 12:42   #19
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Renault vs. Ferrari

Ferrari cu Schumacher au alcatuit o echipa imbatabila pana anul trecut cand au avut un sezon mai slab , Alonso ( un pilot de altfel foarte bun ) avand o masina foarte buna pe masura calitatilor sale de pilot ,cu care l-a invins pe Schumacher. Dar sper ca Ferrari isi va reveni anul acesta. Un pilot pe masura lui Schumacher ar fi Kimi Raikonen, daca ar avea o masina mai competitiva si, mai ales care sa reziste pe durata intregii curse ( apropo de abandonurile din cauza calarii motorului ).
__________________
what doesn't kill me, makes me stronger !
isacfani is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 21:07   #20
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Renault vs. Ferrari

probleme motorului Mercedes au fost numeroase, dar ca performante era numarul 1, echipa McLaren a si fost urmarita de ghinion, rupt suspensie, explodat pneu, sparte conducte hidraulice si multe altele, Kimi si Alonso sunt cei mai buni piloti momentan iar de la anul cand vor fi si coechiperi .... sunt curios cine le va sta in care (un alt pilot de perspectiva e Kovalainen)
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 11:54   #21
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Renault vs. Ferrari

Eu tin cu Renault de cand era Williams'ul ... si sincer sa fiu cred ca majoritatea sunt asa ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 12:23   #22
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Renault vs. Ferrari

sincer sa fiu tin cu schumi cu fer. ! dar trebuie sa recunoastem ca si renaultul e beton insa nu fac ei masini calumea pentru F1.. pilotul poate dar fara masina egal 0 ! hmmm nu stiu asta e parerea mea ... renaultul ar face treaba buna daca ar pune mai multa munca, mai multi bani ! pana atunci tin cu schumi si BMW
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 13:17   #23
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Renault vs. Ferrari

hai ca asta e chiar buna ... Renault campioni mondiali de nenumarate ori la constructori nu stiu sa faca masini de F1 ... in schimb BMW care e de rasul lumii ( INSIST LA F1 ) stie ... of of ...
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 15:03   #24
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Renault vs. Ferrari

Renault are foarte multi ani de experienta in formula 1 si face masini foarte bune. BMW eu nu as zice ca e de rasu lumii. Vom vedea cum evolueaza Sauber, acuma ca BMW le face si sasiu si motorul. La williams din cate tin minte numai motorul il face.
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 18-03-06, 00:17   #25
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Renault vs. Ferrari

deci facetzi deosebirea intre RENAULT, Williams, Benetton (care acum e 100% Renault - este echipa lui Flavio Briatore) Williams este carosier - si avea motoare Renault, campioni Mansel, Hill, Vilneuve (toti consecutiv).
este al2lea an in care Renault este 100%, in rest, erau doar furnizori de motoare.
parerea mea ca acest topic este putin aiurea - Ferarri este intr-un mare con de umbra - in afara de penibila cursa de la Indianapolis nu au facut aproape nimic spectaculos sezonul trecut, acum cu schimbarea motoarelor si trecerea la V8 o sa vedem, momentan Renault este cu o clasa peste Ferarri atat tehnic cat si dpdv al pilotilor ..... adversarii cei mai puternici momentan sunt MCLAREN.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 20-03-06, 22:49   #26
nikkon_kde

Stage 4
 
nikkon_kde's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 227
Default Re: Renault vs. Ferrari

sunt ferarrist din '95 in coace asa ca nu ma mai pot schimba....
nikkon_kde is offline   Reply With Quote
Old 14-05-06, 22:07   #27
roby18

Stage 5
 
roby18's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 334
Default Re: Renault vs. Ferrari

ferrari ...
roby18 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 16:42   #28
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: Renault vs. Ferrari

Jos palaria pt Renault au intrat in lumea buna, au facut un motor rezistent+dinamica buna si un sofer super. E tare dar totusi Ferrari are ceva in spate, un palmares inegalabil, cei mai multi fani, tot timpul in frunte, vad ca anu' asta Renault a inceput bine dar nu se stie pana la sfarsit. Oricum Forza Ferrari care a demonstrat ca nici o data nu e doar o intamplare si noroc, e o regula, a fost, este si va fi superior. Off topic Honda mi se pare varza fata de ce motoare face pt modelele de strada, una-doua ii bubuie motoru' si de bmw nu mai vbesc care nici macar locu' 4 nu il ocupa.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 17:02   #29
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Renault vs. Ferrari

Quote:
Originally Posted by NWZeu
MCLAREN 4 EVER (ontopic - Renault - dinamica mai multa, Schumi din nefericire este putin depasit - tehnic Ferarri este net depasita)
dar MCLAREN 4 EVER
la fel MCLAREN 4 EVER, ... dintre Ferari si Renault prefer Renault ...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-05-06, 02:09   #30
VIPER_GL

Stage 3
 
VIPER_GL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 162
Default Re: Renault vs. Ferrari

Schumacher cred ca are experienta mai multa decat Alonso si Ferrari au motoare mai performante decat Renault, deci....Ferrari
VIPER_GL is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -